Results : Smuts Irene River : Smuts Irene River AdventureRun on Sunday @ 07:00, 5th January 2020

Search Download Share to Facebook
G Gender Position O Overall Position C Category Position Dog Run
21km:Male [16]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA2652 Silvester Makoasha 21km Male 25 Senior (19-29) 01:33:33
2 2 1 TA2479 Matthew Aiken 21km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 01:37:42
3 3 2 TA2665 Russel Foord 21km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 01:46:47
4 5 3 TRAIL10172 Nathan Hunt 21km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 01:49:28
5 6 2 TA2940 Shane Mcgregor 21km Male 28 Senior (19-29) 01:54:35
6 7 1 TA2677 Albert Siska 21km Male 53 Master (50-59) 01:54:50
7 10 1 TRAIL20021 Bradley Brand 21km Male 42 Veteran (40-49) 02:06:39
8 11 4 TA2497 Chris Blake 21km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 02:15:42
9 13 3 TA2605 Ruan Mathee 21km Male 24 Senior (19-29) 02:20:07
10 15 5 TA2688 Douw Van Zyl 21km Male 36 Sub-Veteran (30-39) 02:22:18
11 16 2 TA2992 Shavhani Mutshutshu 21km Male 40 Veteran (40-49) 02:25:58
12 17 4 TRAIL12799 Andrew Noakes 21km Male 25 Senior (19-29) 02:27:09
13 18 3 TA3536 Titus Wallace 21km Male 46 Veteran (40-49) 02:34:52
14 19 6 TA2520 Edward Southern 21km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 02:38:02
15 21 7 TA2999 Collin Maphutha 21km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 02:55:55
16 23 2 TA2538 Clint Holing 21km Male 55 Master (50-59) 02:58:57
21km:Female [8]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 4 1 TA2978 Yolande Maclean 21km Female 41 Veteran (40-49) 01:49:04
2 8 1 TRAIL20508 Casey Bosman 21km Female 18 16 to 18 02:03:25
3 9 1 TA3070 Sune Mathee 21km Female 24 Senior (19-29) 02:06:35
4 12 2 TA2686 Suyen Thornhill 21km Female 45 Veteran (40-49) 02:15:46
5 14 3 TA2998 Lynette Biddulph 21km Female 42 Veteran (40-49) 02:21:36
6 20 4 TA2905 Mandisa Khumalo 21km Female 40 Veteran (40-49) 02:54:11
7 22 1 TA3067 Bailey Blake 21km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 02:56:40
8 24 5 TRAIL10053 Adele Sutherland 21km Female 41 Veteran (40-49) 03:33:48
15km:Male [15]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA2916 Jaco Lourens 15km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 01:19:47
2 2 2 TA2995 Ruan Smit 15km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 01:33:47
3 5 1 TA2454 Casper Erasmus 15km Male 49 Veteran (40-49) 01:38:36
4 6 2 TA2616 Matoma Sibola 15km Male 45 Veteran (40-49) 01:45:10
5 8 3 TA2536 Henk Janse Van Rensburg 15km Male 47 Veteran (40-49) 01:51:49
6 9 1 TA2490 Takura Wekwete 15km Male 28 Senior (19-29) 01:55:54
7 10 4 TRAIL11023 Grant Hall 15km Male 49 Veteran (40-49) 01:57:15
8 13 1 TA2550 Tony Green 15km Male 55 Master (50-59) 02:00:17
9 15 1 TRAIL20603 Kosie Van Vuuren 15km Male 65 Grand-Master (60+) 02:12:24
10 19 3 TRAIL12326 Rijako Meintjes 15km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 02:15:36
11 22 5 TA2647 Bheki Maphanga 15km Male 41 Veteran (40-49) 02:18:42
12 23 2 TA2660 Melvin Waldeck 15km Male 71 Grand-Master (60+) 02:19:51
13 31 3 TA3017 Meyer Albert Guinsberg 15km Male 69 Grand-Master (60+) 03:44:52
14 32 4 TRAIL20585 Dean Mccleland 15km Male 66 Grand-Master (60+) 03:44:52
