Results : Smuts Irene River : Smuts Irene River AdventureRun on Sunday @ 07:00, 10th November 2019

Search Download Share to Facebook
G Gender Position O Overall Position C Category Position Dog Run
21km:Male [5]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA2660 Henkes Badenhorst 21km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 01:47:53
2 2 2 TRAIL11898 Stefan Muller 21km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 01:51:28
3 3 1 TA2434 Sibusiso Sabela 21km Male 44 Veteran (40-49) 01:59:34
4 4 3 TA2453 Nndwamato Dangale 21km Male 36 Sub-Veteran (30-39) 02:05:40
5 5 1 TRAIL10752 Jacques Vlaming 21km Male 69 Grand-Master (60+) 03:00:26
21km:Female [1]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 6 1 TRAIL10053 Adele Sutherland 21km Female 41 Veteran (40-49) 03:33:08
15km:Male [9]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA2461 Brett Duncan 15km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 01:35:31
2 2 2 TA2454 Lloyd Duncan 15km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 01:35:40
3 3 1 TRAIL20021 Bradley Brand 15km Male 42 Veteran (40-49) 01:37:22
4 5 1 TA2991 Johan Strydom 15km Male 65 Grand-Master (60+) 01:47:34
5 6 2 TA3536 Duncan James 15km Male 45 Veteran (40-49) 01:48:53
6 7 1 TA2466 Takura Wekwete 15km Male 28 Senior (19-29) 01:50:18
7 11 3 TRAIL20553 Johan Grove 15km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 02:01:02
8 13 3 TRAIL12287 Phil Zaayman 15km Male 49 Veteran (40-49) 02:14:54
9 15 2 TRAIL12109 Neville Muir 15km Male 80 Grand-Master (60+) 03:30:15
15km:Female [6]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 4 1 TA2982 Jeanne Havinga 15km Female 40 Veteran (40-49) 01:46:29
2 8 2 TA2510 Maryke Hudson 15km Female 48 Veteran (40-49) 01:53:41
3 9 1 TRAIL12658 Zamile Njoko 15km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 01:56:51
4 10 3 TA3039 Helen Taylor 15km Female 44 Veteran (40-49) 02:00:58
5 12 1 TA2519 Motshabi Mokgatlha 15km Female 52 Master (50-59) 02:12:57
6 14 2 TA3010 Busisiwe Mdletshe 15km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 03:07:36
10km:Male [16]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TRAIL20735 Matthew Mackay 10km Male 14 12 to 15 00:55:11
2 2 1 TRAIL20586 Cameron Tonkin 10km Male 16 16 to 18 00:55:14
3 3 1 TA1899 Henno Cronje 10km Male 40 Veteran (40-49) 00:55:22
4 4 1 TA2343 Shaun Caleb Cloete 10km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 01:00:21
5 8 2 TA2345 Werner Reineke 10km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:10:13
6 9 1 TA2243 Andre Janse Van Rensburg 10km Male 51 Master (50-59) 01:10:28
7 10 3 TA2121 Wilco Marais 10km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 01:12:41
8 12 4 TRAIL20502 Francois Labuschagne 10km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 01:14:54
9 14 5 TA1185 Cornelius De Villiers 10km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:21:48
10 15 6 TA2290 Wynand Boshoff 10km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 01:21:52
11 18 2 TA1888 Gary Noakes 10km Male 59 Master (50-59) 01:28:13
12 20 1 TRAIL20152 Tony Taljaard 10km Male 64 Grand-Master (60+) 01:31:00
13 28 7 TA2166 Reinhardt Paulson 10km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 01:44:12
14 34 2 TA1894 John Jeffrey 10km Male 62 Grand-Master (60+) 01:47:06
15 36 3 TA2213 Jannie Janse Van Rensburg 10km Male 65 Grand-Master (60+) 01:50:42
16 39 2 TA2273 Francois Van Niekerk 10km Male 43 Veteran (40-49) 01:52:41
10km:Female [24]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 5 1 TA2115 Suyen Thornhill 10km Female 25 Senior (19-29) 01:02:08
2 6 1 TRAIL20793 Carla Lea Farina 10km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:05:28
3 7 2 TA2111 Bernice Swanepoel 10km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:08:11
4 11 2 TRAIL10269 Jolandi Labuschange 10km Female 28 Senior (19-29) 01:14:51
5 13 1 TA2159 Caroline Rule 10km Female 51 Master (50-59) 01:16:36
6 16 2 TRAIL20156 Georgina Bester 10km Female 55 Master (50-59) 01:22:37
7 17 3 TA2146 Linda Classen 10km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:25:07
8 19 1 TA2331 Michelle Pavier 10km Female 42 Veteran (40-49) 01:29:29
9 21 2 TA2221 Denico Brand 10km Female 40 Veteran (40-49) 01:32:39
10 22 3 TA1812 Esme Van Der Merwe 10km Female 56 Master (50-59) 01:33:41
