Results : Smuts Irene River : AdventureTails RiverWalk and Run on Saturday @ 07:00, 1st February 2020

Search Download Share to Facebook
G Gender Position O Overall Position C Category Position Dog Run
21km:Male [11]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA2498 Christo Muller 21km Male 51 Master (50-59) 01:48:07
2 2 1 TRAIL11784 Stephen Atkinson 21km Male 40 Veteran (40-49) 01:53:28
3 3 2 TA2686 Richard Proctor 21km Male 50 Master (50-59) 02:01:57
4 4 3 TA2973 Modise Koofhethile 21km Male 51 Master (50-59) 02:12:09
5 5 4 TA2621 Dipuo Masege 21km Male 52 Master (50-59) 02:27:50
6 6 1 TA3492 Magwaza Sifiso 21km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 02:27:57
7 8 2 TA2971 Regan Cherry 21km Male 40 Veteran (40-49) 02:33:32
8 10 1 TA2567 Deon Taljaard 21km Male 28 Senior (19-29) 02:41:00
9 11 2 TA3045 Martin Botha 21km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 02:42:24
10 12 3 TRAIL20190 Abraham Motana 21km Male 41 Veteran (40-49) 02:46:33
11 14 4 TRAIL12499 Sello Matjila 21km Male 43 Veteran (40-49) 03:13:22
21km:Female [6]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 7 1 TA2568 Theonita De Villiers 21km Female 45 Veteran (40-49) 02:31:51
2 9 2 TA2591 Karin Muller 21km Female 49 Veteran (40-49) 02:40:52
3 13 1 TA2538 Lebo Sedupane 21km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 03:07:37
4 15 3 TA2585 Tumi Legobye 21km Female 47 Veteran (40-49) 03:13:24
5 16 4 TRAIL20533 Gugu Zulu 21km Female 43 Veteran (40-49) 03:59:08
6 17 5 TRAIL10053 Adele Sutherland 21km Female 41 Veteran (40-49) 04:00:30
15km:Male [10]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA3060 Rudi Wessels 15km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 01:28:30
2 2 1 TA2477 Nick Latta 15km Male 48 Veteran (40-49) 01:36:20
3 4 1 TA2654 Peet Lategan 15km Male 50 Master (50-59) 01:44:13
4 5 1 TA2959 Aldu Duminy 15km Male 25 Senior (19-29) 01:49:39
5 8 2 TA2979 Mauritz Botha 15km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 01:57:52
6 10 2 TA2541 Christo Pienaar 15km Male 46 Veteran (40-49) 02:03:03
7 13 3 TA2603 Alexander Duys 15km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 02:09:14
8 14 3 TA3041 Martin Jooste 15km Male 46 Veteran (40-49) 02:11:40
9 15 4 TA2961 Nhlahla Sebola 15km Male 40 Veteran (40-49) 02:14:00
10 16 1 TA3536 Sol Jacobs 15km Male 75 Grand-Master (60+) 02:26:02
15km:Female [10]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 3 1 TA2996 Kate Brading 15km Female 45 Veteran (40-49) 01:38:13
2 6 1 TA2523 Lardi Meyer 15km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:51:26
3 7 2 TA3406 Elsabã© Ebersohn 15km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 01:54:45
4 9 3 TA2519 Anika Meyer 15km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 02:01:42
5 11 2 TA2902 Bernitta Booysen 15km Female 44 Veteran (40-49) 02:08:40
6 12 3 TA3015 Nadine Swiegelaar 15km Female 41 Veteran (40-49) 02:09:08
7 17 4 TA3409 Ofentse Maduse 15km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 02:26:34
8 18 5 TA2949 Sandiso Maseko 15km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 02:30:40
9 19 6 TA2459 Vuyi Majola 15km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 02:38:08
10 20 7 TA2963 Sizo Kganakga 15km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 03:01:14
10km:Male [25]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA2207 Christopher Westray 10km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 01:06:54
