Results : Smuts Irene River : AdventureRun Walk on Sunday @ 07:00, 2nd February 2020

Search Download Share to Facebook
G Gender Position O Overall Position C Category Position Dog Run
21km:Male [12]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TRAIL20780 Gregory Mufema 21km Male 44 Veteran (40-49) 01:50:38
2 3 2 TA3025 Mark Steyn 21km Male 49 Veteran (40-49) 01:50:50
3 4 1 TA2997 Gary Calitz 21km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 01:55:10
4 5 2 TRAIL20054 Dewald Engels 21km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 02:00:18
5 8 1 TA2917 Mabatalale Ntshehi 21km Male 55 Master (50-59) 02:31:20
6 10 1 TA3468 Isak Steyn 21km Male 68 Grand-Master (60+) 02:33:01
7 11 3 TA3466 Dion Botha 21km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 02:40:21
8 12 1 TA3018 Victor Wright 21km Male 29 Senior (19-29) 02:40:30
9 14 2 TA2546 Jianhong(jonathan) Xue 21km Male 56 Master (50-59) 02:53:20
10 15 4 TA2431 Michael Campher 21km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 02:54:34
11 16 5 TA2991 Wayne Stone 21km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 03:02:51
12 17 3 TRAIL12287 Phil Zaayman 21km Male 49 Veteran (40-49) 03:05:46
21km:Female [6]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA2441 Ilze Stoltz 21km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 01:46:50
2 6 2 TA1944 Nothando Mfeka 21km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 02:12:54
3 7 3 TRAIL20793 Carla Lea Farina 21km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 02:26:10
4 9 1 TA2981 Suyen Thornhill 21km Female 45 Veteran (40-49) 02:32:35
5 13 1 TA2973 Elizma Lourens 21km Female 29 Senior (19-29) 02:46:11
6 18 2 TRAIL20533 Gugu Zulu 21km Female 43 Veteran (40-49) 03:12:40
15km:Male [20]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA0866 Altus Jordaan 15km Male 43 Veteran (40-49) 01:40:15
2 2 2 TA2613 Willie Watson 15km Male 49 Veteran (40-49) 01:42:03
3 3 1 TA3444 Alfred William Bartosch 15km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 01:43:23
4 5 1 TA2673 Nicholas Atkins 15km Male 28 Senior (19-29) 01:48:18
5 6 2 TA0719 Eric Sindane 15km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 01:52:27
6 7 1 TA2943 Marc Fourie 15km Male 58 Master (50-59) 01:56:03
7 9 2 TRAIL20353 Andre Janse Van Rensburg 15km Male 51 Master (50-59) 01:56:30
8 10 3 TA2497 Matsedi Selete 15km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:57:15
9 11 3 TA3484 Paul Nel 15km Male 45 Veteran (40-49) 01:58:03
10 13 4 TA3409 Carl Munnik 15km Male 49 Veteran (40-49) 01:58:57
11 14 2 TA3019 Takura Wekwete 15km Male 28 Senior (19-29) 02:00:11
12 15 4 TA2626 Sejin Kim 15km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 02:02:59
13 19 3 TA2538 Gerhard Jason Odendaal 15km Male 25 Senior (19-29) 02:04:19
14 21 5 TA2955 David Lorge 15km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 02:06:03
15 22 3 TRAIL12643 Bryan Mccourt 15km Male 53 Master (50-59) 02:12:17
16 23 6 TRAIL20502 Francois Labuschagne 15km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 02:12:20
17 24 7 TA2477 Benedict Zolisa Malimba 15km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 02:14:07
18 25 1 TRAIL20939 John Kollen 15km Male 60 Grand-Master (60+) 02:14:36
19 38 4 TA2629 Harry Kumwenda 15km Male 56 Master (50-59) 02:54:02
20 42 2 TRAIL12109 Neville Muir 15km Male 81 Grand-Master (60+) 03:39:00