15 34 5 TA20034 Elbert Loubser 15km Male 62 Grand-Master (60+) 03:44:52
15km:Female [19]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 3 1 TA2658 Benita Trytsman 15km Female 23 Senior (19-29) 01:36:16
2 4 2 TA3477 Shevonne Moss 15km Female 23 Senior (19-29) 01:36:23
3 7 1 TA2983 Petruschka Constancon 15km Female 53 Master (50-59) 01:48:30
4 11 1 TA3513 Gabisile Mutshutshu 15km Female 44 Veteran (40-49) 01:57:21
5 12 2 TRAIL20235 Connie Blom 15km Female 58 Master (50-59) 01:58:28
6 14 3 TA3466 Sarah-jane Horscroft 15km Female 58 Master (50-59) 02:05:03
7 16 1 TA3478 Carolyn Williamson 15km Female 61 Grand-Master (60+) 02:13:27
8 17 2 TRAIL20640 Leanne Webster 15km Female 47 Veteran (40-49) 02:14:31
9 18 1 TRAIL12328 Natasha Botha 15km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 02:15:33
10 20 2 TRAIL12330 Candice Van Dyk 15km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 02:15:48
11 21 3 TA2519 Denico Brand 15km Female 40 Veteran (40-49) 02:16:01
12 24 4 TA2674 Queen Mofokeng 15km Female 40 Veteran (40-49) 02:20:26
13 25 5 TA2654 Samantha Siebenhaar 15km Female 42 Veteran (40-49) 02:31:37
14 26 4 TRAIL10836 Ina Beamish 15km Female 57 Master (50-59) 02:45:29
15 27 2 TA2929 Agnes Kirsch 15km Female 67 Grand-Master (60+) 02:46:42
16 28 3 TA2540 Anne Reynolds 15km Female 63 Grand-Master (60+) 02:47:24
17 29 3 TA3012 Busisiwe Mdletshe 15km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 02:58:19
18 30 4 TRAIL20269 Marie Van Dyk 15km Female 71 Grand-Master (60+) 03:44:52
19 33 5 TA2678 Christa Mouton 15km Female 63 Grand-Master (60+) 03:44:52
10km:Male [31]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TRAIL20586 Cameron Tonkin 10km Male 17 16 to 18 00:56:10
2 2 1 TRAIL20735 Matthew Mackay 10km Male 14 12 to 15 00:58:20
3 3 1 TA2299 Johnie Jonker 10km Male 61 Grand-Master (60+) 00:58:59
4 4 1 TA1843 Kyle Mcadam 10km Male 25 Senior (19-29) 01:02:56
5 6 1 TA0781 Showers Mawowa 10km Male 40 Veteran (40-49) 01:05:24
6 7 2 TA2273 Kobus Marais 10km Male 23 Senior (19-29) 01:09:53
7 9 2 TA2255 Johan Strydom 10km Male 65 Grand-Master (60+) 01:11:44
8 11 3 TRAIL20576 Peter Darroll 10km Male 74 Grand-Master (60+) 01:12:40
9 12 2 TA2143 Mike Keeman 10km Male 43 Veteran (40-49) 01:13:25
10 13 1 TA2243 Andre Janse Van Rensburg 10km Male 51 Master (50-59) 01:13:28
11 18 4 TRAIL20628 Geoff Lupton-smith 10km Male 61 Grand-Master (60+) 01:15:22
12 20 2 TA9999 Solomon De Beer 10km Male 53 Master (50-59) 01:16:16
13 21 1 TA1888 Helder Morais 10km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:18:50
14 23 3 TA0752 Carl Munnik 10km Male 49 Veteran (40-49) 01:23:07
15 26 5 TRAIL20152 Tony Taljaard 10km Male 64 Grand-Master (60+) 01:26:08
16 27 6 TA0965 Deane Van Rooyen 10km Male 60 Grand-Master (60+) 01:28:36
17 28 4 TA2146 Jonathan Harflett 10km Male 48 Veteran (40-49) 01:31:44
18 33 2 TA2158 Matome Rammutla 10km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 01:34:07
19 34 3 TA1046 Herman Janse Van Rensburg 10km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:34:57
20 38 3 TA2491 Jianhong(jonathan) Xue 10km Male 56 Master (50-59) 01:35:25
21 43 4 TA0962 Hein Gerber 10km Male 51 Master (50-59) 01:37:25