2 4 2 TA2146 Helder Morais 10km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:12:14
3 5 3 TA2166 Jacobus Pieterse 10km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 01:12:22
4 8 1 TRAIL20628 Geoff Lupton-smith 10km Male 62 Grand-Master (60+) 01:13:49
5 10 1 TA2029 Neil Volschenk 10km Male 24 Senior (19-29) 01:14:02
6 11 1 TA2309 Henco Cronje 10km Male 45 Veteran (40-49) 01:15:21
7 15 2 TA1900 Byron Forsberg 10km Male 27 Senior (19-29) 01:21:01
8 16 2 TRAIL20725 Gerald Steyn 10km Male 68 Grand-Master (60+) 01:22:46
9 18 3 TA2078 Dewald Van Biljon 10km Male 60 Grand-Master (60+) 01:23:59
10 20 2 TA2164 Jonathan Russell 10km Male 47 Veteran (40-49) 01:26:14
11 22 3 TA2224 Christo Truter 10km Male 49 Veteran (40-49) 01:26:41
12 25 4 TA2147 Aubrey Modise 10km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 01:28:56
13 26 5 TA1955 Graeme Mcnocher 10km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 01:29:24
14 32 4 TRAIL20193 Hein Lange 10km Male 62 Grand-Master (60+) 01:44:00
15 38 3 TA2158 Jasper Theron 10km Male 28 Senior (19-29) 01:46:36
16 40 6 TA2355 Leshoto Rathete 10km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 01:50:19
17 41 5 TA2159 Blackie Swart 10km Male 60 Grand-Master (60+) 01:50:27
18 43 7 TA1937 Hendri Venter 10km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 01:51:21
19 46 6 TA2202 Christopher Harrison 10km Male 61 Grand-Master (60+) 01:51:52
20 51 7 TA2109 Andrzej Kijko 10km Male 71 Grand-Master (60+) 02:00:13
21 52 4 TA2184 Dioka M Mahwiliri 10km Male 42 Veteran (40-49) 02:01:52
22 54 8 TA2228 Matome Rammutla 10km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 02:08:49
23 56 8 TA1874 Andries Bouwer 10km Male 63 Grand-Master (60+) 02:11:04
24 61 9 TA1924 Letlhogonolo Diale 10km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 02:24:34
25 64 4 TA2152 Anrico Marius Heystek 10km Male 22 Senior (19-29) 02:36:10
10km:Female [41]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA2533 Yolan Friedmann 10km Female 47 Veteran (40-49) 01:06:19
2 3 1 TA2150 Lesley Manning 10km Female 28 Senior (19-29) 01:08:18
3 6 2 TA2024 Louisa Heneghen 10km Female 29 Senior (19-29) 01:12:47
4 7 1 TA2326 Stellah Kwasi 10km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 01:12:51
5 9 3 TA1915 Carli Dalebout 10km Female 24 Senior (19-29) 01:13:57
6 12 2 TA2140 Marche Cronje 10km Female 45 Veteran (40-49) 01:15:22
7 13 4 TA1963 Andrea Bursey 10km Female 27 Senior (19-29) 01:18:01
8 14 5 TA1830 Samantha Mcintosh 10km Female 27 Senior (19-29) 01:20:58
9 17 3 TA1994 Heidi Botha 10km Female 41 Veteran (40-49) 01:23:30
10 19 4 TA2281 Pauline Knoetze 10km Female 43 Veteran (40-49) 01:25:32
11 21 5 TA1990 Mignon Russell 10km Female 44 Veteran (40-49) 01:26:16
12 23 6 TA1920 Shavon Nicole Etches 10km Female 24 Senior (19-29) 01:26:50
13 24 6 TRAIL10430 Celia Van Niekerk 10km Female 49 Veteran (40-49) 01:27:37
14 27 2 TA2383 Lusanda Kali 10km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 01:31:38
15 28 3 TA1804 Corrie Wright 10km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 01:36:07
16 29 7 TA1889 Chan� Meyer 10km Female 26 Senior (19-29) 01:36:15
17 30 4 TA2363 Ziska De Jager 10km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 01:43:38
18 31 5 TRAIL20131 Mariet Lange 10km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:43:41
19 33 8 TA1825 Caro Malherbe 10km Female 29 Senior (19-29) 01:45:09
20 34 7 TA2003 Susie Latta 10km Female 48 Veteran (40-49) 01:46:04