15km:Female [22]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 4 1 TA2609 Joan Van Wyngaard 15km Female 43 Veteran (40-49) 01:46:08
2 8 2 TA2433 Tillie Van Der Linde 15km Female 48 Veteran (40-49) 01:56:05
3 12 3 TA3085 Bernita Bornmann 15km Female 44 Veteran (40-49) 01:58:06
4 16 1 TA2975 Tina Bredenkamp 15km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 02:03:20
5 17 4 TA2519 Marieta Vorster 15km Female 44 Veteran (40-49) 02:03:42
6 18 5 TA3031 Elaine De Wit 15km Female 47 Veteran (40-49) 02:03:46
7 20 6 TRAIL10522 Elsje Eloff 15km Female 46 Veteran (40-49) 02:05:12
8 26 2 TA3041 Bongiwe Ngcobo 15km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 02:16:25
9 27 7 TRAIL20352 Debbie Janse Van Rensburg 15km Female 44 Veteran (40-49) 02:18:44
10 28 1 TRAIL10269 Jolandi Labuschange 15km Female 28 Senior (19-29) 02:19:18
11 29 3 TA2683 Lungile Mthembu 15km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 02:21:10
12 30 8 TA2936 Denico Brand 15km Female 41 Veteran (40-49) 02:21:58
13 31 1 TRAIL20269 Marie Van Dyk 15km Female 71 Grand-Master (60+) 02:25:53
14 32 9 TA2920 Rebone Masoeu 15km Female 40 Veteran (40-49) 02:29:02
15 33 4 TRAIL12665 Adri Slabbert 15km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 02:30:42
16 34 1 TRAIL20156 Georgina Bester 15km Female 55 Master (50-59) 02:30:46
17 35 2 TA2453 Agnes Kirsch 15km Female 68 Grand-Master (60+) 02:43:27
18 36 3 TA3029 Suzan Holden 15km Female 65 Grand-Master (60+) 02:49:40
19 37 10 TRAIL10053 Adele Sutherland 15km Female 41 Veteran (40-49) 02:51:43
20 39 11 TA2599 Jolene Thwaites 15km Female 41 Veteran (40-49) 02:54:31
21 40 4 TRAIL20732 Gerna Horak 15km Female 61 Grand-Master (60+) 02:55:43
22 41 2 TA2695 Susan Blignaut 15km Female 52 Master (50-59) 03:26:38
10km:Male [44]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA0709 Nelson Camara 10km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 00:59:34
2 3 1 TRAIL20039 Anton Van Der Bijl 10km Male 43 Veteran (40-49) 01:07:00
3 4 2 TA2012 Rudi Brits 10km Male 44 Veteran (40-49) 01:08:56
4 5 3 TRAIL20263 Prince Motswenyane 10km Male 44 Veteran (40-49) 01:09:19
5 6 1 TA0775 Vaughn Mills 10km Male 50 Master (50-59) 01:10:03
6 7 2 TA0735 Howard Tradonsky 10km Male 57 Master (50-59) 01:10:25
7 8 2 TA1027 Christiaan Phillipus Fouche 10km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 01:10:36
8 9 3 TRAIL12234 Steven Joubert 10km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:11:06
9 10 4 TA2190 Bryan Lawrence 10km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 01:11:25
10 13 4 TA0861 Rudi Nell 10km Male 48 Veteran (40-49) 01:12:37
11 15 5 TA2098 Shaun Swanepoel 10km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 01:13:23
12 16 6 TA1037 Nic Ferreira 10km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 01:15:06
13 19 5 TRAIL12467 Andre Portelli 10km Male 49 Veteran (40-49) 01:19:10
14 21 7 T1675 Christiaan Albertus Strauss 10km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 01:20:00
15 22 1 TA2330 Craig Lawrence 10km Male 60 Grand-Master (60+) 01:20:34
16 23 3 TA1078 Eric Levenstein 10km Male 57 Master (50-59) 01:20:38
17 24 6 TRAIL20500 Donovan Shirley 10km Male 45 Veteran (40-49) 01:21:46
18 28 4 TA2011 Pierre Du Bruyn 10km Male 55 Master (50-59) 01:24:04
19 30 8 TA0740 Dewan Hamman 10km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 01:26:08
20 31 9 TA0632 Mangaliso Gwala 10km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 01:26:31
