Results : Farmstead : Farmstead 2020/03/07 on Saturday @ 09:00, 7th March 2020

Search Download Share to Facebook
G Gender Position O Overall Position C Category Position Dog Run
10km:Male [22]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA0751 Rikus De Beer 10km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 00:24:28
2 7 1 TA1435 Francois Botes 10km Male 48 Veteran (40-49) 00:49:13
3 9 1 TA2263 Shane Wafer 10km Male 28 Senior (19-29) 00:52:16
4 10 2 TA1471 Daniel Van De Walt 10km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 00:53:38
5 11 3 TA1144 Donnovan Swart 10km Male 36 Sub-Veteran (30-39) 00:55:46
6 12 4 TA0436 Chris Malan 10km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 00:56:45
7 13 1 TA0429 Chris Van Der Merwe 10km Male 60 Grand-Master (60+) 00:57:12
8 15 5 TA0706 Bradford Buchan 10km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 00:59:16
9 17 1 TA1070 Stephan Joubert 10km Male 50 Master (50-59) 00:59:24
10 19 2 TA0840 Stoffel Nel 10km Male 76 Grand-Master (60+) 00:59:40
11 22 2 TA0639 Walter Nel 10km Male 42 Veteran (40-49) 01:01:11
12 23 2 TA0929 Jaco Du Plooy 10km Male 54 Master (50-59) 01:02:09
13 24 6 TA1158 Renier Barnard 10km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:05:49
14 26 3 TA1275 Hogo Du Plessis 10km Male 49 Veteran (40-49) 01:08:24
15 29 3 TRAIL20939 John Kollen 10km Male 60 Grand-Master (60+) 01:10:15
16 31 3 TA0703 Toit Van Wyk 10km Male 56 Master (50-59) 01:10:21
17 34 4 TRAIL11892 Thomas Groenewald 10km Male 60 Grand-Master (60+) 01:12:59
18 35 7 TA1311 Cobus Bothma 10km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 01:13:08
19 37 8 TA0781 Bennie Smuts 10km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 01:13:21
20 38 9 TA1091 Brendan Emmenis 10km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 01:18:19
21 40 4 TA1224 Nick Loots 10km Male 59 Master (50-59) 01:18:51
22 41 5 TA1256 Thomas O'connor 10km Male 58 Master (50-59) 01:32:08
10km:Female [23]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA2674 Marina Botes 10km Female 53 Master (50-59) 00:36:07
2 3 1 TA0856 Rosa Moodley 10km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:38:19
3 4 2 TA0627 Franslee Maloney 10km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:39:42
4 5 1 TA0648 Liezel Botes 10km Female 48 Veteran (40-49) 00:45:55
5 6 1 TA0709 Ina Coetzee 10km Female 65 Grand-Master (60+) 00:48:41
6 8 1 TA1474 Jeilise Vermaak 10km Female 24 Senior (19-29) 00:49:17
7 14 2 TA0736 Linda Buchan 10km Female 65 Grand-Master (60+) 00:59:14
8 16 3 TA2317 Eliza Nel 10km Female 74 Grand-Master (60+) 00:59:22
9 18 2 TA0690 Marita Engelbrecht 10km Female 48 Veteran (40-49) 00:59:28
10 20 2 TA0932 Marisa Engelbrecht 10km Female 24 Senior (19-29) 01:01:04
11 21 3 TA0669 Natasha Nel 10km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 01:01:08
12 25 2 TA1657 Rita Loots 10km Female 56 Master (50-59) 01:07:40
13 27 3 TA1161 Liezel Smuts 10km Female 29 Senior (19-29) 01:10:08
14 28 3 TA0785 Elsa Van Wyk 10km Female 56 Master (50-59) 01:10:11
