Results : Smuts Irene River : AdventureRun Park Day @ Smuts Irene River on Saturday @ 07:00, 6th June 2020

Search Download Share to Facebook
G Gender Position O Overall Position C Category Position Dog Run
15km:Female [2]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 35.8 Chantelle Dauberman 15km Female 44 Veteran (40-49) 02:01:57
2 2 2 TA2574 Adel Griesel 15km Female 41 Veteran (40-49) 03:18:16
10km:Male [12]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA0749 Kevin Thomas 10km Male 59 Master (50-59) 01:06:03
2 3 1 TA2067 Michiel Josef Kotze 10km Male 41 Veteran (40-49) 01:06:07
3 4 2 TA0703 Conrad Langerman 10km Male 45 Veteran (40-49) 01:11:47
4 7 1 TA1072 Tim Overy 10km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 01:13:13
5 9 2 TA1070 Henk Groenewald 10km Male 55 Master (50-59) 01:19:33
6 10 3 TRAIL11023 Grant Hall 10km Male 50 Master (50-59) 01:19:39
7 11 3 TRAIL12760 Renato Potgieter 10km Male 46 Veteran (40-49) 01:23:02
8 16 1 TA1161 Craigh Coetzer 10km Male 29 Senior (19-29) 01:41:54
9 21 2 TA1025 Takura Wekwete 10km Male 29 Senior (19-29) 01:46:03
10 24 4 TA2354 Marius Pretorius 10km Male 48 Veteran (40-49) 01:51:00
12 28 3 TA0951 Willem Lambrechts 10km Male 19 Senior (19-29) 02:01:59
13 36 4 TA0638 Jake Lewis 10km Male 56 Master (50-59) 02:45:40
10km:Female [25]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA1014 Holly Thomas 10km Female 29 Senior (19-29) 01:06:01
2 5 1 TA0682 Yolan Friedmann 10km Female 47 Veteran (40-49) 01:12:32
3 6 1 TA0824 Sonika Celliers 10km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:12:32
4 8 2 TA2036 Alida Kotze 10km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 01:17:04
5 12 2 TA0958 Sanet Labuschagne 10km Female 44 Veteran (40-49) 01:23:56
6 13 1 TA1129 Lize Henning 10km Female 15 12 to 15 01:23:58
7 14 3 TRAIL12742 Lynelle Potgieter 10km Female 44 Veteran (40-49) 01:36:01
8 15 3 TA2356 Sharon Winter 10km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 01:39:57
9 17 1 TA0919 Phthessa Jansen Van Vuuren 10km Female 56 Master (50-59) 01:42:54
10 18 4 TA1041 Scantelle Priem 10km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 01:42:57
11 19 1 TA0926 Adoree Louw 10km Female 60 Grand-Master (60+) 01:43:10
12 20 2 TA0825 Primrose Mkhwanazi 10km Female 25 Senior (19-29) 01:45:59
13 22 5 TA2100 Nicolien Ripken 10km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 01:47:04
14 23 6 TA0669 Chantell Sinden 10km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 01:47:07
15 25 7 TA0968 Shannyn Karshgen 10km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 01:53:02
16 26 4 TA0959 Tasha Jacobsohn 10km Female 44 Veteran (40-49) 01:53:10
17 27 5 TRAIL20118 Nicola Van Der Westhuizen 10km Female 47 Veteran (40-49) 02:01:55
18 29 6 TA0820 Sonja Holl 10km Female 43 Veteran (40-49) 02:02:23
19 30 2 TA1008 Elsie Holl 10km Female 68 Grand-Master (60+) 02:02:42
20 31 7 TA1137 Martie Schoeman 10km Female 44 Veteran (40-49) 02:10:53
21 32 8 TA1104 Cindy Thomas 10km Female 49 Veteran (40-49) 02:18:12
22 33 9 TA0911 Kim Kensley 10km Female 42 Veteran (40-49) 02:18:23
23 34 10 TA0930 Wilma Liebenberg 10km Female 47 Veteran (40-49) 02:19:00