21 32 1 TA0611 Ashraf Moolla 10km Male 26 Senior (19-29) 01:27:06
22 33 10 TA0923 Calvin Jonck 10km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 01:27:33
23 35 2 TA2136 Tumelo Ramphalemg 10km Male 27 Senior (19-29) 01:27:57
24 38 2 TA2505 Hendrik Barnard 10km Male 60 Grand-Master (60+) 01:30:04
25 39 3 TA1137 Nick Essame 10km Male 63 Grand-Master (60+) 01:30:16
26 41 4 TA2068 Dewald Van Biljon 10km Male 60 Grand-Master (60+) 01:30:37
27 42 11 TA1224 Matome Rammutla 10km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 01:30:51
28 43 3 TA1076 Kusasalethu Sithole 10km Male 28 Senior (19-29) 01:31:18
29 45 4 TA1072 Werner Botha 10km Male 28 Senior (19-29) 01:32:05
30 47 12 TA2367 Maree Van Zyl 10km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 01:33:38
31 48 7 TA1314 George Mothupi 10km Male 46 Veteran (40-49) 01:34:06
32 49 5 TRAIL20628 Geoff Lupton-smith 10km Male 62 Grand-Master (60+) 01:34:08
33 51 8 TA2076 Abdul Hamid Adam 10km Male 40 Veteran (40-49) 01:35:05
34 53 6 TA1110 Gawie Pretorius 10km Male 69 Grand-Master (60+) 01:35:22
35 58 13 TA2133 Christoff Pretorius 10km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 01:37:10
36 60 7 TRAIL20304 Henry Marais 10km Male 64 Grand-Master (60+) 01:41:12
37 65 14 TA0990 Christo Labuschagne 10km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 01:47:15
38 73 15 TA1031 Harshan Sodha 10km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 01:50:43
39 76 8 TA1003 Henning Herbst 10km Male 63 Grand-Master (60+) 01:51:50
40 81 9 TRAIL12520 Charles Muller 10km Male 49 Veteran (40-49) 01:54:18
41 83 10 TA2065 Dioka M Mahwiliri 10km Male 42 Veteran (40-49) 01:57:04
42 84 16 TA1902 Kenneth Mahwiliri 10km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:57:13
43 93 5 TA2092 Waseem Carrim 10km Male 29 Senior (19-29) 02:29:28
44 96 11 TA0714 Ashley Wilson 10km Male 46 Veteran (40-49) 02:45:58
10km:Female [53]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TRAIL20884 Rinel Mclaren 10km Female 27 Senior (19-29) 01:03:35
2 11 1 TA2352 Tania Van Der Nest 10km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:12:17
3 12 2 TA1967 Rozahn Swanepoel 10km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 01:12:19
4 14 3 TA0705 Margot Bradfield 10km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 01:12:46
5 17 4 TA1058 Klarissa Lishman 10km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:15:25
6 18 1 TA0857 Nicky Antunes 10km Female 41 Veteran (40-49) 01:15:38
7 20 5 TA2075 Lucelle Van Der Merwe 10km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 01:19:54
8 25 6 TA1129 Stephanie Cliff 10km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:21:48
9 26 2 TA0699 Conita Van Rensburg 10km Female 49 Veteran (40-49) 01:21:56
10 27 2 TA1962 Bernice Mouton 10km Female 24 Senior (19-29) 01:21:59
11 29 1 TA0844 Tanya Grantham 10km Female 52 Master (50-59) 01:24:56
12 34 2 TRAIL12116 Marion Klennert 10km Female 58 Master (50-59) 01:27:54
13 36 3 TRAIL20235 Connie Blom 10km Female 58 Master (50-59) 01:28:11
14 37 3 TA0959 Naomi Janse Van Rensburg 10km Female 42 Veteran (40-49) 01:28:13
15 40 4 TA2921 Jennifer Atkins 10km Female 58 Master (50-59) 01:30:18
16 44 3 TA1008 Nevana Botha 10km Female 27 Senior (19-29) 01:32:03
17 46 7 TA0964 Theresa Maree 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:33:36
18 50 4 TRAIL11060 Sheridan Neuwerth 10km Female 43 Veteran (40-49) 01:34:34