15 30 4 TA1321 Claire Calwert 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:10:18
16 32 5 TA1245 Maryka Bothma 10km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:12:33
17 33 4 TA1090 Georgina Boulle 10km Female 27 Senior (19-29) 01:12:48
18 36 6 TA1334 Nicolene Leonard 10km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 01:13:12
19 39 5 TA0673 Christel Emmenis 10km Female 29 Senior (19-29) 01:18:21
20 42 4 TA1541 Susan Fourie 10km Female 53 Master (50-59) 01:42:31
21 43 4 TA0984 Beth Delport 10km Female 70 Grand-Master (60+) 01:42:33
22 44 3 TRAIL11798 Antoinette Hartslief 10km Female 48 Veteran (40-49) 01:57:23
23 45 5 TRAIL10214 Elsa Erasmus 10km Female 57 Master (50-59) 01:57:25
5km:Male [79]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA2658 Franco Ferreira 5km Male 9 Under 11 00:25:15
2 4 1 TA2637 Dewald Vorster 5km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 00:26:12
3 7 1 TA2626 Deon Du Preez 5km Male 62 Grand-Master (60+) 00:32:23
4 8 1 TA2436 Anthony Cousins 5km Male 41 Veteran (40-49) 00:32:48
5 11 1 TA2953 Nj Truter 5km Male 13 12 to 15 00:33:21
6 13 2 TA2925 James Breytenbach 5km Male 2 Under 11 00:33:30
7 14 2 TA2954 Jj Breytenbach 5km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 00:33:32
8 16 1 TA2902 Henko Van Der Merwe 5km Male 16 16 to 18 00:33:46
9 22 1 TA1058 Frederick Reynecke 5km Male 56 Master (50-59) 00:36:38
10 25 2 TA0842 Luis Baeta 5km Male 62 Grand-Master (60+) 00:37:11
11 29 2 TA2906 Willco Jonker 5km Male 50 Master (50-59) 00:38:32
12 33 3 TA3406 Abraham Van Ghent 5km Male 53 Master (50-59) 00:39:19
13 35 3 TA2520 Rovon Harrington 5km Male 8 Under 11 00:40:13
14 36 1 TA2512 Grant Brueton 5km Male 24 Senior (19-29) 00:40:59
15 40 3 TA1205 Rhyno Adendorf 5km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 00:42:11
16 43 4 TA3031 Kevin Zulnerr 5km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 00:42:28
17 44 4 TA3053 Robert Zulnerr 5km Male 8 Under 11 00:42:35
18 51 4 TA3023 Theo Beukes 5km Male 58 Master (50-59) 00:44:29
19 52 2 TA2392 Jacques Du Plooy 5km Male 25 Senior (19-29) 00:44:38
20 54 5 TA3058 Marius Swarts 5km Male 11 Under 11 00:45:43
21 55 5 TA0851 Eras Botha 5km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 00:45:58
22 56 6 TA2651 Ruart Van Staden 5km Male 11 Under 11 00:46:09
23 57 2 TA3065 Charl Viljoen 5km Male 49 Veteran (40-49) 00:46:24
24 58 3 TA2551 Barend Van Der Walt 5km Male 49 Veteran (40-49) 00:47:04
25 62 7 TA2919 Lian Kriek 5km Male 8 Under 11 00:47:58
26 63 8 TA2519 Luan Bekker 5km Male 11 Under 11 00:48:09
27 64 4 TA3043 Leon Nel 5km Male 48 Veteran (40-49) 00:48:52
28 65 3 TA0871 Gys Coetzee 5km Male 66 Grand-Master (60+) 00:49:00
29 75 6 TA3499 Tom Brandt 5km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 00:51:38
30 77 9 TA3469 Bernard De Meyer 5km Male 10 Under 11 00:51:50
31 80 7 TA3465 Wynand Horn 5km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 00:51:58
32 81 8 TA2567 Nico Hugo 5km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 00:54:16
33 82 4 TA0993 Tony Dakyns 5km Male 70 Grand-Master (60+) 00:54:31