24 35 8 TA0964 Claudette Coetzee 10km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 02:33:34
25 37 2 TA0845 Terrie Lewis 10km Female 53 Master (50-59) 02:45:40
5km:Male [16]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA1223 Francois Schaap 5km Male 48 Veteran (40-49) 00:31:22
2 4 1 TA1552 Michael Booysen 5km Male 28 Senior (19-29) 00:32:53
3 5 2 TA0188 Werner Van Brakel 5km Male 48 Veteran (40-49) 00:33:19
4 6 1 TA0151 Jaco Prinsloo 5km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 00:34:34
5 10 1 TRAIL12555 Stephen Phillips 5km Male 58 Master (50-59) 00:38:37
6 14 1 TA1218 Adden Booyens 5km Male 9 Under 11 00:43:58
7 17 3 TA0126 Riaan Swart 5km Male 43 Veteran (40-49) 00:49:06
8 19 2 TA0471 Christo Economou 5km Male 54 Master (50-59) 00:52:32
9 21 2 TA1437 Wynand Nieuwenhuizen 5km Male 25 Senior (19-29) 00:55:54
10 28 3 TA1673 Coenie Lombaard 5km Male 51 Master (50-59) 01:05:34
11 30 2 TA1254 Wakhile Motsuenyane 5km Male 9 Under 11 01:06:06
12 32 2 TA0285 Allan Brauthebach 5km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 01:25:58
13 36 3 TA0293 Francois Blom 5km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 01:34:21
14 38 4 TA0229 Neels Meyer 5km Male 41 Veteran (40-49) 02:00:40
15 39 3 TA1303 Christiaan Meyer 5km Male 3 Under 11 02:00:44
16 41 1 TA0167 Lienka Blom 5km Male 17 16 to 18 02:03:50
5km:Female [25]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA0358 Jolande Marais 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:31:07
2 3 1 TA0440 Jeanine Schaap 5km Female 41 Veteran (40-49) 00:31:46
3 7 2 TA0398 Gerda Van Brakel 5km Female 49 Veteran (40-49) 00:37:05
4 8 2 TA1765 Cindy Frost 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:37:27
5 9 1 TA1419 Sarah Phillips 5km Female 20 Senior (19-29) 00:38:36
6 11 1 TRAIL20305 Margriet Du Plooy 5km Female 57 Master (50-59) 00:39:17
7 12 1 TA0240 Lician Booyens 5km Female 9 Under 11 00:40:46
8 13 3 TA1366 Lucille Stanbury 5km Female 49 Veteran (40-49) 00:43:41
9 15 2 TA0433 Annemarie Nieuwenhuizen 5km Female 58 Master (50-59) 00:46:35
10 16 4 TA1276 Colette Swart 5km Female 41 Veteran (40-49) 00:49:04
11 18 5 TRAIL10053 Adele Sutherland 5km Female 42 Veteran (40-49) 00:50:05
12 20 6 TA1379 Inge Economou 5km Female 45 Veteran (40-49) 00:52:39
13 22 7 TA0901 Nicola Helwick 5km Female 40 Veteran (40-49) 00:57:24
14 23 3 TA0667 Julia Munn 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:57:29
15 24 8 TA1445 Ilze De Mendonca 5km Female 45 Veteran (40-49) 01:01:41
16 25 9 TA1547 Lerina Prinsloo 5km Female 46 Veteran (40-49) 01:02:59
17 26 10 TA0527 Anette Joubert 5km Female 48 Veteran (40-49) 01:03:01
18 27 3 TA0161 Denise Sproston 5km Female 52 Master (50-59) 01:03:05
19 29 11 TA1284 Madelein Lombaard 5km Female 49 Veteran (40-49) 01:05:36
20 31 4 TA1475 Linda Luvisi 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:06:09
21 33 4 TA1434 Maryke Thomas 5km Female 53 Master (50-59) 01:25:59
22 34 12 TA0424 Sandra Blom 5km Female 40 Veteran (40-49) 01:34:13
23 35 1 TA1767 Kenzie Blom 5km Female 12 12 to 15 01:34:18
24 37 5 TA0294 Sandy Meyer Meyer 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 02:00:37
25 40 2 TA1473 Milan Meyer 5km Female 6 Under 11 02:00:50