Results : Smuts Irene River : Smuts Irene River AdventureRun Park Day on Saturday @ 06:00, 12th September 2020

Search Download Share to Facebook
G Gender Position O Overall Position C Category Position Dog Run
21km:Male [1]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA0857 Sibusiso Sabela 21km Male 45 Veteran (40-49) 02:00:47
21km:Female [1]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA1160 Jeanne Havinga 21km Female 41 Veteran (40-49) 02:14:48
15km:Male [4]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TRAIL12471 Adam Moroko 15km Male 42 Veteran (40-49) 01:14:13
2 2 1 TA0751 Moshe Mashita 15km Male 36 Sub-Veteran (30-39) 01:14:42
3 3 2 TA0826 Conrad Langerman 15km Male 45 Veteran (40-49) 01:45:03
4 4 2 TA0749 Douw Van Zyl 15km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 01:46:58
15km:Female [1]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 5 1 TA0823 Mine Van Zyl 15km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 01:47:03
10km:Male [11]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA0707 Reatlegile Mosweu 10km Male 15 12 to 15 00:32:26
2 2 1 TRAIL20725 Gerald Steyn 10km Male 68 Grand-Master (60+) 01:11:15
3 3 1 TA1041 Anthony Cousins 10km Male 42 Veteran (40-49) 01:13:26
4 4 1 TA1072 Wesley Jarvis 10km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 01:16:13
5 8 1 TA1016 Eduan Dippenaar 10km Male 25 Senior (19-29) 01:20:37
6 10 2 TA0904 David Noakes 10km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 01:24:37
7 14 3 TA1168 Matome Rammutla 10km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 01:26:22
8 15 4 TA0899 Lungisa Sishuba 10km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 01:26:34
9 16 2 TRAIL20045 Gary Noakes 10km Male 60 Grand-Master (60+) 01:28:23
10 20 5 TA1767 Ferdi Pretorius 10km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 01:46:09
11 26 2 TA0641 Evan Gresse 10km Male 14 12 to 15 02:15:37
10km:Female [16]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 5 1 TA0940 Katelin Theron 10km Female 9 Under 11 01:18:56
2 6 1 TA0861 Imone Theron 10km Female 41 Veteran (40-49) 01:19:15
3 7 2 TA0735 Karen Minnaar 10km Female 43 Veteran (40-49) 01:19:38
4 9 3 TA1752 Marelize Niemand 10km Female 41 Veteran (40-49) 01:21:06
5 11 1 TA0923 Michelle De Rosnay 10km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 01:25:40
6 12 2 TA1049 Monika Brink 10km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 01:25:54
7 13 3 TA0919 Lizel Vosloo 10km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:26:00
8 17 4 TRAIL20489 Jo-anne Hobday 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:32:24
9 18 1 TRAIL20488 Lucricia De Wit 10km Female 25 Senior (19-29) 01:32:28
10 19 5 TA0900 Mmakgoshi Sebata 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:45:08
11 21 2 TA1120 Rochelle Botha 10km Female 24 Senior (19-29) 01:49:51
12 22 6 TA1506 Thobeka Sishuba 10km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 01:54:42
13 23 4 TA0812 Linda Clough 10km Female 44 Veteran (40-49) 02:01:24
14 24 5 TRAIL10053 Adele Sutherland 10km Female 42 Veteran (40-49) 02:02:01
15 25 6 TA0645 Phumza Ntsaluba 10km Female 42 Veteran (40-49) 02:10:49
16 27 7 TA0627 Karien Gresse 10km Female 41 Veteran (40-49) 02:16:39