22 46 4 TA2240 Eckard Conradie 10km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 01:37:57
23 48 7 TA1023 Henry Marais 10km Male 64 Grand-Master (60+) 01:40:15
24 49 5 TRAIL20045 Gary Noakes 10km Male 59 Master (50-59) 01:40:30
25 53 5 TA1068 Reinhardt Paulson 10km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 01:46:12
26 57 8 TRAIL11058 John Rollason 10km Male 71 Grand-Master (60+) 01:47:59
27 62 6 TA1176 Etienne Jordaan 10km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 01:50:17
28 65 6 TA0958 Anton Van Der Mast 10km Male 51 Master (50-59) 01:53:37
29 69 9 TRAIL10533 Frik Du Preez 10km Male 61 Grand-Master (60+) 02:02:31
30 78 7 TA1025 Ralph Siebenhaar 10km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 02:15:56
31 85 3 TA2290 Herlu Van Den Berg 10km Male 25 Senior (19-29) 02:26:01
10km:Female [54]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 5 1 TRAIL20507 Tayla Bosman 10km Female 15 12 to 15 01:02:58
2 8 1 TRAIL20884 Rinel Mclaren 10km Female 27 Senior (19-29) 01:10:57
3 10 1 TA2159 Lisa Van Der Riet 10km Female 42 Veteran (40-49) 01:12:09
4 14 1 TA1894 Julia Munn 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:13:51
5 15 2 TA2218 Tanya Smith 10km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:14:43
6 16 3 TA0990 Nokwanda Ndlovu 10km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 01:14:47
7 17 1 TRAIL20023 Elize Uys 10km Female 55 Master (50-59) 01:15:03
8 19 2 TA2160 Shanel De Beer 10km Female 15 12 to 15 01:16:15
9 22 2 TRAIL20156 Georgina Bester 10km Female 55 Master (50-59) 01:23:01
10 24 2 TA1836 Heidi Botha 10km Female 41 Veteran (40-49) 01:24:21
11 25 2 TA0612 Dipotso Mhlongo 10km Female 28 Senior (19-29) 01:24:44
12 29 4 TA2164 Debbie Murphy 10km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:31:51
13 30 3 TA1486 Annetjie Strydom 10km Female 57 Master (50-59) 01:32:33
14 31 3 TA0775 Debbie Janse Van Rensburg 10km Female 44 Veteran (40-49) 01:33:28
15 32 4 TA0603 Lara Weissenberger 10km Female 45 Veteran (40-49) 01:33:56
16 35 5 TA0659 Vuyo Ludidi 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:35:02
17 36 6 TA0641 Nicola Helwick 10km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 01:35:19
18 37 5 TRAIL10430 Celia Van Niekerk 10km Female 49 Veteran (40-49) 01:35:22
19 39 1 TA1116 Valerie Geldenhuys 10km Female 61 Grand-Master (60+) 01:35:40
20 40 6 TA0611 Cheryl Clark 10km Female 41 Veteran (40-49) 01:35:57
21 41 7 TA1852 Esther Bruinette 10km Female 46 Veteran (40-49) 01:36:01
22 42 8 TA2219 Anri Butler 10km Female 44 Veteran (40-49) 01:36:02
23 44 7 TRAIL12665 Adri Slabbert 10km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 01:37:47
24 45 8 TA1808 Tarryn Smith 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:37:51
25 47 3 TA0668 Stashia Smit 10km Female 28 Senior (19-29) 01:37:59
26 50 4 TA2128 Catherine De Villiers 10km Female 55 Master (50-59) 01:43:32
27 51 9 TA1828 Marianna De Smidt 10km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:44:30
28 52 4 TA2180 Losipho Mahlamgo 10km Female 29 Senior (19-29) 01:45:03
29 54 5 TA0812 Tamryn Paulsen 10km Female 28 Senior (19-29) 01:46:16
30 55 5 TA0849 Cheryl Witmore 10km Female 57 Master (50-59) 01:46:21