19 52 1 TA1073 Rina Pretorius 10km Female 67 Grand-Master (60+) 01:35:18
20 54 4 TA3006 Bianca Prinsloo 10km Female 26 Senior (19-29) 01:36:42
21 55 5 TA2008 Celia Pretorius 10km Female 24 Senior (19-29) 01:36:51
22 56 6 TA2197 Demi Pretorius 10km Female 28 Senior (19-29) 01:36:58
23 57 8 TA1983 Tanya Lorge 10km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 01:37:05
24 59 9 TA1064 Marianna De Smidt 10km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:39:40
25 61 10 TA1948 Farzana Adam 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:42:56
26 62 5 TA2080 Ninette Eckard 10km Female 45 Veteran (40-49) 01:43:25
27 63 6 TA2030 Anita Lamprecht 10km Female 43 Veteran (40-49) 01:43:27
28 64 11 TRAIL10546 Lea-anne Neuwerth 10km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 01:45:04
29 66 7 TRAIL12648 Sandra Dalton 10km Female 47 Veteran (40-49) 01:47:29
30 67 8 TA0868 Elmarie Verster 10km Female 47 Veteran (40-49) 01:47:33
31 68 5 TA0845 Mamogotsi Punka Chirwa 10km Female 51 Master (50-59) 01:48:26
32 69 12 TA0736 Karron Mahlase3 10km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:49:49
33 70 9 TA2374 Amanda Fairley 10km Female 44 Veteran (40-49) 01:50:10
34 71 7 TA0877 Kutlwano Tsetsewa 10km Female 26 Senior (19-29) 01:50:19
35 72 13 TA0926 Vibha Nichha 10km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 01:50:41
36 74 10 TA2381 Silvana Carraggi 10km Female 49 Veteran (40-49) 01:50:45
37 75 2 TA1043 Alida Herbst 10km Female 61 Grand-Master (60+) 01:51:35
38 77 14 TA0968 Sibongile Khumalo 10km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:51:59
39 78 3 TA0938 Thea Corbett 10km Female 62 Grand-Master (60+) 01:52:11
40 79 15 TA0751 Gizelle Mills 10km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:54:14
41 80 8 TA0712 Princess Gwala 10km Female 24 Senior (19-29) 01:54:16
42 82 11 TA2591 Priashna Baboolal 10km Female 43 Veteran (40-49) 01:55:30
43 85 16 TA0996 Bernice Booysen 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:59:18
44 86 4 TA2208 Marie Bradfield 10km Female 61 Grand-Master (60+) 02:01:24
45 87 12 TA3063 Gloria Kumwenda 10km Female 48 Veteran (40-49) 02:07:04
46 88 5 TA0838 Magdalena Barnard 10km Female 62 Grand-Master (60+) 02:10:28
47 89 17 TA1988 Anneleen Barnard 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 02:14:15
48 90 6 TA2022 Sanet Lombard 10km Female 55 Master (50-59) 02:22:41
49 91 7 TA2648 Motshabi Mokgatlha 10km Female 52 Master (50-59) 02:28:53
50 92 13 TA2055 Khadija Kadodia 10km Female 40 Veteran (40-49) 02:29:26
51 94 14 TA1013 Laura Da Silva 10km Female 48 Veteran (40-49) 02:44:50
52 95 15 TA1991 Theresa Bossert 10km Female 44 Veteran (40-49) 02:44:52
53 97 9 TA2388 Charmaine Le Roux 10km Female 29 Senior (19-29) 02:46:04
5km:Male [42]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TRAIL20175 Joshua Mufema 5km Male 12 12 to 15 00:28:42
2 2 1 TA0449 Abelanang Molapisi 5km Male 18 16 to 18 00:28:53
3 3 1 TA0031 Andries Potgieter 5km Male 56 Master (50-59) 00:31:11
4 4 2 TA1402 Dawid Kotze 5km Male 52 Master (50-59) 00:31:14
5 6 1 TRAIL20017 Kean Erasmus 5km Male 7 Under 11 00:32:36
6 8 1 TRAIL20041 Andre Erasmus 5km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 00:33:45
7 9 1 TA1500 Miguel Antunes 5km Male 41 Veteran (40-49) 00:33:51
8 10 2 TA1416 Anthony Cousins 5km Male 41 Veteran (40-49) 00:34:10
9 11 2 TA1361 Retief Heydenrych 5km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 00:34:29
