Results : Smuts Irene River : Smuts Irene River AdventureRun Park Day 2 on Sunday @ 06:00, 9th August 2020

Search Download Share to Facebook
G Gender Position O Overall Position C Category Position Dog Run
Mini 5km:Female [7]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA1116 Estelle De Beer Mini 5km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 00:48:26
2 3 2 TRAIL20364 Shan Lauryssen Mini 5km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 00:48:45
3 4 1 TRAIL10053 Adele Sutherland Mini 5km Female 42 Veteran (40-49) 00:51:36
4 5 2 TA2539 Dawn Smith Mini 5km Female 49 Veteran (40-49) 01:17:04
5 6 3 TA2499 Eloise Farlam Mini 5km Female 48 Veteran (40-49) 01:17:13
6 7 1 TRAIL20254 Monique Boshoff Mini 5km Female 28 Senior (19-29) 01:22:56
7 8 2 TA2740 Joy Meyer Mini 5km Female 27 Senior (19-29) 01:23:59
21km:Male [3]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA2392 Louis Theron 21km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 02:27:49
2 2 2 TA0781 Chris Malan 21km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 02:29:23
3 4 3 TA0812 Charl Cilliers 21km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 02:46:02
21km:Female [1]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 3 1 TA1076 Robyn Bradfield 21km Female 27 Senior (19-29) 02:39:19
15km:Male [1]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TRAIL20992 Niel Muller 15km Male 47 Veteran (40-49) 01:37:05
15km:Female [2]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA0765 Hanna Smith 15km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:37:03
2 3 2 TA0909 Alicia Willemse 15km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 02:02:59
10km:Male [8]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TRAIL12167 Scott Stevenson 10km Male 53 Master (50-59) 00:58:32
2 4 2 TA1526 Gunter Schwob 10km Male 58 Master (50-59) 01:16:10
3 5 1 TA1120 Melton Swarts 10km Male 43 Veteran (40-49) 01:17:44
4 10 2 TA0861 Jonathan Harflett 10km Male 48 Veteran (40-49) 01:29:34
5 11 3 TA0840 David Berkowitz 10km Male 43 Veteran (40-49) 01:29:58
6 12 4 TA0716 Jake Richter 10km Male 40 Veteran (40-49) 01:30:08
7 13 5 TRAIL10189 Milo Arieli 10km Male 43 Veteran (40-49) 01:31:04
8 20 1 TA1072 Deon Willemse 10km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 01:47:35
10km:Female [17]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA0694 Tania Van Der Nest 10km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 01:09:35
2 3 1 TA0945 Renate Swarts 10km Female 44 Veteran (40-49) 01:15:08
3 6 2 TA0940 Annie David 10km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:19:08
4 7 2 TRAIL10062 Nicky Booyens 10km Female 41 Veteran (40-49) 01:19:12
5 8 3 TA0739 Emma Strydom 10km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:21:14
6 9 1 TRAIL20330 Jayde Horne 10km Female 21 Senior (19-29) 01:21:15
7 14 3 TA1112 Nikki Oberholzer 10km Female 44 Veteran (40-49) 01:32:01
8 15 4 TA1041 Melinda Gous 10km Female 42 Veteran (40-49) 01:33:47
9 16 4 TA1135 Lize Ludick 10km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:34:01
10 17 5 TA0639 Adele Janse Van Rensburg 10km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:34:02
11 18 1 TA1073 Michelle Oelschig 10km Female 54 Master (50-59) 01:37:16
12 19 2 TA1168 Amber Oelschig 10km Female 19 Senior (19-29) 01:37:18
13 21 2 TA1153 Riana Ehlers 10km Female 59 Master (50-59) 01:48:16
14 22 6 TA0813 Heidi Barnard 10km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:51:15
15 23 7 TA1049 Michelle De Rosnay 10km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 01:51:18
16 24 8 TA0904 Lianne Casper 10km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:55:17