31 56 9 TRAIL11111 Fiona Lindsey-renton 10km Female 46 Veteran (40-49) 01:47:55
32 58 6 TA1825 Lana Van Den Berg 10km Female 27 Senior (19-29) 01:48:02
33 59 6 TA0868 Susan Pons 10km Female 56 Master (50-59) 01:49:06
34 60 10 TA0871 Linda Solan 10km Female 44 Veteran (40-49) 01:49:44
35 61 11 TA1874 Wendy Jordaan 10km Female 42 Veteran (40-49) 01:50:13
36 63 2 TA2149 Magdalena Barnard 10km Female 62 Grand-Master (60+) 01:53:04
37 64 12 TA0714 Antoinette Van Der Mast 10km Female 48 Veteran (40-49) 01:53:35
38 66 7 TA0763 Desiree Firer 10km Female 55 Master (50-59) 01:56:30
39 67 8 TA1807 Monica Wolfson 10km Female 57 Master (50-59) 01:56:37
40 68 7 TA1036 Nondumiso Nkumane 10km Female 27 Senior (19-29) 01:57:30
41 70 13 TA2161 Amanda Fairley 10km Female 44 Veteran (40-49) 02:02:51
42 71 14 TA2109 Anita Lamprecht 10km Female 43 Veteran (40-49) 02:03:45
43 72 15 TA2318 Ninette Eckard 10km Female 45 Veteran (40-49) 02:03:48
44 73 3 TA0745 Suzan Holden 10km Female 65 Grand-Master (60+) 02:04:47
45 74 4 TRAIL20008 Sue Darroll 10km Female 69 Grand-Master (60+) 02:05:49
46 75 5 TA0873 Lieve Geuens 10km Female 65 Grand-Master (60+) 02:05:50
47 76 6 TA1185 Heather Solinger 10km Female 61 Grand-Master (60+) 02:07:15
48 77 10 TA1156 Anneleen Barnard 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 02:11:16
49 79 16 TA2221 Natalie Meiring 10km Female 48 Veteran (40-49) 02:16:52
50 80 7 TRAIL12321 Dorothy Van Heerden 10km Female 76 Grand-Master (60+) 02:22:05
51 81 8 TRAIL20732 Gerna Horak 10km Female 61 Grand-Master (60+) 02:22:05
52 82 9 TA20687 Rina Bekker 10km Female 74 Grand-Master (60+) 02:22:25
53 83 10 TRAIL12324 Frances Steel 10km Female 75 Grand-Master (60+) 02:22:25
54 84 1 TA1889 Melissa Otto 10km Female 16 16 to 18 02:25:56
5km:Male [39]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA0346 Mj Findlay 5km Male 13 12 to 15 00:23:00
2 2 2 TRAIL10690 Dian Marais 5km Male 12 12 to 15 00:24:21
3 4 1 TA1245 Francois Findlay 5km Male 11 Under 11 00:30:54
4 7 2 TA1274 Kyle Butler 5km Male 11 Under 11 00:34:19
5 12 1 TA1234 Sean O'donovan 5km Male 55 Master (50-59) 00:35:31
6 15 1 TA0394 Lee Kuyper 5km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 00:35:55
7 16 2 TA1209 Calvin Jonck 5km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 00:35:59
8 17 1 TRAIL10759 Allen West 5km Male 65 Grand-Master (60+) 00:36:07
9 20 3 TA1242 Retief Heydenrych 5km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 00:36:54
10 21 1 TA1372 Wessel Vermeulen 5km Male 42 Veteran (40-49) 00:37:15
11 22 3 TA0508 Wessel Vermeulen 5km Male 10 Under 11 00:37:18
12 23 2 TRAIL20022 Martin Uys 5km Male 58 Master (50-59) 00:38:14
13 27 3 TA0031 Melcome Mostert 5km Male 12 12 to 15 00:38:48
14 28 4 TA1474 Michael Botha 5km Male 13 12 to 15 00:38:53
15 30 3 TA1421 Jan Fokkens 5km Male 52 Master (50-59) 00:39:11
16 33 5 TA1232 Jared Butler 5km Male 13 12 to 15 00:40:21
17 34 4 TA0429 Theo Enslin 5km Male 11 Under 11 00:40:25
18 35 4 TA1327 Pierluigi Marino 5km Male 53 Master (50-59) 00:40:28
19 37 2 TA1418 Anthony Cousins 5km Male 41 Veteran (40-49) 00:40:43
20 42 5 TA1345 Nashe Mawowa 5km Male 7 Under 11 00:45:18
21 43 3 TA0176 Theo Enslin 5km Male 45 Veteran (40-49) 00:45:27
22 51 5 TA1303 Anton Van Der Riet 5km Male 51 Master (50-59) 00:48:32
