Results : Smuts Irene River : Smuts Irene River AdventureRun Park Day on Saturday @ 06:05, 1st August 2020

Search Download Share to Facebook
G Gender Position O Overall Position C Category Position Dog Run
21km:Male [3]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA2796 Leon Limper 21km Male 54 Master (50-59) 02:06:26
2 3 1 TA2616 Chris Blake 21km Male 36 Sub-Veteran (30-39) 02:27:51
3 5 1 TA2439 Sol Jacobs 21km Male 76 Grand-Master (60+) 03:21:30
21km:Female [2]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TRAIL12658 Zamile Njoko 21km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 02:27:20
2 4 1 TA2856 Bailey Blake 21km Female 59 Master (50-59) 02:58:37
15km:Male [5]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA2998 Mark Chatham 15km Male 41 Veteran (40-49) 01:17:18
2 2 2 TA2831 Leon Grobler 15km Male 40 Veteran (40-49) 01:35:00
3 4 3 TA2723 Stanford De Jong 15km Male 47 Veteran (40-49) 02:06:40
4 6 4 TRAIL20354 Gerhard Van Huyssteen 15km Male 49 Veteran (40-49) 02:09:59
5 9 1 TA3125 Henk Basson 15km Male 64 Grand-Master (60+) 03:04:08
15km:Female [5]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 3 1 TA2774 Janka Niebuhr 15km Female 27 Senior (19-29) 01:42:07
2 5 1 TA2432 Gaylin Jee 15km Female 46 Veteran (40-49) 02:07:20
3 7 2 TA2969 Caprice Beggs 15km Female 41 Veteran (40-49) 02:47:27
4 8 1 TA2777 Alice Da Silva 15km Female 52 Master (50-59) 02:47:30
5 10 3 TA2661 Joy-ann Dekker 15km Female 45 Veteran (40-49) 03:04:14
10km:Male [6]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TRAIL20130 Johann Jordaan 10km Male 45 Veteran (40-49) 00:52:03
2 2 2 TA1906 Theo Jordaan 10km Male 46 Veteran (40-49) 00:58:51
3 4 1 TA1072 Matome Rammutla 10km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 01:14:42
4 5 3 TA0812 Sw Engelbrecht 10km Male 42 Veteran (40-49) 01:16:44
5 8 2 TA0603 Johan Nel 10km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 01:23:14
6 15 3 TA0923 Ferdi Pretorius 10km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 01:38:22
10km:Female [11]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 3 1 TA0780 Sonika Celliers 10km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:12:08
2 6 2 TA0909 Celeste Booyens 10km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:16:48
3 7 3 TA0973 Nandi Jacobs 10km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 01:23:12
4 9 1 TA1025 Amanda Geldenhuys 10km Female 51 Master (50-59) 01:23:19
5 10 1 TA1153 Cindy Frost 10km Female 40 Veteran (40-49) 01:28:39
6 11 4 TA1147 Mmakgoshi Sebata 10km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 01:33:13
7 12 2 TA0713 Nicola Blue 10km Female 40 Veteran (40-49) 01:34:50
8 13 1 TA0639 Madison Mills 10km Female 11 Under 11 01:34:51
9 14 5 TA0642 Leandi Hefer 10km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 01:34:56
10 16 1 TRAIL11880 Luitha Dafel 10km Female 60 Grand-Master (60+) 01:54:11
11 17 1 TA0739 Kate Schmid 10km Female 28 Senior (19-29) 02:00:47
5km:Male [19]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA1249 Wihan Velloen 5km Male 11 Under 11 00:28:00
2 2 2 TRAIL20017 Kean Erasmus 5km Male 8 Under 11 00:29:03
3 3 1 TRAIL20041 Andre Erasmus 5km Male 40 Veteran (40-49) 00:30:33
4 6 1 TA1272 Jaco Prinsloo 5km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 00:33:22
5 8 2 TA1452 Lance Van Der Merwe 5km Male 48 Veteran (40-49) 00:37:59
6 9 1 TA0388 Douglas Phillips 5km Male 66 Grand-Master (60+) 00:38:12
7 12 3 TA1240 Nico Steyn 5km Male 44 Veteran (40-49) 00:41:44
8 13 1 TA0409 Reinhardt Velloen 5km Male 13 12 to 15 00:43:40
9 14 3 TRAIL20020 Jw Erasmus 5km Male 11 Under 11 00:44:35
10 16 4 TRAIL20015 Stephan Erasmus 5km Male 6 Under 11 00:44:43
11 17 2 TRAIL20628 Geoff Lupton-smith 5km Male 62 Grand-Master (60+) 00:47:30
12 20 4 TRAIL20267 Francois Coetzee 5km Male 46 Veteran (40-49) 00:48:24
13 21 5 TA1540 Martin Van Zyl 5km Male 46 Veteran (40-49) 00:50:46
14 23 1 TA0176 Eric Bauser 5km Male 56 Master (50-59) 00:51:35
15 28 2 TRAIL12555 Stephen Phillips 5km Male 59 Master (50-59) 00:55:45
16 30 3 TA1356 Nico Van Straten 5km Male 51 Master (50-59) 00:57:03
17 35 2 TA1321 Teagan Jordaan 5km Male 12 12 to 15 01:14:14
18 36 5 TA1500 Owen Van Straten 5km Male 7 Under 11 01:14:16
19 37 6 TA0252 Ethan Van Straten 5km Male 10 Under 11 01:14:17
5km:Female [18]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 4 1 TA1472 Landa Du Preez 5km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 00:31:31
2 5 1 TA1517 Louise Jordaan 5km Female 45 Veteran (40-49) 00:31:34
3 7 1 TA1380 Adoree Louw 5km Female 60 Grand-Master (60+) 00:37:26
4 10 2 TRAIL20082 Stacy Poggenpoel 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 00:40:21
5 11 2 TA0386 Eftascha Gerber 5km Female 44 Veteran (40-49) 00:41:32
6 15 3 TA1229 Rosaly Steyn 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:44:43
7 18 3 TA1371 Karlien Erasmus 5km Female 43 Veteran (40-49) 00:48:10
8 19 4 TRAIL20256 Nicolette Coetzee 5km Female 47 Veteran (40-49) 00:48:21
9 22 1 TA1767 Sharon Bauser 5km Female 51 Master (50-59) 00:51:34
10 24 5 TRAIL10053 Adele Sutherland 5km Female 42 Veteran (40-49) 00:52:59
11 25 2 TA1474 Karien Van Deventer 5km Female 61 Grand-Master (60+) 00:53:07
12 26 6 TRAIL20071 Karen Koch 5km Female 47 Veteran (40-49) 00:53:49
13 27 3 TA1278 Sannie Nel 5km Female 61 Grand-Master (60+) 00:54:38
14 29 7 TA1433 Rene Van Straten 5km Female 42 Veteran (40-49) 00:56:51
15 31 4 TA1423 Cindy Carney 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:59:50
16 32 5 TA0486 Lee-ann Hallett 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:59:52
17 33 8 TA1251 Estelle Loubser 5km Female 42 Veteran (40-49) 01:03:20
18 34 6 TA1749 Lynette Van Jaarsveldt 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:09:26