Results : Smuts Irene River : Brewski Trail Series on Sunday @ 08:00, 1st July 2018

Search Download Share to Facebook
G Gender Position O Overall Position C Category Position Dog Run
21km:Male [14]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TRAIL12471 Adam Moroko 21km Male 40 Veteran (40-49) 01:35:10
2 2 2 TA3474 Bruce Turvey 21km Male 43 Veteran (40-49) 01:39:35
3 5 1 TA3013 Khethang Lehohla 21km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 01:54:05
4 6 1 TA2952 Nolan Diaz 21km Male 52 Master (50-59) 02:08:57
5 7 3 TRAIL10112 Mark Dold 21km Male 49 Veteran (40-49) 02:09:10
6 9 1 TA2520 Kyriacos Floudiotis 21km Male 27 Senior (19-29) 02:12:04
7 10 4 TA3480 William Wilson 21km Male 42 Veteran (40-49) 02:15:00
8 11 1 TA3019 Kobus Botes 21km Male 66 Grand-Master (60+) 02:18:49
9 13 2 TA2483 Etienne Jordaan 21km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 02:22:13
10 14 5 TA2942 Claudio Marangoni 21km Male 45 Veteran (40-49) 02:23:41
11 15 6 TA3055 Richard Logan 21km Male 41 Veteran (40-49) 02:30:14
12 16 7 TRAIL12832 Bradley Rustin 21km Male 49 Veteran (40-49) 02:34:07
13 20 2 TRAIL10011 Graham Hutchins 21km Male 54 Master (50-59) 03:53:00
14 22 2 TA2990 Dean Mccleland 21km Male 65 Grand-Master (60+) 03:53:37
21km:Female [8]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 3 1 TA2498 Sabrina Daolio 21km Female 26 Senior (19-29) 01:50:33
2 4 1 TA3488 Karien Booyse 21km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:52:33
3 8 2 TA2658 Nicolene Wessels 21km Female 25 Senior (19-29) 02:11:55
4 12 1 TA2653 Marulette Erasmus 21km Female 53 Master (50-59) 02:18:54
5 17 3 TA2989 Christili Muller 21km Female 27 Senior (19-29) 02:44:41
6 18 2 TA2554 Judith Simon 21km Female 52 Master (50-59) 02:46:17
7 19 1 TRAIL11798 Antoinette Hartslief 21km Female 47 Veteran (40-49) 03:13:50
8 21 2 TRAIL10053 Adele Sutherland 21km Female 40 Veteran (40-49) 03:53:33
15km:Male [12]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TRAIL12385 Gerhard Beukes 15km Male 41 Veteran (40-49) 01:17:49
2 2 1 TA2626 Christo Nel 15km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 01:18:01
3 3 2 TA3412 Ashley Benatar 15km Male 44 Veteran (40-49) 01:19:53
4 5 2 TA2655 Leon Grobler 15km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:22:21
5 6 3 TA3490 Casper Erasmus 15km Male 47 Veteran (40-49) 01:33:22
6 7 3 TA2613 Martin Jaravaza 15km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 01:33:26
7 10 4 TRAIL11023 Grant Hall 15km Male 48 Veteran (40-49) 01:40:10
8 11 1 TA2668 Mark Krug 15km Male 53 Master (50-59) 01:40:34
9 14 4 TA3443 Riaan Pretorius 15km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:50:46
10 15 1 TA2592 Kosie Van Vuuren 15km Male 64 Grand-Master (60+) 01:50:52
11 17 5 TA1843 Olaf Jakob 15km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 01:51:57
12 22 6 TA2526 Chris Barrett 15km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 02:04:23
15km:Female [17]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 4 1 TA2497 Miri Smit 15km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:20:07
2 8 1 TA3444 Eleni Stais 15km Female 25 Senior (19-29) 01:34:33