5km:Male [19]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA1308 Basimane Gavhi 5km Male 15 12 to 15 00:20:26
2 2 1 TA1349 Thato Thejane 5km Male 11 Under 11 00:22:18
3 4 2 TA1413 Rein Arndt 5km Male 13 12 to 15 00:32:39
4 6 2 TRAIL20017 Kean Erasmus 5km Male 8 Under 11 00:34:20
5 7 1 TRAIL20041 Andre Erasmus 5km Male 40 Veteran (40-49) 00:34:24
6 9 3 TA1449 Hanns Arndt 5km Male 10 Under 11 00:37:25
7 13 1 TA1484 Jaenne Bisschoff 5km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 00:43:53
8 15 4 TRAIL20020 Jw Erasmus 5km Male 11 Under 11 00:46:18
9 17 5 TA0267 Ethan Fourie 5km Male 8 Under 11 00:49:15
10 18 6 TRAIL20331 Stephan Erasmus 5km Male 6 Under 11 00:49:26
11 19 1 TA1333 Johan Erasmus 5km Male 71 Grand-Master (60+) 00:50:03
12 22 2 TA1797 Theuns Niemand 5km Male 46 Veteran (40-49) 00:53:06
13 25 2 TRAIL20628 Geoff Lupton-smith 5km Male 62 Grand-Master (60+) 00:54:51
14 28 3 TA1508 Paul Botha 5km Male 45 Veteran (40-49) 00:56:23
15 32 3 TA1380 Gert Botha 5km Male 67 Grand-Master (60+) 01:06:25
16 34 7 TA0490 Asibonge Sibande 5km Male 6 Under 11 01:07:48
17 35 4 TA1237 Lameck Sibande 5km Male 44 Veteran (40-49) 01:07:52
18 36 1 TA1490 Alberto Nothnagel 5km Male 51 Master (50-59) 01:12:26
19 42 5 TA1452 Anton Lubbe 5km Male 48 Veteran (40-49) 02:14:13
5km:Female [25]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 3 1 TA0871 Landa Du Preez 5km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 00:31:46
2 5 1 TA1446 Jeanine Schaap 5km Female 42 Veteran (40-49) 00:34:07
3 8 1 TA1429 Brigit Arndt 5km Female 11 Under 11 00:36:27
4 10 1 TA0487 Adoree Louw 5km Female 61 Grand-Master (60+) 00:37:57
5 11 2 TA1787 Jackie Arndt 5km Female 41 Veteran (40-49) 00:38:47
6 12 2 TRAIL20082 Stacy Poggenpoel 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:40:19
7 14 3 TA0613 Karlien Erasmus 5km Female 43 Veteran (40-49) 00:44:35
8 16 3 TA1309 Michelle Erasmus 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:49:06
9 20 4 TRAIL20071 Karen Koch 5km Female 47 Veteran (40-49) 00:51:10
10 21 1 TA1346 Lizaan Niemand 5km Female 17 16 to 18 00:53:01
11 23 1 TA1749 Carmen Kilian 5km Female 25 Senior (19-29) 00:53:15
12 24 2 TA1404 Johly Kilian 5km Female 18 16 to 18 00:53:19
13 26 2 TA0252 Vera Nel 5km Female 67 Grand-Master (60+) 00:55:57
14 27 5 TA0388 Anita Van Biljon 5km Female 42 Veteran (40-49) 00:56:19
15 29 4 TA1280 Lisinda Van Zyl 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:59:40
16 30 3 TA0282 Merikie Landsberg 5km Female 68 Grand-Master (60+) 01:02:15
17 31 4 TA0285 Cathy Botha 5km Female 63 Grand-Master (60+) 01:06:23
18 33 6 TA1348 Debbie Lubbe 5km Female 46 Veteran (40-49) 01:07:22
19 37 5 TA1375 Andresa Liebnbert 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:23:31
20 38 6 TA0508 Nadia Barnard 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:23:31
21 39 7 TA1300 Tina Terblanche 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:23:33
22 40 7 TA1657 Corne Combrinck 5km Female 43 Veteran (40-49) 01:23:40
23 41 5 TA1319 Lieve Geuens 5km Female 68 Grand-Master (60+) 01:43:05
24 43 3 TA1386 Ellen Rahl 5km Female 16 16 to 18 02:14:48
25 44 1 TA0184 Olivia Lubbe 5km Female 14 12 to 15 02:15:33