Results : Smuts Irene River : Smuts Irene River AdventureRun Park Day 3 on Monday @ 06:00, 10th August 2020

Search Download Share to Facebook
G Gender Position O Overall Position C Category Position Dog Run
Midway 5km:Female [3]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA2647 Anri Visser Midway 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:27:04
2 4 2 TA1532 Sonika Celliers Midway 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:34:02
3 6 1 TA2732 Annali Van Der Walt Midway 5km Female 48 Veteran (40-49) 01:19:52
21km:Male [1]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TRAIL12799 Andrew Noakes 21km Male 26 Senior (19-29) 02:12:26
21km:Female [2]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA0803 Jamie Kinmont 21km Female 26 Senior (19-29) 02:04:04
2 3 1 TRAIL10062 Nicky Booyens 21km Female 41 Veteran (40-49) 02:13:37
15km:Male [1]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA0901 Sol Jacobs 15km Male 76 Grand-Master (60+) 02:34:23
15km:Female [1]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA1049 Nyambeni Nefale 15km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 02:15:36
10km:Male [7]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA0428 Gunter Schwob 10km Male 58 Master (50-59) 01:11:25
2 2 1 TA0627 Raymond Hills 10km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 01:18:28
3 3 1 TA1249 Wiwan Dalton 10km Male 46 Veteran (40-49) 01:18:34
4 4 1 TRAIL20015 Stephan Erasmus 10km Male 6 Under 11 01:37:22
5 5 2 TRAIL20017 Kean Erasmus 10km Male 8 Under 11 01:37:22
6 6 2 TRAIL20041 Andre Erasmus 10km Male 40 Veteran (40-49) 01:37:42
7 8 1 TA1135 Wimpy Pretorius 10km Male 61 Grand-Master (60+) 01:40:35
10km:Female [3]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 7 1 TA0840 Rina Pretorius 10km Female 59 Master (50-59) 01:38:07
2 9 1 TA0962 Karien Van Deventer 10km Female 61 Grand-Master (60+) 02:15:32
3 10 2 TA1046 Linda Weaver 10km Female 60 Grand-Master (60+) 02:15:37
Midway 5km:Male [4]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA3470 Cobus Visser Midway 5km Male 42 Veteran (40-49) 00:25:45
2 3 1 TRAIL11023 Grant Hall Midway 5km Male 50 Master (50-59) 00:30:09
3 5 1 TA3079 Rynhard Beneke Midway 5km Male 29 Senior (19-29) 00:37:14
4 7 2 TA2482 Nelis Van Niekerk Midway 5km Male 50 Master (50-59) 01:19:54
Extreme 10km:Male [2]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA3083 Louise Beneke Extreme 10km Male 56 Master (50-59) 01:04:37
2 4 1 TA3536 Fanie Naude Extreme 10km Male 61 Grand-Master (60+) 01:14:15
Mini 5km:Male [1]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA2498 Bruce Bond Mini 5km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 00:37:29
Mini 5km:Female [7]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA0781 Estelle De Beer Mini 5km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 00:30:36
2 3 1 TRAIL20000 Glizelle Langerman Mini 5km Female 43 Veteran (40-49) 00:49:59
3 4 2 TRAIL10053 Adele Sutherland Mini 5km Female 42 Veteran (40-49) 00:53:24
4 5 1 TA2740 Joy Meyer Mini 5km Female 27 Senior (19-29) 01:00:50
5 6 3 TA2499 Eloise Farlam Mini 5km Female 48 Veteran (40-49) 01:08:13
6 7 4 TA2539 Dawn Smith Mini 5km Female 49 Veteran (40-49) 01:08:50
7 8 2 TRAIL20254 Monique Boshoff Mini 5km Female 28 Senior (19-29) 01:10:44
Extreme 10km:Female [2]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TRAIL12658 Zamile Njoko Extreme 10km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 01:13:35
2 3 1 TA3105 Elza Diedericks Extreme 10km Female 62 Grand-Master (60+) 01:14:10
5km:Male [10]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA1237 Conrad Langerman 5km Male 45 Veteran (40-49) 00:28:07
2 3 1 TA0254 Jaco Prinsloo 5km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 00:31:58
3 5 2 TA1137 Lungisa Sishuba 5km Male 36 Sub-Veteran (30-39) 00:46:13
4 7 3 TA0087 Ferdi Pretorius 5km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 00:46:26
5 8 1 TRAIL20020 Jw Erasmus 5km Male 11 Under 11 00:47:11
6 10 2 TA1392 Louis Loubser 5km Male 40 Veteran (40-49) 00:47:33
7 15 1 TA1278 Nicolaas Smuts 5km Male 24 Senior (19-29) 01:10:49
8 17 1 TRAIL20628 Geoff Lupton-smith 5km Male 62 Grand-Master (60+) 01:10:59
9 18 2 TA1306 Marco Lombaard 5km Male 21 Senior (19-29) 01:19:19
10 20 3 TA1657 Ruan Lombaard 5km Male 19 Senior (19-29) 01:20:01
5km:Female [10]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA1327 Jeanine Schaap 5km Female 42 Veteran (40-49) 00:30:08
2 4 1 TA0973 Leske Venter 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:34:18
3 6 1 TA0286 Annemarie Nieuwenhuizen 5km Female 59 Master (50-59) 00:46:23
4 9 2 TA1452 Jackie Nolte 5km Female 55 Master (50-59) 00:47:31
5 11 2 TA1221 Mmakgoshi Sebata 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:48:02
6 12 3 TA1375 Thobeka Sishuba 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:48:20
7 13 3 TA1410 Betsie Meyer 5km Female 59 Master (50-59) 01:01:02
8 14 2 TA0185 Amanda Bell 5km Female 45 Veteran (40-49) 01:08:14
9 16 1 TA1672 Olivia Smuts 5km Female 25 Senior (19-29) 01:10:50
10 19 4 TA1496 Madelein Lombaard 5km Female 50 Master (50-59) 01:19:54