11 23 3 TRAIL10200 Rhona Avierinos 10km Female 49 Veteran (40-49) 01:33:44
12 24 4 TA2215 Debbie Janse Van Rensburg 10km Female 44 Veteran (40-49) 01:34:06
13 25 5 TA1860 Elaine Fourie 10km Female 43 Veteran (40-49) 01:36:16
14 26 1 TA2293 Marie Janse Van Rensburg 10km Female 65 Grand-Master (60+) 01:39:37
15 27 6 TRAIL20644 Susan De Bruin 10km Female 47 Veteran (40-49) 01:40:46
16 29 3 TA2224 Tamryn Paulsen 10km Female 28 Senior (19-29) 01:44:21
17 30 4 TA2161 Cheryl Witmore 10km Female 56 Master (50-59) 01:44:24
18 31 4 TA1868 Liza Weideman 10km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:46:07
19 32 5 TA1880 Estee De Villiers 10km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:46:12
20 33 5 TA2303 Berlinda Jeffrey 10km Female 55 Master (50-59) 01:47:01
21 35 4 TA2152 Mercy Nyirenda 10km Female 26 Senior (19-29) 01:49:04
22 37 7 TA1861 Janette Cavannagh 10km Female 42 Veteran (40-49) 01:52:25
23 38 8 TA2150 Anneke Van Der Walt 10km Female 44 Veteran (40-49) 01:52:38
24 40 5 TA2130 Primrose Mkhwanazi 10km Female 25 Senior (19-29) 02:04:55
5km:Male [21]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA0378 Kean Erasmus 5km Male 7 Under 11 00:33:01
2 3 1 TA0047 Braam Swanepoel 5km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 00:34:04
3 4 1 TA0441 Bruce Toerien 5km Male 49 Veteran (40-49) 00:34:13
4 5 2 TA0168 Schalk Nel 5km Male 7 Under 11 00:37:41
5 7 2 TA0096 Pieter Benjamin Van Der Westhuizen 5km Male 48 Veteran (40-49) 00:38:47
6 8 3 TA1075 Christo Nel 5km Male 40 Veteran (40-49) 00:38:53
7 9 2 TRAIL20486 Bastiaan Van Der Heever 5km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 00:39:06
8 10 3 TA0297 Jean-pierre Weyers 5km Male 36 Sub-Veteran (30-39) 00:39:31
9 11 4 TA0357 Andre Erasmus 5km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 00:39:37
10 17 5 TA0031 Maree Van Zyl 5km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 00:42:10
11 18 4 TRAIL20172 Steven Brereton 5km Male 42 Veteran (40-49) 00:42:12
12 21 1 TA0380 Andre Theron 5km Male 55 Master (50-59) 00:45:31
13 22 1 TA1557 Greg Saar 5km Male 68 Grand-Master (60+) 00:49:21
14 26 6 TA0416 Heinz Bodenstein 5km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 00:49:55
15 28 3 TA0151 Clemint Truter 5km Male 5 Under 11 00:50:23
16 29 7 TA1785 Claude Truter 5km Male 36 Sub-Veteran (30-39) 00:50:28
17 31 5 TA0311 Maritz Aldum 5km Male 47 Veteran (40-49) 00:52:08
18 32 2 TRAIL10877 Alec Avierinos 5km Male 51 Master (50-59) 00:56:56
19 35 2 TRAIL20083 Ben Pieterse 5km Male 62 Grand-Master (60+) 00:58:16
20 36 3 TA0345 Chris Pieterse 5km Male 56 Master (50-59) 00:58:24
21 39 3 TA0414 Kobus Petzer 5km Male 63 Grand-Master (60+) 00:58:38
5km:Female [20]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA1715 Tamsin Duncan 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:33:59
2 6 1 TA0381 Graeme Coetzee 5km Female 41 Veteran (40-49) 00:38:44
3 12 2 TA0205 Shirly Toerien 5km Female 47 Veteran (40-49) 00:39:40
4 13 1 TA0428 Lienka Marais 5km Female 8 Under 11 00:39:46
5 14 2 TA0449 Jolande Marais 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:39:50
6 15 3 TRAIL20171 Dylan Brereton 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:41:57
7 16 4 TA1665 Theresa-marie Maree 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:42:06
8 19 3 TA1657 Linda Solan 5km Female 44 Veteran (40-49) 00:42:48
9 20 1 TA0002 Zelda Theron 5km Female 54 Master (50-59) 00:45:27
10 23 4 TA0424 Olaotse Matshane 5km Female 44 Veteran (40-49) 00:49:25
11 24 5 TRAIL11232 Patricia Minihold 5km Female 45 Veteran (40-49) 00:49:32
12 25 5 TA0282 Carmen Bodenstein 5km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 00:49:51
13 27 6 TRAIL20487 Charline Jay 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:50:11
14 30 6 TA0272 Suzann Aldum 5km Female 43 Veteran (40-49) 00:52:05
15 33 7 TRAIL12727 Jenny Prinsloo 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:57:42
16 34 8 TA0293 Lizél Hugo 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:57:48
17 37 1 TRAIL20024 Vreda Pieterse 5km Female 65 Grand-Master (60+) 00:58:27
18 38 2 TA0233 Marina Petzer 5km Female 59 Master (50-59) 00:58:34
19 40 9 TA0179 Valentina Duncan 5km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 01:14:40
20 41 7 TA0494 Sanet Pohl 5km Female 47 Veteran (40-49) 01:50:07