34 85 3 TA2975 Vickus Peens 5km Male 24 Senior (19-29) 00:55:06
35 88 9 TA2678 Tertius Gubbels 5km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 00:55:43
36 91 10 TA2482 Leander Snyman 5km Male 7 Under 11 00:56:17
37 92 10 TA2979 Ronald Baird 5km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 00:56:28
38 93 4 TA2609 Petrus Hugo 5km Male 19 Senior (19-29) 00:56:46
39 97 11 TA2995 Pieter Du Toit 5km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 00:57:05
40 100 12 TA2432 Raymond Carr 5km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 00:57:28
41 101 11 TA2662 Jarred Carr 5km Male 11 Under 11 00:57:31
42 109 5 TA2961 Neil Reid 5km Male 62 Grand-Master (60+) 00:59:52
43 113 5 TA2936 Tiaan Theron 5km Male 26 Senior (19-29) 01:00:26
44 114 5 TRAIL20068 Andre Theron 5km Male 55 Master (50-59) 01:00:33
45 116 2 TA2905 Micheal Swarts 5km Male 12 12 to 15 01:00:39
46 118 5 TA2648 Johann Bothma 5km Male 43 Veteran (40-49) 01:00:54
47 121 6 TA2647 Alan Shannon 5km Male 49 Veteran (40-49) 01:01:17
48 122 6 TA3056 Floris De Beer 5km Male 63 Grand-Master (60+) 01:01:28
49 124 7 TA0893 Paul Engelbrecht 5km Male 67 Grand-Master (60+) 01:02:18
50 126 7 TA2918 Christiaan Van Staden 5km Male 40 Veteran (40-49) 01:02:31
51 127 13 TA3477 Jeandre Beneke 5km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 01:02:34
52 134 8 TA2480 Kobus Ayres 5km Male 49 Veteran (40-49) 01:04:03
53 138 2 TA2983 Michael Volt 5km Male 18 16 to 18 01:04:14
54 139 6 TA3034 Gordon Evans 5km Male 25 Senior (19-29) 01:04:34
55 140 3 TA2617 Graig Bennett 5km Male 14 12 to 15 01:04:37
56 144 14 TA2943 Ryan Petty 5km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:06:44
57 145 7 TA2508 Mitchelle Whiting 5km Male 20 Senior (19-29) 01:06:49
58 147 15 TA2914 Dawie Terblancde 5km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 01:08:00
59 151 9 TA2444 Ria Maritz 5km Male 47 Veteran (40-49) 01:08:17
60 153 3 TA3057 Miguel Van Wyk 5km Male 16 16 to 18 01:08:21
61 154 12 TA2991 Aedyn Pettey 5km Male 11 Under 11 01:08:48
62 155 8 TA3051 Ken Petty 5km Male 65 Grand-Master (60+) 01:08:50
63 159 16 TA2526 Stefan Van Wyk 5km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 01:10:03
64 160 4 TA2624 Francois Van Wyk 5km Male 12 12 to 15 01:10:05
65 161 13 TA2438 Leighton Share 5km Male 8 Under 11 01:11:00
66 169 17 TA2501 Deon Graham 5km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:13:16
67 172 10 TA2467 Renier Kriek 5km Male 40 Veteran (40-49) 01:16:01
68 180 14 TA0828 Bester Elmes 5km Male 1 Under 11 01:19:22
69 181 8 TA0668 Edward Elmes 5km Male 28 Senior (19-29) 01:19:24
70 182 15 TA1143 Christoff Elmes 5km Male 1 Under 11 01:19:33
71 184 6 TA0882 Michael Stoffberg 5km Male 59 Master (50-59) 01:19:45
72 186 16 TA2632 Diderich Bezuidenhout 5km Male 10 Under 11 01:20:12
73 187 18 TA2669 Gerrit Bezuidenhout 5km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 01:20:14
74 189 17 TA3042 Tiago Vilela 5km Male 11 Under 11 01:26:17
75 190 5 TA2536 Henko Muller 5km Male 12 12 to 15 01:26:19
76 191 7 TA1156 Andre Coetzee 5km Male 58 Master (50-59) 01:31:46