23 56 2 TRAIL20083 Ben Pieterse 5km Male 63 Grand-Master (60+) 00:49:57
24 58 1 TA0476 Daniel Naude 5km Male 28 Senior (19-29) 00:51:35
25 63 6 TA1360 Modimowabarwa Kanyane 5km Male 51 Master (50-59) 00:52:25
26 64 6 TA1375 Boitumelo Kanyane 5km Male 5 Under 11 00:52:27
27 70 4 TA1379 Daniel Venter 5km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 00:54:19
28 77 4 TA0010 Wesley Findlay 5km Male 40 Veteran (40-49) 00:56:30
29 82 2 TA1398 Paul Cazak 5km Male 24 Senior (19-29) 00:57:17
30 88 7 TA1475 Johann Pretorius 5km Male 55 Master (50-59) 01:02:08
31 90 6 TA1343 Quinn Von Mollendorf 5km Male 15 12 to 15 01:02:17
32 95 3 TA1397 Raymond Chown 5km Male 68 Grand-Master (60+) 01:03:19
33 96 3 TA0570 Peet Ferreira 5km Male 28 Senior (19-29) 01:03:25
34 97 4 TA1380 Anton De Lange 5km Male 28 Senior (19-29) 01:03:28
35 99 7 TA1749 Aidan Spies 5km Male 13 12 to 15 01:09:11
36 100 1 TA1233 Ulricht Spies 5km Male 18 16 to 18 01:09:14
37 102 4 TA0703 Pieter Van Schalkwyk 5km Male 69 Grand-Master (60+) 01:14:02
38 106 5 TA0332 Tiaan Delport 5km Male 20 Senior (19-29) 01:24:28
39 107 5 TA1468 Danie Delport 5km Male 48 Veteran (40-49) 01:53:30
5km:Female [68]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 3 1 TA1312 Michelle Louw 5km Female 28 Senior (19-29) 00:30:20
2 5 1 TA1293 Christine Cousins 5km Female 9 Under 11 00:33:36
3 6 1 TA1317 Shalane Foord 5km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 00:34:15
4 8 2 TA0286 Nerina Pistorius 5km Female 24 Senior (19-29) 00:34:22
5 9 2 TA0001 Sheree Sales 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:34:25
6 10 3 TA1466 Estelle De Beer 5km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 00:34:48
7 11 4 TA1389 Stephanie Van Heerden 5km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 00:34:52
8 13 5 TA1509 Alicia Crerar 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:35:36
9 14 6 TA0002 Ruby Bothma 5km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 00:35:53
10 18 1 TA1273 Linda Hooper 5km Female 48 Veteran (40-49) 00:36:14
11 19 7 TRAIL11074 Larissa West 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:36:34
12 24 8 TA1435 Jolande Marais 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:38:32
13 25 2 TA0145 Lienka Marais 5km Female 8 Under 11 00:38:36
14 26 9 TA1447 Inge Cousins 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:38:42
15 29 3 TA1470 Elisma Taute 5km Female 22 Senior (19-29) 00:39:03
16 31 2 TA1212 Glizelle Langerman 5km Female 43 Veteran (40-49) 00:39:53
17 32 3 TA1228 Adele Adamstein 5km Female 48 Veteran (40-49) 00:40:17
18 36 1 TRAIL12359 Linda Fourie 5km Female 53 Master (50-59) 00:40:41
19 38 10 TRAIL20082 Stacy Poggenpoel 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 00:41:44
20 39 11 TA1478 Kim Timm 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:42:17
21 40 3 TA1307 Emmi Heydenrych 5km Female 3 Under 11 00:44:25
22 41 2 TRAIL13008 Sonja Petzer 5km Female 54 Master (50-59) 00:45:05
23 44 4 TA1491 Candice Dott 5km Female 42 Veteran (40-49) 00:46:01
24 45 12 TA0490 Lenandi Steynberg 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 00:46:11
25 46 3 TRAIL11337 Sandra Austin 5km Female 51 Master (50-59) 00:46:15
