Results : Kyalami Country Club : Night AdventureRun/Walk Kyalami on Tuesday @ 19:00, 17th December 2019

Search Download Share to Facebook
G Gender Position O Overall Position C Category Position Dog Run
10km:Male [14]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA0856 Gavin Pansegrouw 10km Male 41 Veteran (40-49) 00:51:42
2 2 1 TRAIL20014 Dean Nurden 10km Male 51 Master (50-59) 00:52:10
3 3 1 TA1144 Chien-fu Lu 10km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 00:55:59
4 4 1 TA1801 Jarred Nurden 10km Male 21 Senior (19-29) 00:58:21
5 5 2 TA1879 Deon Oosthuizen 10km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 01:00:56
6 6 2 TA0916 Malefetsane Ramalebo 10km Male 46 Veteran (40-49) 01:02:30
7 8 3 TA0849 Collin Maphutha 10km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 01:07:47
8 10 3 TRAIL12287 Phil Zaayman 10km Male 49 Veteran (40-49) 01:09:45
9 12 2 TA1137 Bruce Griffiths 10km Male 53 Master (50-59) 01:10:51
10 14 4 TA1161 Iwano Van Rooyen 10km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 01:18:25
11 20 4 TA1035 Frans Gerhardus Johannes Wiid 10km Male 45 Veteran (40-49) 01:29:06
12 22 5 TA1134 Ralph Siebenhaar 10km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 01:54:32
13 25 1 TRAIL12613 Meyer Albert Guinsberg 10km Male 69 Grand-Master (60+) 02:04:22
14 26 2 TRAIL20585 Dean Mccleland 10km Male 66 Grand-Master (60+) 02:06:33
10km:Female [12]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 7 1 TA1894 Elizabeth Ashmore 10km Female 40 Veteran (40-49) 01:02:43
2 9 2 TRAIL20044 Lara Bayliss 10km Female 47 Veteran (40-49) 01:08:42
3 11 3 TA1889 Tanya Miranda 10km Female 49 Veteran (40-49) 01:10:46
4 13 4 TRAIL13015 Nadia Bosch 10km Female 48 Veteran (40-49) 01:12:39
5 15 5 TA2130 Caprice Beggs 10km Female 40 Veteran (40-49) 01:18:40
6 16 1 TA2296 Gugu Sidambe 10km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 01:23:54
7 17 2 TA2168 Honey Shangase 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:25:10
8 18 3 TA0780 Morwa Malapile 10km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:25:13
9 19 1 TA0611 Mulalo Madula 10km Female 29 Senior (19-29) 01:25:18
10 21 6 TRAIL10053 Adele Sutherland 10km Female 41 Veteran (40-49) 01:47:56
11 23 7 TA1829 Samantha Siebenhaar 10km Female 42 Veteran (40-49) 01:54:36
12 24 4 TA0642 Pontsho Nonyana 10km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:54:55
5km:Male [17]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA1421 Trevor Charters 5km Male 49 Veteran (40-49) 00:25:38
2 3 1 TA1258 Braam Oosthuizen 5km Male 9 Under 11 00:31:03
3 5 1 TA1521 Jarred Berg 5km Male 29 Senior (19-29) 00:31:55
4 6 2 TA1338 Jacques Becker 5km Male 29 Senior (19-29) 00:31:58
5 10 3 TA1508 Jason Boone 5km Male 27 Senior (19-29) 00:35:47
6 12 1 TA1254 Stuart Taylor 5km Male 51 Master (50-59) 00:38:11
7 16 2 TA1342 William Gooderham 5km Male 8 Under 11 00:39:48
8 17 2 TA1324 Marcus Gooderham 5km Male 51 Master (50-59) 00:40:07
9 18 3 TA0405 Thomas Gooderham 5km Male 7 Under 11 00:40:18
10 20 4 TA1447 Declan Kenyon 5km Male 8 Under 11 00:40:34
11 21 1 TRAIL20636 Malcolm Mackenzie 5km Male 66 Grand-Master (60+) 00:40:42
12 23 3 TA1306 Gary Kenyon 5km Male 54 Master (50-59) 00:41:21
13 24 5 TA0276 Blak Kenyon 5km Male 6 Under 11 00:41:26
14 25 1 TA2149 Monyelle Sethusa 5km Male 36 Sub-Veteran (30-39) 00:42:25
15 26 2 TA0873 Japhta Maboko 5km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 00:42:37
16 28 6 TA1767 Noah Taylor 5km Male 9 Under 11 00:52:33
17 42 4 TA0596 Christian Lawu 5km Male 21 Senior (19-29) 01:09:36
5km:Female [24]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA1817 Lorinda Engelbrecht 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 00:29:58
2 4 1 TA0368 Paula Taylor 5km Female 51 Master (50-59) 00:31:10
4 8 1 TA1430 Lee-ann Charters 5km Female 48 Veteran (40-49) 00:33:40
5 9 2 TA0999 Alice Da Silva 5km Female 51 Master (50-59) 00:33:46
6 11 1 TA1209 Cherize Barnard 5km Female 19 Senior (19-29) 00:36:22
7 13 2 TA1575 Nicole Weis 5km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 00:38:45
8 14 2 TA1491 Bronwyn Stephens 5km Female 43 Veteran (40-49) 00:38:50
9 15 1 TA0031 Jade Stephens 5km Female 13 12 to 15 00:38:53
10 19 3 TA1500 Claire Gooderham 5km Female 46 Veteran (40-49) 00:40:28
11 22 4 TA1206 Carolyn Chelchinskey 5km Female 43 Veteran (40-49) 00:41:00
12 27 5 TA1530 Lizl Kenyon 5km Female 43 Veteran (40-49) 00:48:52
13 29 2 TA1727 Ilje Wiid 5km Female 15 12 to 15 00:53:03
14 30 1 TA1544 Darlene Albutt 5km Female 69 Grand-Master (60+) 00:53:30
15 31 3 TA1797 Christine Heydenrych 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:54:16
16 32 2 TA2222 Heleen Liebenberg 5km Female 29 Senior (19-29) 00:55:34
17 33 4 TA2249 Karobo Mahibila 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:55:45
18 34 3 TA1494 Sharon Burton 5km Female 52 Master (50-59) 00:58:36
19 35 6 TA1318 Marge Raijmakers 5km Female 43 Veteran (40-49) 00:58:57
20 36 7 TA1460 Chandra Booysen 5km Female 48 Veteran (40-49) 01:01:50
21 37 4 TRAIL20919 Caron Mackenzie 5km Female 55 Master (50-59) 01:01:53
22 38 3 TA1394 Leah Silberhaft 5km Female 27 Senior (19-29) 01:09:16
23 39 4 TA1299 Keiren Faurie 5km Female 19 Senior (19-29) 01:09:21
24 40 5 TA1488 Talya Preskovsky 5km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 01:09:24
25 41 8 TA0575 Winnette Van Niekerk 5km Female 43 Veteran (40-49) 01:09:30