77 193 18 TA0774 Ira Coetzee 5km Male 1 Under 11 01:32:02
78 196 19 TA1130 Johannes Pelser 5km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 01:32:34
79 197 9 TA2696 Charles Bird 5km Male 69 Grand-Master (60+) 01:32:39
5km:Female [122]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA3468 Anouk Van Der Walt 5km Female 14 12 to 15 00:25:41
2 3 1 TA3533 Annelie Robbetze 5km Female 40 Veteran (40-49) 00:25:58
3 5 1 TA3017 Helena Hugo 5km Female 4 Under 11 00:28:58
4 6 2 TA2682 Klara Jonker 5km Female 10 Under 11 00:30:51
5 9 1 TA1040 Alicia Haarhoff 5km Female 26 Senior (19-29) 00:33:04
6 10 1 TA3504 Annarie Truter 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:33:19
7 12 1 TA3016 Ulrica De Beer 5km Female 60 Grand-Master (60+) 00:33:25
8 15 3 TA3010 Jeanicke Breytenbach 5km Female 3 Under 11 00:33:35
9 17 2 TA2903 Antoinette Hugo 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:35:22
10 18 3 TA2638 Inge Cousins 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:35:58
11 19 2 TA0962 Julia Smit 5km Female 15 12 to 15 00:36:00
12 20 4 TA1407 Tracy Pettey 5km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 00:36:16
13 21 1 TA0707 Florence Reynecke 5km Female 55 Master (50-59) 00:36:36
14 23 3 TA2692 Minante Jonker 5km Female 13 12 to 15 00:36:57
15 24 4 TA2997 Rune Van Staden 5km Female 12 12 to 15 00:36:59
16 26 2 TA2513 Lorette Viljoen 5km Female 56 Master (50-59) 00:37:15
17 27 5 TA0603 Estelle Swart 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 00:37:21
18 28 2 TA2563 Rika Van Der Merwe 5km Female 47 Veteran (40-49) 00:38:28
19 30 6 TA2673 Carli De Beer 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:38:34
20 31 7 TA0765 Myra Harms 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:38:46
21 32 3 TA1034 Charmane Guinot 5km Female 46 Veteran (40-49) 00:38:55
22 34 3 TRAIL20305 Margriet Du Plooy 5km Female 57 Master (50-59) 00:40:10
23 37 4 TA2988 Gertbrecht Van Ghent 5km Female 50 Master (50-59) 00:41:00
24 38 8 TA0515 Sian Thurtell 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:41:32
25 39 4 TA0838 Tanja Van Splunter 5km Female 40 Veteran (40-49) 00:42:00
26 41 9 TA2489 Rochelle Grove 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:42:13
27 42 10 TA3040 Suzanne Zoellner 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:42:25
28 45 2 TA1014 Chrystal Saunders 5km Female 29 Senior (19-29) 00:42:37
29 46 11 TA0826 Julie Miller 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:42:41
30 47 5 TA0964 Mariette Van Rhyn 5km Female 51 Master (50-59) 00:42:42
31 48 4 TA2967 Mlize Van Zyl 5km Female 11 Under 11 00:43:40
32 49 5 TA2441 Sherly Nel 5km Female 45 Veteran (40-49) 00:43:44
33 50 5 TA1508 Kara Van Staden 5km Female 11 Under 11 00:43:51
34 53 6 TA1089 Christa Stoffberg 5km Female 54 Master (50-59) 00:44:41
35 59 12 TA3030 Leandre Spies 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:47:21
36 60 13 TA0916 Bernice Curtis 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:47:35
37 61 14 TA2976 Anoesjka Kriek 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:47:53