26 47 4 TRAIL12545 Nicole Austin 5km Female 24 Senior (19-29) 00:46:19
27 48 13 TA2168 Tandiwe Mangesi 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:46:33
28 49 4 TA1424 Benita Fisher 5km Female 57 Master (50-59) 00:46:57
29 50 1 TA1461 Katherine Enslin 5km Female 14 12 to 15 00:47:20
30 52 5 TA1402 Helen Horne 5km Female 52 Master (50-59) 00:48:47
31 53 1 TRAIL20024 Vreda Pieterse 5km Female 65 Grand-Master (60+) 00:49:27
32 54 14 TA1378 Alice Van Biljon 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:49:50
33 55 15 TA1469 Lianne Casper 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:49:52
34 57 6 TA1472 Marietjie Pistorius 5km Female 57 Master (50-59) 00:50:01
35 59 16 TA1284 Leonie Mostert 5km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 00:51:49
36 60 4 TA1261 Jennica Mostert 5km Female 7 Under 11 00:51:52
37 61 2 TA0005 Taylor Peel 5km Female 15 12 to 15 00:52:04
38 62 5 TA0184 Eunice Kanyane 5km Female 40 Veteran (40-49) 00:52:10
39 65 7 TA1339 Sunette Volschenk 5km Female 56 Master (50-59) 00:52:42
40 66 6 TA1244 Angela Botha 5km Female 41 Veteran (40-49) 00:53:31
41 67 17 TA1386 Madaleen Botha 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:53:58
42 68 7 TA0245 Estelle Hoffmann 5km Female 47 Veteran (40-49) 00:54:07
43 69 18 TA1539 Lindiwe Mawowa 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:54:14
44 71 8 TA0391 Maggie Van Rooyen 5km Female 55 Master (50-59) 00:54:54
45 72 9 TA1423 Rieka Green 5km Female 53 Master (50-59) 00:55:36
46 73 2 TRAIL20777 Janine Rust 5km Female 61 Grand-Master (60+) 00:55:47
47 74 19 TA0320 Laura Pearce 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:56:04
48 75 3 TA1508 Hannah Pearce 5km Female 13 12 to 15 00:56:07
49 76 3 TA1377 Gerda Mynhardt 5km Female 61 Grand-Master (60+) 00:56:17
50 78 20 TA1325 Belinda Findlay 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:56:32
51 79 10 TA1254 Annalien Oosthuizen 5km Female 53 Master (50-59) 00:56:34
52 80 21 TA0462 Kyleen Smit 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:57:03
53 81 5 TA1482 Emma Horscroft 5km Female 22 Senior (19-29) 00:57:09
54 83 4 TA1394 Thea Heydenrych 5km Female 68 Grand-Master (60+) 00:57:24
55 84 6 TA1494 Janine Ferreira 5km Female 28 Senior (19-29) 00:57:29
56 85 7 TA1306 Bianca Joubert 5km Female 27 Senior (19-29) 00:57:33
57 86 8 TA0600 Carla Ferreira 5km Female 44 Veteran (40-49) 00:57:36
58 87 1 TA1462 Amber Leigh Peel 5km Female 17 16 to 18 01:02:02
59 89 9 TA1521 Claudia Cloete 5km Female 42 Veteran (40-49) 01:02:09
60 91 11 TA1346 Estie Muller 5km Female 55 Master (50-59) 01:02:50
61 92 10 TA1440 Raesetja Shadung 5km Female 40 Veteran (40-49) 01:03:07
62 93 11 TA1253 Beverley Maifadi 5km Female 42 Veteran (40-49) 01:03:14
63 94 5 TA1620 Elizabeth Chown 5km Female 64 Grand-Master (60+) 01:03:16
64 98 12 TA1460 Lana Spies 5km Female 40 Veteran (40-49) 01:09:10
65 101 13 TA1416 Stephan Spies 5km Female 40 Veteran (40-49) 01:09:18
66 103 22 TA1270 Lizette Heydenrych 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:16:09
67 104 23 TA1205 Christine Heydenrych 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:16:11
68 105 14 TA0409 Andrea Delport 5km Female 47 Veteran (40-49) 01:24:26