21 35 9 TA2128 Erika Botha 10km Female 29 Senior (19-29) 01:46:27
22 36 1 TA2296 Joey Swart 10km Female 56 Master (50-59) 01:46:31
23 37 6 TA1807 Sherilynn Isaacs 10km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 01:46:33
24 39 10 TA1899 Atlegang Molubi 10km Female 27 Senior (19-29) 01:50:16
25 42 7 TA2097 Chantel Van Tubbergh 10km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:51:20
26 44 2 TA2258 Leigh Harrison 10km Female 55 Master (50-59) 01:51:48
27 45 11 TA2069 Shervon Harrison 10km Female 28 Senior (19-29) 01:51:50
28 47 8 TA1976 Carmen Watt 10km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:52:34
29 48 8 TA2280 Alana De Wet 10km Female 48 Veteran (40-49) 01:55:50
30 49 9 TRAIL11018 Carla Van Coller 10km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:55:58
31 50 10 TA2299 Juanita Bouwer 10km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 01:59:20
32 53 11 TA2390 Puseletso Sedibana 10km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 02:02:21
33 55 1 TA1270 Khutso Hadi 10km Female 7 Under 11 02:08:52
34 57 1 TA2333 Elna Bouwer 10km Female 66 Grand-Master (60+) 02:11:07
35 58 12 TA1966 Amohelang Ledwaba 10km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 02:13:08
36 59 9 TRAIL12674 Cindy Thomas 10km Female 49 Veteran (40-49) 02:21:08
37 60 10 TA2038 Kim Kensley 10km Female 42 Veteran (40-49) 02:21:16
38 62 13 TA2095 Lorato Diale 10km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 02:24:39
39 63 3 TA1801 Elanie Kruger 10km Female 54 Master (50-59) 02:35:49
40 65 12 TA2014 Leandri Heystek 10km Female 25 Senior (19-29) 03:24:11
41 66 14 TA2196 Emma Cole 10km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 03:24:31
5km:Male [30]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA0436 Francois Schaap 5km Male 48 Veteran (40-49) 00:32:28
2 3 2 TA1490 Wessel Vermeulen 5km Male 42 Veteran (40-49) 00:35:47
3 4 1 TA1481 Wessel Vermeulen 5km Male 10 Under 11 00:35:54
4 5 1 TRAIL20054 Dewald Engels 5km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 00:36:16
5 7 2 TA1386 Robert Thackwell 5km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 00:36:44
6 8 1 TA0570 Rashil Madaree 5km Male 29 Senior (19-29) 00:36:48
7 13 3 TA1321 Sw Engelbrecht 5km Male 41 Veteran (40-49) 00:38:56
8 14 1 TA1245 Colin Williams 5km Male 60 Grand-Master (60+) 00:40:00
9 17 2 TA1467 Jean-pierre Vermeulen 5km Male 6 Under 11 00:41:12
10 18 3 TA1595 Lodewijk Vermeulen 5km Male 8 Under 11 00:41:15
11 21 4 TA1575 Jacques Prinsloo 5km Male 40 Veteran (40-49) 00:43:36
12 24 2 TA1449 Walter Gilfillan 5km Male 63 Grand-Master (60+) 00:45:04
13 31 1 TA1436 Mike Doman 5km Male 59 Master (50-59) 00:47:06
14 36 5 TA0252 Riaan Swart 5km Male 43 Veteran (40-49) 00:50:36
15 38 3 TA1539 Fred Poggenpoel 5km Male 75 Grand-Master (60+) 00:50:40
16 39 2 TA0286 Alex Wrbka 5km Male 24 Senior (19-29) 00:50:58
17 40 3 TA1334 Hansie Maphanga 5km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 00:51:41
18 48 4 TA1324 Steyn Wolmarans 5km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 00:54:22
19 50 4 TA0184 Adam Van Rooyen 5km Male 11 Under 11 00:54:48
20 51 5 TA1295 Terence Jansen 5km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 00:54:49
21 60 3 TA1505 Muaaz Muhammad 5km Male 23 Senior (19-29) 00:56:50
22 61 4 TA0428 Wahhaab Muhammad 5km Male 20 Senior (19-29) 00:56:53
23 62 4 TA0404 Lynne Theron 5km Male 62 Grand-Master (60+) 00:57:37
24 79 5 TA1526 Victor Botha 5km Male 6 Under 11 01:09:28
