Results : Krugersdorp Golf Club : Night AdventureRun/Walk on Thursday @ 19:00, 9th January 2020

Search Download Share to Facebook
G Gender Position O Overall Position C Category Position Dog Run
10km:Male [30]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA2170 Matthews Koie 10km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 00:47:00
2 2 1 TA1088 Grant Du Plessis 10km Male 42 Veteran (40-49) 00:47:29
3 4 1 TA2232 Adriaan Coetzee 10km Male 15 12 to 15 00:53:32
4 6 2 TA2210 Jacques Henning 10km Male 42 Veteran (40-49) 00:53:58
5 7 2 TA0838 Paul Ruahan Van Aarde 10km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 00:54:04
6 8 1 TA1040 Paul Van Aarde 10km Male 61 Grand-Master (60+) 00:54:27
7 9 3 TA2168 Edwin Steyn 10km Male 40 Veteran (40-49) 00:55:46
8 10 3 TA1185 Scott Brokken 10km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 00:55:49
9 11 4 TA0895 Francois Roode 10km Male 41 Veteran (40-49) 00:56:01
10 12 5 TRAIL12700 Casparus Luther 10km Male 42 Veteran (40-49) 00:56:33
11 13 6 TA1879 Chad Da Costa 10km Male 43 Veteran (40-49) 00:57:19
12 14 2 TA1078 Chris Reed 10km Male 68 Grand-Master (60+) 00:57:20
13 16 2 TA2158 Matt Viney 10km Male 54 Master (50-59) 00:57:49
14 17 1 TA2218 Michael Henning 10km Male 54 Master (50-59) 00:57:49
15 18 4 TA1817 Iwano Van Rooyen 10km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 01:05:14
16 19 5 TA1031 Eric Fauchet 10km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 01:05:48
17 20 7 TA2128 Pierre Coetzee 10km Male 44 Veteran (40-49) 01:06:04
18 22 3 TA1837 Thomas Groenewald 10km Male 60 Grand-Master (60+) 01:06:37
19 23 6 TA2204 Bruce Dralle 10km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 01:07:12
20 25 7 TA0763 Byron Wilson 10km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 01:07:38
21 26 4 TA1873 Willem Opperman 10km Male 60 Grand-Master (60+) 01:09:44
22 30 8 TA0803 Mark Baker 10km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 01:10:51
23 31 9 TA1836 Mark Wozniak 10km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 01:10:57
24 32 8 TA2140 James Johnson 10km Male 41 Veteran (40-49) 01:11:01
25 33 3 TA0709 Ian Ashmole 10km Male 51 Master (50-59) 01:11:22
26 35 9 TA1035 Louis Fourie 10km Male 48 Veteran (40-49) 01:11:35
27 36 5 TRAIL12270 Ric Marini 10km Male 65 Grand-Master (60+) 01:18:36
28 37 4 TRAIL20148 Hans Joythe 10km Male 58 Master (50-59) 01:22:07
29 40 6 TA1147 Lennox Lehlongoane 10km Male 61 Grand-Master (60+) 01:28:06
TA1003 Hendrik Le Roux 10km Male 46 Veteran (40-49)
10km:Female [13]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 3 1 TA2296 Antonita Robbertze 10km Female 48 Veteran (40-49) 00:53:21
2 5 1 TA1900 Angelique Van Aarde 10km Female 28 Senior (19-29) 00:53:41
3 15 1 TA0715 Erika Nieuwoudt 10km Female 60 Grand-Master (60+) 00:57:44
4 21 1 TA0726 Hilke Venter 10km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 01:06:34
5 24 2 TA2249 Robyn Taylor 10km Female 28 Senior (19-29) 01:07:27
6 27 1 TA0916 Viv Herbert 10km Female 50 Master (50-59) 01:10:30
7 28 2 TA0642 Cornel Papenfus 10km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:10:33
8 29 3 TA1055 Larchelle Germishauys 10km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 01:10:39
9 34 2 TA2247 Liza Maritz 10km Female 48 Veteran (40-49) 01:11:26
10 38 3 TA1887 Elmarie Coetzee 10km Female 49 Veteran (40-49) 01:25:27
11 39 4 TA0614 Elaine Luciani 10km Female 41 Veteran (40-49) 01:28:00
12 41 5 TRAIL10053 Adele Sutherland 10km Female 41 Veteran (40-49) 01:34:28
13 42 2 TRAIL10214 Elsa Erasmus 10km Female 57 Master (50-59) 01:46:31
5km:Male [28]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA1204 Andrew Beijl 5km Male 18 16 to 18 00:22:00
2 2 1 TA1477 Jan Kruger 5km Male 9 Under 11 00:22:01
3 3 1 TA1432 Andrew Crowley 5km Male 45 Veteran (40-49) 00:27:20
4 4 1 TA1424 Wickus Pain 5km Male 36 Sub-Veteran (30-39) 00:28:01
5 5 1 TA1253 Fanie Van Aswegen 5km Male 60 Grand-Master (60+) 00:28:41
6 6 2 TA9999 Alfred Visagie 5km Male 47 Veteran (40-49) 00:29:15
7 9 2 TA2141 J.p. Schlebusch 5km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 00:32:11
8 11 1 TA1410 Leo Viljoen 5km Male 14 12 to 15 00:32:26
9 12 3 TA1289 Hercules Jansen Van Vuuren 5km Male 44 Veteran (40-49) 00:32:27
10 15 1 TA1407 Martin Van Aswegen 5km Male 29 Senior (19-29) 00:33:10
11 18 2 TA1427 Michael Roditis 5km Male 22 Senior (19-29) 00:36:24