17 25 9 TA0645 Lebo Motsoeli 10km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 02:14:36
Mini 5km:Male [1]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA2498 Bruce Bond Mini 5km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 00:35:27
Midway 10km:Male [4]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA3470 Cobus Visser Midway 10km Male 42 Veteran (40-49) 01:04:20
2 4 1 TRAIL11023 Grant Hall Midway 10km Male 50 Master (50-59) 01:13:24
3 5 1 TA3079 Rynhard Beneke Midway 10km Male 29 Senior (19-29) 01:13:52
4 6 2 TA2482 Nelis Van Niekerk Midway 10km Male 50 Master (50-59) 01:17:27
Extreme 15km:Male [2]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA3083 Louis Beneke Extreme 15km Male 56 Master (50-59) 01:42:18
2 4 1 TA3536 Fanie Naude Extreme 15km Male 61 Grand-Master (60+) 02:10:32
Extreme 15km:Female [2]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TRAIL12658 Zamile Njoko Extreme 15km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 01:55:03
2 3 1 TA3105 Elza Diedericks Extreme 15km Female 62 Grand-Master (60+) 02:07:39
Midway 10km:Female [3]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA2647 Anri Visser Midway 10km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 01:04:40
2 3 2 TA0742 Sonika Celliers Midway 10km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:08:57
3 7 1 TA2732 Annali Van Der Walt Midway 10km Female 48 Veteran (40-49) 01:17:29
5km:Male [13]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA1410 Christopher Swarts 5km Male 18 16 to 18 00:25:17
2 4 1 TA0995 Jaco Prinsloo 5km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 00:31:07
3 5 1 TRAIL20017 Kean Erasmus 5km Male 8 Under 11 00:32:32
4 6 2 TRAIL20015 Stephan Erasmus 5km Male 6 Under 11 00:33:58
5 7 1 TRAIL20041 Andre Erasmus 5km Male 40 Veteran (40-49) 00:34:08
6 11 2 TA1452 Marinus Lourens 5km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 00:40:31
7 13 3 TA1375 Rikus Holtzhausen 5km Male 10 Under 11 00:56:35
8 15 2 TA1386 Johann Holtzhausen 5km Male 45 Veteran (40-49) 00:57:31
9 16 1 TA1436 Jean Holtzhausen 5km Male 12 12 to 15 00:57:34
10 17 2 TA0285 Neil De Vleeschauwer 5km Male 13 12 to 15 00:57:39
11 23 1 TRAIL20083 Ben Pieterse 5km Male 63 Grand-Master (60+) 00:58:56
12 27 3 TRAIL20309 Tylon Van Veenhuyzen 5km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 01:07:20
13 28 4 TA1496 Johan Hundermark 5km Male 36 Sub-Veteran (30-39) 01:22:57
5km:Female [16]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA1544 Jeanine Schaap 5km Female 42 Veteran (40-49) 00:28:44
2 3 2 TA1657 Phumza Ntsaluba 5km Female 42 Veteran (40-49) 00:28:55
3 8 3 TA1484 Ion De Vleeschauwer 5km Female 47 Veteran (40-49) 00:38:49
4 9 4 TA0405 Lelanie De Vleeschauwer 5km Female 48 Veteran (40-49) 00:39:54
5 10 1 TRAIL20082 Stacy Poggenpoel 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 00:40:06
6 12 2 TA1531 Christina Lourens 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:40:34
7 14 5 TA0185 Jeanne Holtzhausen 5km Female 44 Veteran (40-49) 00:57:27
8 18 1 TA1278 Elizca Holtzhausen 5km Female 9 Under 11 00:57:45
9 19 2 TA1474 Mieke Grobler 5km Female 9 Under 11 00:57:47
10 20 1 TRAIL20024 Vreda Pieterse 5km Female 65 Grand-Master (60+) 00:58:04
11 21 2 TA0720 Irma Steenkamp 5km Female 62 Grand-Master (60+) 00:58:07
12 22 3 TA1156 Laetitia Katzke 5km Female 66 Grand-Master (60+) 00:58:12
13 24 3 TA1249 Terrah Maubane 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:02:10
14 25 6 TRAIL20991 Nicolette Muller 5km Female 46 Veteran (40-49) 01:06:50
15 26 4 TRAIL20308 Sephra Duncan 5km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 01:07:19
16 29 1 TA1459 Betsie Meyer 5km Female 59 Master (50-59) 01:24:02