3 9 2 TA2492 Kelly Galloway 15km Female 25 Senior (19-29) 01:34:34
4 12 2 TA2560 Nicolette Steyn 15km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:41:34
5 13 1 TA0714 Seena Azmuth 15km Female 48 Veteran (40-49) 01:41:57
6 16 3 TA2958 Monique Hamman 15km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:50:55
7 18 4 TA2203 Koba Jakob 15km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:52:00
8 19 5 TA3062 Bongiwe Ngcobo 15km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 01:54:30
9 20 3 TA2494 Mercy Moloto 15km Female 25 Senior (19-29) 01:58:42
10 21 2 TRAIL12648 Sandra Dalton 15km Female 45 Veteran (40-49) 02:03:01
11 23 6 TA2940 Colette Curle 15km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 02:04:30
12 24 3 TA3539 Elmarie Verster 15km Female 45 Veteran (40-49) 02:05:12
13 25 7 TA2434 Rannenyeni Nndivhaleni 15km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 02:05:21
14 26 4 TRAIL12646 Heidi Dalton 15km Female 42 Veteran (40-49) 02:08:31
15 27 1 TRAIL12290 Georgina Bester 15km Female 54 Master (50-59) 02:13:20
16 28 8 TA2537 Avashni Dass 15km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 02:29:55
17 29 9 TA2970 Belinda Cawood 15km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 02:31:31
10km:Male [19]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA2170 Reatlegile Mosweu 10km Male 13 12 to 15 00:47:52
2 2 1 TA1027 Calen Hastie 10km Male 21 Senior (19-29) 00:48:14
3 3 1 TA0674 Niel Muller 10km Male 44 Veteran (40-49) 00:51:05
4 5 1 TA1803 Tony Green 10km Male 53 Master (50-59) 00:56:50
5 7 2 TA2972 Ross Mcmurdo 10km Male 44 Veteran (40-49) 00:59:12
6 9 1 TRAIL10133 Sheldon Du Trevou 10km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 00:59:25
7 12 2 TA1199 Clive Whitlow 10km Male 56 Master (50-59) 01:06:48
8 13 2 TA1031 Jaisheel Mistry 10km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 01:07:09
9 15 3 TA0667 Clive Groeneveld 10km Male 42 Veteran (40-49) 01:07:46
10 16 1 TRAIL10759 Allen West 10km Male 63 Grand-Master (60+) 01:08:06
11 23 3 TA0768 Helder Morais 10km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 01:13:57
12 31 3 TRAIL11147 Alec Avierinos 10km Male 50 Master (50-59) 01:18:56
13 35 4 TRAIL10533 Frik Du Preez 10km Male 59 Master (50-59) 01:21:05
14 37 2 TA2243 Stephen Cowley 10km Male 26 Senior (19-29) 01:22:06
15 38 5 TA0554 Marius Van Rensburg 10km Male 52 Master (50-59) 01:24:05
16 39 3 TRAIL12036 Dhiren Mocktar 10km Male 28 Senior (19-29) 01:24:11
17 41 4 TA1808 Shimane Mogototoane 10km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 01:24:23
18 45 2 TA2209 John Tringham 10km Male 76 Grand-Master (60+) 01:40:37
19 53 3 TA1043 Steve Groeneveld 10km Male 74 Grand-Master (60+) 02:01:12
10km:Female [37]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 4 1 TA2161 Melissa Van Niekerk 10km Female 12 12 to 15 00:51:11
2 6 1 TA0976 Rinel Mclaren 10km Female 26 Senior (19-29) 00:57:49
3 8 1 TRAIL12299 Janeane Watt 10km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:59:23
4 10 2 TA1104 Larna-lee Buffee 10km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 01:01:01