10 12 3 TRAIL20306 Sean O'donovan 5km Male 55 Master (50-59) 00:35:43
11 13 2 TA1424 Jayden Lang 5km Male 18 16 to 18 00:35:47
12 14 3 TA0234 Xander De Bruyn 5km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 00:35:50
13 15 3 TA1452 Jacques Van Der Nest 5km Male 40 Veteran (40-49) 00:36:46
14 18 4 TA1221 Vernon Oosthuizen 5km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 00:37:41
15 20 2 TA1481 Tiaan Terblanche 5km Male 11 Under 11 00:38:18
16 21 1 TA1245 Morne Peens 5km Male 19 Senior (19-29) 00:38:22
17 22 3 TRAIL20224 Nhlosenhle Nxumalo 5km Male 10 Under 11 00:38:59
18 24 4 TA1427 Tobie Combrinck 5km Male 49 Veteran (40-49) 00:39:25
19 31 4 TA1510 Schalk Nel 5km Male 7 Under 11 00:41:13
20 32 5 TA0288 Christo Nel 5km Male 40 Veteran (40-49) 00:41:15
21 34 5 TA1540 Luhle Mavimbela 5km Male 9 Under 11 00:41:38
22 37 1 TA1407 Frank Da Silva 5km Male 69 Grand-Master (60+) 00:43:14
23 39 4 TRAIL20068 Andre Theron 5km Male 55 Master (50-59) 00:43:39
24 41 2 TA1429 Johan Steenkamp 5km Male 71 Grand-Master (60+) 00:45:15
25 45 5 TA1517 Ross Saunders 5km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 00:45:46
26 48 6 TA1496 Justin Fairley 5km Male 9 Under 11 00:46:38
27 50 3 TRAIL20636 Malcolm Mackenzie 5km Male 67 Grand-Master (60+) 00:46:57
28 52 6 TA0570 Maritz Aldum 5km Male 48 Veteran (40-49) 00:47:27
29 60 5 TA1410 Modimowabarwa Kanyane 5km Male 51 Master (50-59) 00:49:47
30 61 7 TA1493 Boitumelo Kanyane 5km Male 5 Under 11 00:49:52
31 62 4 TRAIL20360 Greg Saar 5km Male 69 Grand-Master (60+) 00:50:56
32 74 6 TA0286 Jz Eloff 5km Male 50 Master (50-59) 00:54:10
33 76 7 TA0429 Dean Fairley 5km Male 50 Master (50-59) 00:54:14
34 78 3 TA1291 Travis Green 5km Male 16 16 to 18 00:54:49
35 80 2 TA1333 Christian Wouter Combrinck 5km Male 15 12 to 15 00:55:51
36 84 7 TA1466 Heinrich Zimmermann 5km Male 46 Veteran (40-49) 00:57:47
37 88 5 TA1311 Okkie Olckers 5km Male 67 Grand-Master (60+) 00:59:40
38 92 6 TA1363 Ian Ward 5km Male 60 Grand-Master (60+) 01:01:40
39 94 7 TA1482 Gregory Bradfield 5km Male 62 Grand-Master (60+) 01:03:16
40 97 8 TA0331 Danie Delport 5km Male 49 Veteran (40-49) 01:15:19
41 99 2 TA1436 Acwenga Mzwakali 5km Male 23 Senior (19-29) 01:31:10
42 100 3 TA1272 Finn Van Der Walt 5km Male 15 12 to 15 01:43:49
5km:Female [59]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 5 1 TA1295 Lorin Jansen 5km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 00:32:26
2 7 2 TA0252 Stephany Venter 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 00:32:57
3 16 3 TA1285 Inge Cousins 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:36:58
4 17 1 TA1489 Ina Labuschagne 5km Female 28 Senior (19-29) 00:37:38
5 19 4 TA0099 Jandri Venter 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:38:12
6 23 1 TA1329 Zo� Barbara Combrinck 5km Female 10 Under 11 00:39:21
7 25 1 TA1797 Natalie De Almeida 5km Female 42 Veteran (40-49) 00:39:50
8 26 1 TRAIL20777 Janine Rust 5km Female 61 Grand-Master (60+) 00:40:03
9 27 2 TA0254 Sarie Steenkamp 5km Female 68 Grand-Master (60+) 00:40:07
10 28 5 TA1355 Nadia Hugo 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:40:10
11 29 6 TA1700 Cindy Ings 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:40:44
12 30 1 TRAIL12359 Linda Fourie 5km Female 53 Master (50-59) 00:40:46
13 33 2 TA0223 Rene Stoltz 5km Female 46 Veteran (40-49) 00:41:18