12 19 3 TA1445 Jacques Becker 5km Male 29 Senior (19-29) 00:36:29
13 20 3 TA0245 Immeul Papenfis 5km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 00:36:32
14 21 4 TA1234 Nicolas Callegari 5km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 00:37:04
15 25 1 TA0394 Cyril Williams 5km Male 53 Master (50-59) 00:39:13
16 29 4 TA1242 Brian Beyleveldt 5km Male 41 Veteran (40-49) 00:40:53
17 35 5 TA1223 Gavin Krause 5km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 00:44:16
18 37 2 TA1411 Martin Wheeler 5km Male 54 Master (50-59) 00:45:47
19 38 2 TA1201 Connor Beijl 5km Male 14 12 to 15 00:47:09
20 43 6 TA1540 Armandt Saayman 5km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 00:47:24
21 45 2 TA1487 Wian Coetzee 5km Male 8 Under 11 00:47:33
22 46 2 TA1544 Billy Pollack 5km Male 60 Grand-Master (60+) 00:47:38
23 53 3 TA0508 Matt Brozio 5km Male 72 Grand-Master (60+) 00:50:02
24 55 3 TA1318 Alex Roditis 5km Male 50 Master (50-59) 00:52:43
25 59 4 TA1300 Gerald Ungerer 5km Male 55 Master (50-59) 00:53:50
26 60 5 TA0167 Morne Rall 5km Male 42 Veteran (40-49) 00:54:18
TA1249 Keith Flanagan 5km Male 24 Senior (19-29)
TA1312 Luan Coetzee 5km Male 10 Under 11
5km:Female [42]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 7 1 TA1467 Lucy Beijl 5km Female 43 Veteran (40-49) 00:30:06
2 8 1 TA1423 Merandi Roode 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:32:06
3 10 2 TA1457 Carlize Botes 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:32:23
4 13 1 TA1447 Janika Papenfis 5km Female 11 Under 11 00:32:41
5 14 3 TA1222 Jacqi Beyleveldt 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:32:58
6 16 2 TA1352 Caprice Beggs 5km Female 40 Veteran (40-49) 00:33:44
7 17 1 TA1307 Catherine Gericke 5km Female 22 Senior (19-29) 00:36:22
8 22 1 TA1517 Bernadette Henning 5km Female 53 Master (50-59) 00:38:42
9 23 1 TA1436 Thandi Zililo 5km Female 65 Grand-Master (60+) 00:38:59
10 24 4 TA1358 Tanya Kriek 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:39:06
11 26 1 TA0299 Charlize Kwenda 5km Female 18 16 to 18 00:39:16
12 27 2 TA1503 Elizabeth Byeleveldt 5km Female 7 Under 11 00:40:16
13 28 5 TA0600 Vadia Whitlow 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:40:45
14 30 3 TA1511 Elanie Coetzee 5km Female 10 Under 11 00:42:01
15 31 1 TA1208 Zante Coetzee 5km Female 13 12 to 15 00:42:27
16 32 3 TA1497 Gerda Coetzee 5km Female 44 Veteran (40-49) 00:42:48
17 33 4 TA1281 Vicky Van Zyl 5km Female 49 Veteran (40-49) 00:44:06
18 34 2 TA1325 Megan-jade Matthews 5km Female 26 Senior (19-29) 00:44:11
19 36 3 TA1724 Jahne Langeveldt 5km Female 23 Senior (19-29) 00:44:48
20 39 6 TA1749 Brenda Ratzeburg 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:47:12
21 40 5 TA1482 Ti-ani Steyn 5km Female 40 Veteran (40-49) 00:47:18
22 41 2 TA1367 Miemie Le Roux 5km Female 67 Grand-Master (60+) 00:47:19
23 42 4 TA1379 Carmien Saayman 5km Female 11 Under 11 00:47:22
24 44 5 TA1510 Hele Coetzee 5km Female 10 Under 11 00:47:26
25 47 2 TA1409 Barbar Pollock 5km Female 55 Master (50-59) 00:47:41
26 48 3 TA1299 Beryl Huntingford 5km Female 65 Grand-Master (60+) 00:47:45
27 49 7 TA1216 Andrea Potgieter 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:47:49
28 50 8 TA1659 Karien Saayman 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 00:48:30
29 51 4 TA1440 Natasha Saayman 5km Female 28 Senior (19-29) 00:48:34
30 52 6 TA1337 Annika Saayman 5km Female 7 Under 11 00:48:38
31 54 3 TA0570 Jenny Roditis 5km Female 52 Master (50-59) 00:52:20
32 56 4 TA0476 Desiree Viney 5km Female 54 Master (50-59) 00:53:02
33 57 5 TA1364 Louisa Ungerer 5km Female 50 Master (50-59) 00:53:08
34 58 6 TA1415 Linda Wheeler 5km Female 53 Master (50-59) 00:53:25
35 61 9 TA1214 Mari Rall 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:54:38
36 62 4 TA1332 Jane Lehlongoane 5km Female 66 Grand-Master (60+) 00:55:23
37 63 6 TA1394 Sunel Coetzee 5km Female 40 Veteran (40-49) 00:55:28
38 64 10 TA1267 Suzaan Coetzee 5km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 00:55:31
39 65 5 TA1345 Leonie Brandt 5km Female 63 Grand-Master (60+) 00:55:34
40 66 11 TA0404 Christine Heydenrych 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:55:37
41 67 7 TA0276 Bridgitte Mathews 5km Female 50 Master (50-59) 00:55:42
42 68 6 TA1452 Clara Hoeman 5km Female 70 Grand-Master (60+) 01:27:04