38 66 6 TA3467 Yolandi Carr 5km Female 40 Veteran (40-49) 00:49:11
39 67 6 TA2433 Kaylee Carr 5km Female 10 Under 11 00:49:22
40 68 7 TA2686 Lorna Greyling 5km Female 41 Veteran (40-49) 00:49:53
41 69 7 TA0638 Eva Mostert 5km Female 9 Under 11 00:50:09
42 70 15 TA2371 Natasha Mostert 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:50:44
43 71 16 TA3085 Zhavandre Van Der Merwe 5km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 00:50:50
44 72 3 TA0846 Min´┐Ż Van Vuuren 5km Female 27 Senior (19-29) 00:51:03
45 73 4 TA1013 Mynie Stoffberg 5km Female 29 Senior (19-29) 00:51:05
46 74 5 TA3012 Stefanie Goinot 5km Female 12 12 to 15 00:51:31
47 76 8 TA2503 Mia Maritz 5km Female 7 Under 11 00:51:48
48 78 9 TA2978 Anlia Bekker 5km Female 9 Under 11 00:51:53
49 79 5 TA2677 Judene Horn 5km Female 26 Senior (19-29) 00:51:56
50 83 7 TRAIL20069 Zelda Theron 5km Female 54 Master (50-59) 00:55:02
51 84 6 TA3028 Michelle Peens 5km Female 24 Senior (19-29) 00:55:04
52 86 8 TA1003 Adele Lombard 5km Female 54 Master (50-59) 00:55:34
53 87 10 TA2471 Deune Beneke 5km Female 6 Under 11 00:55:37
54 89 2 TA3004 Thandi Zililo 5km Female 65 Grand-Master (60+) 00:56:09
55 90 3 TA3047 Caroline Robille 5km Female 60 Grand-Master (60+) 00:56:13
56 94 17 TA1119 Barbara Botha 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:56:48
57 95 8 TA2527 Frada Rahlogo 5km Female 48 Veteran (40-49) 00:56:51
58 96 18 TA3515 Emnie Du Meyer 5km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 00:57:02
59 98 6 TA0694 Dianne Du Bruyn 5km Female 15 12 to 15 00:57:07
60 99 11 TA3440 Kiara Greyling 5km Female 11 Under 11 00:57:09
61 102 9 TA1035 Susan Joubert 5km Female 41 Veteran (40-49) 00:57:33
62 103 4 TA2546 Margret Tosen 5km Female 61 Grand-Master (60+) 00:57:38
63 104 10 TA3412 Louise Cawood 5km Female 48 Veteran (40-49) 00:57:56
64 105 12 TA3006 Nadine Hugo 5km Female 7 Under 11 00:58:01
65 106 1 TA1166 Susan Joubert 5km Female 16 16 to 18 00:58:03
66 107 9 TA3037 Vanessa Jordaan 5km Female 55 Master (50-59) 00:59:32
67 108 10 TA3025 Jenny Reide 5km Female 56 Master (50-59) 00:59:49
68 110 19 TA2470 Shanique Naude 5km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 01:00:08
69 111 20 TA3049 Yolande Du Plessis 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:00:12
70 112 7 TA2576 Shani Serfontein 5km Female 28 Senior (19-29) 01:00:24
71 115 11 TA3055 Hester Mclachlan-evans 5km Female 48 Veteran (40-49) 01:00:36
72 117 7 TA2992 Anne Botma 5km Female 14 12 to 15 01:00:52
73 119 12 TA2949 Susan Shannon 5km Female 47 Veteran (40-49) 01:00:58
74 120 13 TA2654 Mia Bothma 5km Female 8 Under 11 01:01:00
75 123 14 TA2545 Mienke Van Zyl 5km Female 7 Under 11 01:02:15
76 125 21 TA2940 Natasha Beneke 5km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 01:02:29
77 128 13 TA1018 Chantal Barnard 5km Female 43 Veteran (40-49) 01:02:37
78 129 8 TA0908 Saskia Barnard 5km Female 14 12 to 15 01:02:40
79 130 22 TA2538 Vera Campbell 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 01:03:03
80 131 5 TA3008 Sarie Zietsman 5km Female 72 Grand-Master (60+) 01:03:26