5 11 1 TRAIL11537 Joey Cloete 10km Female 61 Grand-Master (60+) 01:06:45
6 14 2 TA1177 Siphumelele Singwane 10km Female 27 Senior (19-29) 01:07:17
7 17 1 TA2321 Tania Van Peer 10km Female 45 Veteran (40-49) 01:08:24
8 18 1 TA0237 Christa Smith 10km Female 52 Master (50-59) 01:10:33
9 19 3 TA2312 Benita Trytsman 10km Female 22 Senior (19-29) 01:11:00
10 20 3 TA2987 Magdeli Koekemoer 10km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 01:11:04
11 21 2 TRAIL10119 Nicky Dold 10km Female 48 Veteran (40-49) 01:11:07
12 22 3 TA2129 Jo-anne Krug 10km Female 48 Veteran (40-49) 01:11:30
13 24 4 TA2146 Heidi Botha 10km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 01:14:37
14 25 4 TA2180 Jennifer Antocich 10km Female 28 Senior (19-29) 01:14:41
15 26 5 TA1159 Sonette Meyer 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:14:44
16 27 4 TA2182 Leanne Webster 10km Female 45 Veteran (40-49) 01:14:47
17 28 6 TA1970 Paula Vuyk 10km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:14:52
18 29 2 TA0659 Marion Klennert 10km Female 56 Master (50-59) 01:15:32
19 30 5 TA1610 Conita Van Rensburg 10km Female 47 Veteran (40-49) 01:16:05
20 32 6 TRAIL10200 Rhona Avierinos 10km Female 47 Veteran (40-49) 01:18:57
21 33 7 TA2319 Rijkie Terblanche 10km Female 45 Veteran (40-49) 01:19:07
22 34 7 TA1046 Nowethu Sigwane 10km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 01:19:48
23 36 8 TA2149 Tarryn De Swart 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:22:04
24 40 9 TA1887 Phodiso Mogototoane 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:24:22
25 42 10 TA2240 Veronica Chigora 10km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 01:24:54
26 43 2 TA1044 Etnah Wolfaardt 10km Female 62 Grand-Master (60+) 01:28:18
27 44 11 TA0992 Maria De Vries 10km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 01:28:18
28 46 8 TA0654 Amina Mohamed 10km Female 48 Veteran (40-49) 01:40:59
29 47 9 TRAIL12883 Debra Crawley 10km Female 45 Veteran (40-49) 01:46:13
30 48 3 TRAIL12321 Dorothy Van Heerden 10km Female 74 Grand-Master (60+) 01:59:53
31 49 4 TA1133 Sue Darroll 10km Female 68 Grand-Master (60+) 02:00:01
32 50 3 TRAIL10052 Lesley Hutchins 10km Female 55 Master (50-59) 02:00:01
33 51 5 TRAIL12324 Frances Steel 10km Female 73 Grand-Master (60+) 02:00:03
34 52 6 TA1838 Lieve Geuens 10km Female 66 Grand-Master (60+) 02:00:05
35 54 7 TA2331 Gerda Badenhorst 10km Female 62 Grand-Master (60+) 02:01:14
36 55 10 TRAIL11182 Audrey Rustin 10km Female 45 Veteran (40-49) 02:08:24
37 56 1 TRAIL11119 Ashleigh Rustin 10km Female 8 Under 11 02:08:28
5km:Male [20]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA0600 Thato Thejane 5km Male 18 16 to 18 00:21:41
2 4 1 TA0576 Johan Buitendag 5km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 00:26:00
3 5 1 TA1622 Elroy Van Niekerk 5km Male 14 12 to 15 00:27:01
4 6 2 TA0343 Eugene Combrink 5km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 00:30:17
5 7 3 TA0875 Philip De Waal 5km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 00:30:45
6 8 4 TA0633 Neels Van Wyk 5km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 00:30:49