25 81 6 TA1457 Regart Swanepoel 5km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 01:09:54
26 82 6 TA0179 Jonathan Kruger 5km Male 6 Under 11 01:10:04
27 85 6 TA0401 Danie Delport 5km Male 49 Veteran (40-49) 01:16:34
28 86 5 TA1291 Dirk Van Papendorp 5km Male 70 Grand-Master (60+) 01:16:41
29 89 5 TA1440 Tiaan Delport 5km Male 20 Senior (19-29) 01:19:42
30 91 7 TA1318 Lance Eder 5km Male 41 Veteran (40-49) 01:20:48
5km:Female [64]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA1493 Jeanine Schaap 5km Female 41 Veteran (40-49) 00:32:28
2 6 1 TA1535 Nerina Pistorius 5km Female 24 Senior (19-29) 00:36:33
3 9 1 TA0234 Helosie Pieterse 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:38:17
4 10 2 TA1310 Monique Pretorius 5km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 00:38:22
5 11 2 TA1297 Kirstin Thackwell 5km Female 29 Senior (19-29) 00:38:46
6 12 3 TA1427 Celeste Booyens 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 00:38:55
7 15 2 TA1249 Tasha Fourie 5km Female 42 Veteran (40-49) 00:40:05
8 16 3 TA0163 Chantelle Vermeulen 5km Female 42 Veteran (40-49) 00:40:59
9 19 4 TA1461 Heloise Duys 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:42:50
10 20 3 TA0405 Carmen Kilian 5km Female 24 Senior (19-29) 00:42:57
11 22 4 TA1333 Leandre Prinsloo 5km Female 28 Senior (19-29) 00:43:45
12 23 1 TA1352 Annemarie Nieuwenhuizen 5km Female 58 Master (50-59) 00:44:29
13 25 4 TA1525 Nicolette Gilfillan 5km Female 49 Veteran (40-49) 00:45:05
14 26 5 TA0176 Sane Louw 5km Female 48 Veteran (40-49) 00:45:40
15 27 5 TRAIL12170 Cornelia Hutchinson 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:46:03
16 28 1 TRAIL20777 Janine Rust 5km Female 61 Grand-Master (60+) 00:46:20
17 29 5 TA1240 Michelle Van Der Schyff 5km Female 27 Senior (19-29) 00:46:25
18 30 6 TA1277 Jessica De Nobrega 5km Female 22 Senior (19-29) 00:46:58
19 32 2 TA1356 Marietjie Pistorius 5km Female 57 Master (50-59) 00:47:27
20 33 6 TA0297 Takalani Davhana 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:48:32
21 34 6 TA0280 Janice Hattingh 5km Female 43 Veteran (40-49) 00:49:45
22 35 2 TA1346 Karien Van Deventer 5km Female 61 Grand-Master (60+) 00:49:54
23 37 7 TA1508 Colette Swart 5km Female 41 Veteran (40-49) 00:50:38
24 41 7 TA1503 Kelcey Hill 5km Female 23 Senior (19-29) 00:52:10
25 42 8 TA1214 Erin Hill 5km Female 26 Senior (19-29) 00:52:15
26 43 8 TA0490 Annalize Schouten 5km Female 47 Veteran (40-49) 00:52:36
27 44 7 TRAIL11200 Dianne Seymour 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:53:04
28 45 3 TA1433 Louise Williams 5km Female 66 Grand-Master (60+) 00:53:15
29 46 4 TA1309 Linda Horne 5km Female 66 Grand-Master (60+) 00:53:19
30 47 5 TA0429 Liz Malan 5km Female 60 Grand-Master (60+) 00:54:10
31 49 8 TA1707 Leonie Knoetze 5km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 00:54:31
32 52 9 TRAIL12329 Cherise Marais 5km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 00:54:51
33 53 10 TA0183 Trusha Budram 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:55:47
34 54 6 TRAIL20199 Grazyna Kijko 5km Female 70 Grand-Master (60+) 00:55:50
35 55 9 TA0600 Sumare Maritz 5km Female 21 Senior (19-29) 00:56:05
36 56 9 TA0197 Latiefa Muhammad 5km Female 46 Veteran (40-49) 00:56:24
37 57 10 TA1462 Anita Cebisa 5km Female 27 Senior (19-29) 00:56:29
38 58 11 TA1289 Naledi Gasekoma 5km Female 24 Senior (19-29) 00:56:32
39 59 3 TA1661 Helmien Van Biljon 5km Female 58 Master (50-59) 00:56:48