81 132 8 TA2604 Kaitlyn Bennett 5km Female 22 Senior (19-29) 01:03:35
82 133 15 TA3488 Wilmari Gobey 5km Female 8 Under 11 01:03:38
83 135 6 TA2917 Hester Ayres 5km Female 77 Grand-Master (60+) 01:04:06
84 136 2 TA2599 Bernadette Van Staden 5km Female 17 16 to 18 01:04:08
85 137 14 TA2429 Paula Volm 5km Female 41 Veteran (40-49) 01:04:11
86 141 15 TA0606 Roolien Du Bruyn 5km Female 42 Veteran (40-49) 01:04:54
87 142 16 TA1043 Ilse Smit 5km Female 45 Veteran (40-49) 01:04:57
88 143 9 TA3036 Kian Pettey 5km Female 15 12 to 15 01:06:42
89 146 9 TA3446 Hellen Britton 5km Female 20 Senior (19-29) 01:06:56
90 148 23 TA3462 Lindie Terblancde 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:08:02
91 149 16 TA2660 Mia Terblancde 5km Female 1 Under 11 01:08:09
92 150 17 TA2968 Lisa Ferreira 5km Female 41 Veteran (40-49) 01:08:15
93 152 18 TA2454 Paula Fernandes 5km Female 41 Veteran (40-49) 01:08:20
94 156 7 TA2623 Jenny Pettey 5km Female 65 Grand-Master (60+) 01:08:58
95 157 19 TA3491 Mariette Van Zyl 5km Female 41 Veteran (40-49) 01:09:03
96 158 10 TA2994 Clarissa Van Wyk 5km Female 28 Senior (19-29) 01:09:59
97 162 11 TA2409 Marelize Hattingh 5km Female 23 Senior (19-29) 01:11:03
98 163 12 TA3015 Chandre Mccarthy 5km Female 26 Senior (19-29) 01:12:13
99 164 24 TA3019 Christina Ndaba 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:12:23
100 165 13 TA3536 Lizzy Nkomo 5km Female 24 Senior (19-29) 01:12:32
101 166 17 TA2498 Leilah Share 5km Female 5 Under 11 01:12:35
102 167 25 TA2683 Monique Schwartz 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 01:12:42
103 168 14 TA2523 Nadine Van Der Merwe 5km Female 23 Senior (19-29) 01:12:44
104 170 18 TA2676 Alisa Kriek 5km Female 10 Under 11 01:15:51
105 171 8 TA3038 Victoria Rex 5km Female 60 Grand-Master (60+) 01:15:53
106 173 20 TA2585 Rene Van Staden 5km Female 40 Veteran (40-49) 01:16:30
107 174 26 TA2998 Sone Baird 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:16:37
108 175 9 TA2598 Annemarie Steuwart 5km Female 62 Grand-Master (60+) 01:16:42
109 176 19 TA2966 Selmi De Wet 5km Female 10 Under 11 01:16:56
110 177 21 TA2931 Annari De Wet 5km Female 43 Veteran (40-49) 01:17:06
111 178 20 TA2650 Zandrie Snyman 5km Female 6 Under 11 01:18:41
112 179 27 TA2439 Liezele Snyman 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 01:19:02
113 183 15 TA1023 Hestia Elmes 5km Female 28 Senior (19-29) 01:19:35
114 185 28 TA2611 Lizelle Bezuidenhout 5km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 01:20:09
115 188 21 TA1124 Meisha Harms 5km Female 5 Under 11 01:20:48
116 192 11 TA1116 Wena Coetzee 5km Female 56 Master (50-59) 01:31:57
117 194 29 TA1078 Leandre Coetzee 5km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 01:32:24
118 195 10 TA0863 Gertruida Olckers 5km Female 65 Grand-Master (60+) 01:32:29
119 198 11 TA2477 Line Bird 5km Female 67 Grand-Master (60+) 01:32:41
120 199 22 TA3018 Chatherine O'connor 5km Female 48 Veteran (40-49) 01:48:54
121 200 22 TA0910 Atarah Harms 5km Female 1 Under 11 01:49:11
122 201 23 TA0877 Myra Jnr Harms 5km Female 3 Under 11 01:49:14