Results : Smuts Irene River : Smuts Irene River Trail Run/Walk on Sunday @ 07:00, 7th April 2019

Search Download Share to Facebook
G Gender Position O Overall Position C Category Position Dog Run
21km:Male [9]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TRAIL20993 Reginald Poopedi 21km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 01:33:34
2 2 2 TA2574 Matthew Aiken 21km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 01:34:07
3 3 1 TA2926 Jan Van Den Berg 21km Male 47 Veteran (40-49) 01:48:42
4 4 3 TA3021 Siphe Mhlana 21km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 02:04:11
5 5 4 TA3445 Dawid Van Coller 21km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 02:04:16
6 6 5 TA2611 Edward Southey 21km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 02:06:33
7 7 6 TA3492 Marnus Koorts 21km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 02:16:50
8 9 2 TA3003 Marius Potgieter 21km Male 41 Veteran (40-49) 02:29:05
9 13 1 TRAIL10752 Jacques Vlaming 21km Male 69 Grand-Master (60+) 03:11:07
21km:Female [5]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 8 1 TRAIL20208 Tanya Alberts 21km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 02:19:19
2 10 1 TA2590 Eva Alexandrov 21km Female 54 Master (50-59) 02:30:11
3 11 1 TA3409 Brittany Cunningham-scott 21km Female 27 Senior (19-29) 02:33:20
4 12 1 TA3464 Laetitia Van Wyk 21km Female 43 Veteran (40-49) 02:34:41
5 14 2 TRAIL20571 Ethel Zulu 21km Female 49 Veteran (40-49) 03:12:21
15km:Male [13]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA2667 Justin Heaney 15km Male 43 Veteran (40-49) 01:24:49
2 2 2 TA2605 Ted Wood 15km Male 48 Veteran (40-49) 01:27:52
3 3 3 TA2997 Carlos Da Costa 15km Male 44 Veteran (40-49) 01:28:14
4 4 4 TA3060 Fabio Moroldo 15km Male 41 Veteran (40-49) 01:28:24
5 5 1 TA2975 Corne Mynhardt 15km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:31:19
6 6 2 TA2549 Karl Barnard 15km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:31:24
7 7 1 TA3041 John Thoma 15km Male 57 Master (50-59) 01:32:17
8 8 1 TRAIL20628 Geoff Lupton-smith 15km Male 61 Grand-Master (60+) 01:35:24
9 9 2 TA2552 Fabrizio Venturi 15km Male 56 Master (50-59) 01:36:39
10 14 3 TA3490 Francios Moller 15km Male 56 Master (50-59) 01:50:09
11 15 4 TRAIL20939 John Kollen 15km Male 59 Master (50-59) 01:50:25
12 16 5 TA3467 Sibusiso Mbanjwa 15km Male 46 Veteran (40-49) 01:52:25
13 21 1 TA3460 Bernard Rossouw 15km Male 27 Senior (19-29) 02:03:56
15km:Female [9]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 10 1 TA2672 Natalia Celani 15km Female 43 Veteran (40-49) 01:37:26
2 11 1 TA3443 Louisa Heneghen 15km Female 29 Senior (19-29) 01:39:15
3 12 1 TA2318 Linzi Slabbert 15km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 01:41:04
4 13 2 TA2969 Stephanie Cliff 15km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:41:19
5 17 3 TRAIL12328 Natasha Botha 15km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 01:54:27
6 18 4 TRAIL12330 Candice Van Dyk 15km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 01:54:32
7 19 2 TA2537 Herma Fouche 15km Female 45 Veteran (40-49) 02:00:24
8 20 3 TA2554 Nelia Kleynhans 15km Female 46 Veteran (40-49) 02:00:29
9 22 4 TRAIL20644 Susan De Bruin 15km Female 46 Veteran (40-49) 02:20:03
10km:Male [20]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TRAIL11526 Malcolm Dunkeld 10km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 00:42:29
2 2 1 TA1838 Gregory Mufema 10km Male 43 Veteran (40-49) 00:43:30
3 3 2 TA2161 Hannes Pienaar 10km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 00:51:19