14 35 7 TRAIL20082 Stacy Poggenpoel 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 00:42:15
15 36 2 TRAIL13061 Benita Fisher 5km Female 57 Master (50-59) 00:42:19
16 38 3 TA1358 Rijkie Terblanche 5km Female 46 Veteran (40-49) 00:43:18
17 40 3 TRAIL20069 Zelda Theron 5km Female 54 Master (50-59) 00:43:58
18 42 4 TA1290 Engela Potgieter 5km Female 51 Master (50-59) 00:45:32
19 43 4 TA1381 Nicolene Kotze 5km Female 48 Veteran (40-49) 00:45:33
20 44 8 TA1394 Lize Coetzer 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:45:38
21 46 9 TA1352 Bonita Saunders 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:45:46
22 47 5 TA1539 Eunice Kanyane 5km Female 40 Veteran (40-49) 00:46:35
23 49 5 TRAIL20919 Caron Mackenzie 5km Female 55 Master (50-59) 00:46:54
24 51 6 TRAIL13008 Sonja Petzer 5km Female 54 Master (50-59) 00:47:06
25 53 6 TA0163 Suzann Aldum 5km Female 44 Veteran (40-49) 00:47:29
26 54 2 TA1251 Rosa Ramonyyatsi 5km Female 19 Senior (19-29) 00:47:45
27 55 7 TA1275 Olaotse Matshane 5km Female 44 Veteran (40-49) 00:47:49
28 56 8 TA1277 Cheredene Love 5km Female 40 Veteran (40-49) 00:49:03
29 57 7 TA1490 Rene Du Bruyn 5km Female 55 Master (50-59) 00:49:11
30 58 3 TRAIL20223 Makuzeni Sesethu 5km Female 11 Under 11 00:49:16
31 59 4 TA1302 Makanaka Chikochi 5km Female 10 Under 11 00:49:20
32 63 10 TA1327 Hanneke Goodchild 5km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 00:52:37
33 64 11 TA1502 Nicolene Boshoff 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:52:40
34 65 12 TA1472 Christine Heydenrych 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:52:49
35 66 8 TA0197 Rieka Green 5km Female 53 Master (50-59) 00:53:40
36 67 9 TA1661 Lana Du Toit 5km Female 47 Veteran (40-49) 00:53:44
37 68 1 TA1378 Paige Carter 5km Female 14 12 to 15 00:53:49
38 69 3 TRAIL13003 Irma Steenkamp 5km Female 62 Grand-Master (60+) 00:53:54
39 70 10 TA1532 Kerry Nel 5km Female 49 Veteran (40-49) 00:53:57
40 71 13 TA1326 Lanie Bannister 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 00:53:59
41 72 4 TRAIL20084 Leatitia Katzke 5km Female 65 Grand-Master (60+) 00:54:03
42 73 11 TA0600 Eugenie Eloff 5km Female 43 Veteran (40-49) 00:54:08
43 75 12 TRAIL11232 Patricia Minihold 5km Female 46 Veteran (40-49) 00:54:12
44 77 2 TA1321 Tobias Christian Combrinck 5km Female 14 12 to 15 00:54:17
45 79 9 TA1535 Willemien Combrinck 5km Female 51 Master (50-59) 00:55:48
46 81 13 TA0299 Celeste Harmse 5km Female 42 Veteran (40-49) 00:56:41
47 82 10 TA1495 Frances Stander 5km Female 54 Master (50-59) 00:57:24
48 83 14 TA0428 Susan Carter 5km Female 47 Veteran (40-49) 00:57:41
49 85 11 TA1657 Helmien Van Biljon 5km Female 58 Master (50-59) 00:57:51
50 86 14 TA1396 Colene Hind 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:57:56
51 87 12 TA0185 Cilla Boucher 5km Female 51 Master (50-59) 00:58:00
52 89 15 TA0515 Makgotso Maja 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:59:45
53 90 5 TA0087 Ansie Booysen 5km Female 69 Grand-Master (60+) 01:00:41
54 91 13 TA1334 Nobayeni Molete 5km Female 56 Master (50-59) 01:00:44
55 93 14 TA0409 Sue Ward 5km Female 58 Master (50-59) 01:01:43
56 95 15 TA0320 Shan Kriel 5km Female 51 Master (50-59) 01:14:01
57 96 16 TA1503 Maryke Hanger 5km Female 53 Master (50-59) 01:14:08
58 98 3 TA1371 Refilwe Masanabo 5km Female 26 Senior (19-29) 01:31:04
59 101 16 TA1459 Frane Van Der Walt 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:43:59