7 10 1 TA0196 Marius Potgieter 5km Male 40 Veteran (40-49) 00:31:49
8 12 1 TA0169 Dawid Heunis 5km Male 11 Under 11 00:32:35
9 13 2 TA0029 Justin Van Heerden 5km Male 15 12 to 15 00:32:36
10 19 5 TA1785 Dave Bester 5km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 00:37:24
11 20 2 TA1105 Desmond Dodd 5km Male 18 16 to 18 00:37:37
12 29 1 TA1680 Frans Smith 5km Male 57 Master (50-59) 00:46:13
13 31 2 TA1673 Michael Oosthuizen 5km Male 11 Under 11 00:50:17
14 34 3 TA0213 Schalk Nel 5km Male 6 Under 11 00:51:15
15 35 1 TA0272 Pieter Nel 5km Male 66 Grand-Master (60+) 00:51:24
16 37 6 TA1752 Rheshab Rheshab 5km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 00:52:50
17 43 2 TA2119 Brian Mac Dougall 5km Male 57 Master (50-59) 00:56:21
18 44 3 TA2255 Jordan Macdougall 5km Male 12 12 to 15 00:56:23
19 47 2 TA0651 Peter Darroll 5km Male 72 Grand-Master (60+) 01:00:04
20 48 1 TRAIL12223 David Avierinos 5km Male 22 Senior (19-29) 01:39:09
5km:Female [29]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TRAIL12931 Dieneke Beukes 5km Female 10 Under 11 00:24:23
2 3 1 TA0325 Sesi Molapo 5km Female 13 12 to 15 00:25:16
3 9 1 TA1558 Krezelle Combrink 5km Female 29 Senior (19-29) 00:31:19
4 11 2 TA1741 Shekinah Heunis 5km Female 13 12 to 15 00:32:20
5 14 1 TA0333 Alexandrea Van Helsdingen 5km Female 45 Veteran (40-49) 00:34:13
6 15 1 TA0365 Megan Oosthuizen 5km Female 16 16 to 18 00:34:34
7 16 2 TA1548 Liezl Davel 5km Female 25 Senior (19-29) 00:36:02
8 17 1 TA1587 Maggie Du Plooy 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 00:36:28
9 18 3 TA0267 Aliché Muller 5km Female 26 Senior (19-29) 00:36:33
10 21 2 TA0080 Tanya Mulligan 5km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 00:38:50
11 22 3 TA0032 Martelie Laney 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:41:24
12 23 2 TA1830 Chenita Vernon 5km Female 45 Veteran (40-49) 00:41:30
13 24 3 TRAIL13068 Ronelle Van Heerden 5km Female 44 Veteran (40-49) 00:42:44
14 25 4 TRAIL11074 Larissa West 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:43:29
15 26 5 TA1663 Ronell Van Niekerk 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:44:54
16 27 6 TA0217 Lucinda Evert 5km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 00:44:56
17 28 4 TRAIL13015 Nadia Bosch 5km Female 47 Veteran (40-49) 00:46:10
18 30 5 TA0445 Nicolette Muller 5km Female 44 Veteran (40-49) 00:46:28
19 32 6 TA0386 Suzette Van Heerden 5km Female 46 Veteran (40-49) 00:50:20
20 33 7 TA0504 Marie Smit 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:50:36
21 36 1 TA1547 Claire Poole 5km Female 56 Master (50-59) 00:52:41
22 38 8 TA0266 Nozizwe Sgwane 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:53:01
23 39 2 TA0416 Tenele Taole 5km Female 6 Under 11 00:53:05
24 40 3 TA1708 Nenekazi Taole 5km Female 8 Under 11 00:53:57
25 41 9 TA0356 Dalene Tait 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:56:05
26 42 7 TA0293 Diane Teles 5km Female 40 Veteran (40-49) 00:56:13
27 45 8 TA1812 Carla Viljoen 5km Female 47 Veteran (40-49) 00:56:25
28 46 4 TA0260 Maya Van Schalkwyk 5km Female 7 Under 11 00:59:18
29 49 4 TA0425 Maryke Botes 5km Female 20 Senior (19-29) 01:39:23