Results : Kyalami Country Club : AdventureRun on Tuesday @ 19:00, 10th March 2020

Search Download Share to Facebook
G Gender Position O Overall Position C Category Position Dog Run
10km:Male [12]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TRAIL11784 Stephen Atkinson 10km Male 40 Veteran (40-49) 00:47:48
2 2 2 TA2039 Thulani Ndlovu 10km Male 49 Veteran (40-49) 00:52:51
3 3 3 TRAIL20190 Abraham Motana 10km Male 41 Veteran (40-49) 00:57:42
4 5 1 TA0623 Darren Van Der Veen 10km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:00:51
5 6 4 TA0933 Brad Bentz 10km Male 44 Veteran (40-49) 01:01:34
6 8 1 TRAIL20077 Alex Mcintyre 10km Male 62 Grand-Master (60+) 01:01:50
7 10 2 TRAIL20939 John Kollen 10km Male 60 Grand-Master (60+) 01:03:33
8 11 3 TA0908 Werner Jakoby 10km Male 64 Grand-Master (60+) 01:04:53
9 15 2 TA0895 Aldyn Alec Debbo 10km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 01:06:19
10 19 1 TA0627 Charl Vermeulen 10km Male 21 Senior (19-29) 01:20:19
11 20 5 TA1129 Peter Mokgotho 10km Male 42 Veteran (40-49) 01:20:48
12 24 1 TRAIL10011 Graham Hutchins 10km Male 56 Master (50-59) 01:49:23
10km:Female [12]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 4 1 TA0817 Robin Surgeson 10km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:57:55
2 7 2 TA1033 Melany Lotter 10km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:01:46
3 9 1 TRAIL20044 Lara Bayliss 10km Female 47 Veteran (40-49) 01:03:25
4 12 1 TA0645 Manuela Jakoby 10km Female 53 Master (50-59) 01:05:30
5 13 3 TA0699 Anzelle Louw 10km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:05:39
6 14 4 TA0813 June Pieterse 10km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 01:05:44
7 16 1 TA0612 Lisa Jansen Van Rensburg 10km Female 28 Senior (19-29) 01:08:04
8 17 2 TA0834 Terri Bentz 10km Female 42 Veteran (40-49) 01:10:43
9 18 2 TA0620 Karien De Wet-levey 10km Female 54 Master (50-59) 01:20:16
10 21 5 TA1160 Jamaica Mokgotho 10km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 01:21:07
11 22 3 TRAIL10053 Adele Sutherland 10km Female 42 Veteran (40-49) 01:34:43
12 23 3 TRAIL10052 Lesley Hutchins 10km Female 57 Master (50-59) 01:49:02
5km:Male [19]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA1728 Laurence Mowatt 5km Male 24 Senior (19-29) 00:26:12
2 3 1 TA1374 Trevor Charters 5km Male 49 Veteran (40-49) 00:27:18
3 5 1 TA1734 Ian Corbett 5km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 00:27:38
4 6 2 TRAIL12049 John Mckenzie 5km Male 45 Veteran (40-49) 00:28:11
5 10 3 TA1582 Hannes Van Der Merwe 5km Male 46 Veteran (40-49) 00:30:19
6 11 2 TA1241 Jacques Roux 5km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 00:30:56
7 12 1 TA0388 Marcus Gooderham 5km Male 51 Master (50-59) 00:31:31
8 18 1 TA0651 Gordon Leith 5km Male 66 Grand-Master (60+) 00:34:58
9 19 3 TA0588 Mark Malherbe 5km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 00:35:04
10 20 4 TA1491 Stefan Stautner 5km Male 45 Veteran (40-49) 00:35:30
11 21 5 TA0310 Brian Beyleveldt 5km Male 41 Veteran (40-49) 00:35:34
12 23 1 TA1447 Thabo Stautner 5km Male 4 Under 11 00:35:43
13 24 4 TA1041 Rhyno Adendorf 5km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 00:35:49
14 26 2 TA0472 Nathaniel Louw 5km Male 6 Under 11 00:38:02
15 27 5 TA1492 Johan Louw 5km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 00:38:06
16 29 2 TA1473 Jonty De La Hunt 5km Male 28 Senior (19-29) 00:38:26
17 34 2 TRAIL12095 Michael Brand 5km Male 60 Grand-Master (60+) 00:42:29
18 44 3 TA1693 Matt Brozio 5km Male 72 Grand-Master (60+) 00:51:08
19 51 6 TA1215 Jaisheel Mistry 5km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 00:57:17
5km:Female [33]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA1354 Alexis Mowatt 5km Female 27 Senior (19-29) 00:26:18
2 4 1 TA1735 Wendy Corbett 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:27:33
3 7 2 TA1282 Judith Schutte 5km Female 29 Senior (19-29) 00:28:21
4 8 1 TA0391 Lee-ann Charters 5km Female 48 Veteran (40-49) 00:28:36
5 9 2 TA0296 Yolande Van Der Merwe 5km Female 43 Veteran (40-49) 00:30:15
6 13 3 TA0213 Tamsyn Muller 5km Female 28 Senior (19-29) 00:32:12
7 14 1 TA0527 Elizabeth Beyleveldt 5km Female 7 Under 11 00:32:30
8 15 2 TA1362 Jacqi Beyleveldt 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:32:35
9 16 3 TA1279 Irma Dreyer 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:34:02
10 17 4 TA1246 Catherine Timm 5km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 00:34:49
11 22 3 TA0284 Claire Gooderham 5km Female 46 Veteran (40-49) 00:35:37
12 25 4 TA0245 Samukelisiwe Mkhize 5km Female 28 Senior (19-29) 00:37:10
13 28 1 TRAIL11315 Angela Conway 5km Female 56 Master (50-59) 00:38:22
14 30 4 TA1266 Tanja Van Splunter 5km Female 40 Veteran (40-49) 00:38:56
15 31 5 TA1691 Joanita Dambisya 5km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 00:39:52
16 32 5 TA0380 Yvette Ellis 5km Female 47 Veteran (40-49) 00:40:16
17 33 6 TA1369 Frances Smith 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:41:25
18 35 1 TA0290 Thea Corbett 5km Female 62 Grand-Master (60+) 00:42:44
19 36 7 TA1165 Puseletso Sedibana 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 00:43:03
20 37 8 TA1342 Sanja Schutte 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:45:08
21 38 9 TA1521 Mandy Europa 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:47:27
22 39 5 TA1530 Nerisha Rama 5km Female 26 Senior (19-29) 00:47:32
23 40 6 TA0455 Nonhlanhla Sikakane 5km Female 41 Veteran (40-49) 00:47:41
24 41 7 TA1397 Karen Koch 5km Female 46 Veteran (40-49) 00:50:51
25 42 6 TA1345 Lamise Cassim 5km Female 29 Senior (19-29) 00:51:00
26 43 2 TA0330 Joanne Brozio 5km Female 61 Grand-Master (60+) 00:51:05
27 45 10 TA0030 Anne Kombrink 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:51:12
28 46 2 TA0080 Jean Sonderup 5km Female 55 Master (50-59) 00:52:08
29 47 7 TA1353 Jodi Sonderup 5km Female 23 Senior (19-29) 00:52:14
30 48 3 TA1338 Debbie Shackleton 5km Female 53 Master (50-59) 00:52:18
31 49 8 TA0168 Khathu Ligudu 5km Female 43 Veteran (40-49) 00:56:53
32 50 11 TA1210 Neelam Mistry 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:57:11
33 52 3 TA0877 Lieve Geuens 5km Female 67 Grand-Master (60+) 01:22:16