40 63 7 TA1466 Loraine King 5km Female 63 Grand-Master (60+) 00:57:42
41 64 11 TA0087 Lerato Phaka 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 00:58:33
42 65 4 TA1229 Tina De Nobrega 5km Female 50 Master (50-59) 00:59:27
43 66 5 TA1308 Rosemary Poipao 5km Female 52 Master (50-59) 00:59:31
44 67 6 TA1410 Bridget Hill 5km Female 54 Master (50-59) 00:59:35
45 68 12 TA0042 Reinette Pretoius 5km Female 26 Senior (19-29) 00:59:55
46 69 12 TA1372 Mariska De Beer 5km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 00:59:59
47 70 7 TA0267 Linda Guignard 5km Female 54 Master (50-59) 01:00:02
48 71 13 TA1336 Palesa Nntloko 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:00:29
49 72 14 TA1396 Nontobeko Ximba 5km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 01:00:32
50 73 10 TA1280 Laraine Pietersen 5km Female 48 Veteran (40-49) 01:01:12
51 74 15 TA1672 Ntando Ngidi 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:05:22
52 75 11 TA1540 Hlamarisa Hlungwani 5km Female 46 Veteran (40-49) 01:06:03
53 76 12 TA1388 Evelyn Chivero 5km Female 40 Veteran (40-49) 01:06:14
54 77 16 TA1541 Mukhethwa Tshitangano 5km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 01:09:02
55 78 13 TA1237 Angele Botha 5km Female 29 Senior (19-29) 01:09:19
56 80 1 TA1349 Videlle Botha 5km Female 4 Under 11 01:09:35
57 83 17 TA1752 Kate Gindra 5km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 01:10:08
58 84 14 TA1443 Mashaba Thlaka 5km Female 27 Senior (19-29) 01:10:48
59 87 8 TA1517 Selome Van Papendorp 5km Female 64 Grand-Master (60+) 01:17:24
60 88 13 TA1435 Andrea Delport 5km Female 47 Veteran (40-49) 01:19:40
61 90 18 TA1423 Cheryl Eder 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:20:45
62 92 19 TA1306 Carol Mkhabela 5km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 01:27:04
63 93 20 TA1348 Carol Maluka 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 01:27:34
64 94 14 TRAIL20000 Glizelle Langerman 5km Female 43 Veteran (40-49) 02:36:45
2km:Male [7]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA0669 Henry Leslie 2km Male 45 Veteran (40-49) 00:18:33
2 3 1 TA0713 Waldi Roux 2km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 00:21:30
3 6 2 TA0838 Tylon Van Veenhuyzen 2km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 00:24:16
4 9 1 TA0804 Werner Katzke 2km Male 25 Senior (19-29) 00:28:37
5 10 1 TA0857 Anton Katzke 2km Male 55 Master (50-59) 00:28:37
6 13 1 TA0993 Michael Jones 2km Male 3 Under 11 00:38:49
7 16 2 TA1537 Thys Kukkuk 2km Male 28 Senior (19-29) 00:40:24
2km:Female [12]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA1137 Lynelle Holmes 2km Female 43 Veteran (40-49) 00:18:29
2 4 1 TA0873 Danica Roux 2km Female 27 Senior (19-29) 00:21:34
3 5 1 TA1055 Sephra Duncan 2km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 00:24:00
4 7 1 TA0812 Yvonne Doman 2km Female 63 Grand-Master (60+) 00:24:58
5 8 1 TA0714 Marianne Katzke 2km Female 52 Master (50-59) 00:28:33
6 11 2 TA1135 Merion Beymann 2km Female 59 Master (50-59) 00:29:34
7 12 2 TA0775 Stephanie Jones 2km Female 44 Veteran (40-49) 00:38:44
8 14 2 TA1273 Nicole Jacobs 2km Female 26 Senior (19-29) 00:40:20
9 15 3 TA1358 Erica Jacobs 2km Female 50 Master (50-59) 00:40:23
10 17 2 TA0962 Zimaseka Majola 2km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:56:37
11 18 1 TA0668 Onkgapile Sebecweng 2km Female 9 Under 11 00:56:41
12 19 3 TA0745 Grace Sebecweng 2km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:56:44