4 4 3 TA2125 Keith Chihava 10km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 00:52:41
5 5 1 TA2159 Paul Holt 10km Male 53 Master (50-59) 00:52:50
6 7 2 TRAIL20637 Jabez Steenkamp 10km Male 46 Veteran (40-49) 00:53:20
7 8 4 TA2296 Gavin Perch 10km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 00:59:14
8 9 5 TA1811 Hejiow He 10km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 01:01:06
9 10 3 TA1812 Alistair Herriott 10km Male 47 Veteran (40-49) 01:01:07
10 11 4 TA2299 Conrad Langerman 10km Male 44 Veteran (40-49) 01:01:21
11 13 5 TRAIL12341 Charles Norman 10km Male 40 Veteran (40-49) 01:03:12
12 18 6 TA1173 Bheki Nkosi 10km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 01:08:01
13 19 1 TA2285 Tom Mascher 10km Male 21 Senior (19-29) 01:09:16
14 21 6 TA1810 Mpumelelo Sigalelana 10km Male 48 Veteran (40-49) 01:10:29
15 22 7 TRAIL20553 Johan Grove 10km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 01:14:01
16 25 7 TA2153 Nadeem Hoosen 10km Male 43 Veteran (40-49) 01:16:45
17 27 8 TRAIL12326 Rijako Meintjes 10km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 01:18:48
18 29 8 TA2247 Jacques Smith 10km Male 41 Veteran (40-49) 01:29:09
19 35 9 TA2221 Collen Erentjies 10km Male 49 Veteran (40-49) 01:31:36
20 37 9 TA1817 Owetu Matshaya 10km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 01:42:00
10km:Female [22]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 6 1 TA2209 Julia Munn 10km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:53:08
2 12 1 TA2242 Rosalind Roy 10km Female 47 Veteran (40-49) 01:03:01
3 14 2 TRAIL13015 Nadia Bosch 10km Female 47 Veteran (40-49) 01:04:20
4 15 2 TA1822 Kabelo Ramalitse 10km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:05:02
5 16 3 TA1867 Tania Van Peer 10km Female 46 Veteran (40-49) 01:06:20
6 17 1 TA2204 Guo Yiral 10km Female 28 Senior (19-29) 01:06:45
7 20 3 TA2163 Nicola Helwick 10km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 01:09:54
8 23 4 TA1861 Yolanda Van Zyl 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:14:51
9 24 5 TA2109 Linda Loi 10km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:16:24
10 26 1 TA1824 Nicola Wicks 10km Female 54 Master (50-59) 01:17:36
11 28 6 TA1833 Helen Place 10km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 01:26:16
12 30 4 TA1185 Karien Smith 10km Female 41 Veteran (40-49) 01:29:11
13 31 5 TA2314 Marna Van Den Berg 10km Female 44 Veteran (40-49) 01:29:18
14 32 6 TA1876 Sally Tiya 10km Female 45 Veteran (40-49) 01:30:16
15 33 1 TA0306 Dot Johnson 10km Female 71 Grand-Master (60+) 01:31:04
16 34 2 TA2252 Fundiswa Sotenjwa 10km Female 52 Master (50-59) 01:31:15
17 36 7 TA1873 Ntswaki Masango 10km Female 42 Veteran (40-49) 01:31:48
18 38 7 TA2286 Sizakazi Matshaya 10km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 01:42:07
19 39 8 TA1879 Jacqui Jackson 10km Female 47 Veteran (40-49) 01:51:11
20 40 3 TA2203 Cheryl Puttick 10km Female 56 Master (50-59) 01:51:14
21 41 2 TRAIL20732 Gerna Horak 10km Female 60 Grand-Master (60+) 01:52:09
22 42 3 TRAIL20775 June Bates 10km Female 61 Grand-Master (60+) 01:52:19
5km:Male [20]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA1785 Thys Schmidt 5km Male 47 Veteran (40-49) 00:28:28
2 3 1 TA0386 Pari Mappu 5km Male 13 12 to 15 00:31:17
3 5 1 TA0250 Joshua Mufema 5km Male 11 Under 11 00:31:54
4 9 2 TA1765 Nhlosenhle Nxumalo 5km Male 10 Under 11 00:33:53
5 13 1 TA0161 Jan Van Peer 5km Male 51 Master (50-59) 00:35:49
6 18 3 TA0242 Ethan Poggenpoel 5km Male 10 Under 11 00:37:14
7 21 2 TRAIL20500 Donovan Shirley 5km Male 44 Veteran (40-49) 00:37:29
8 26 1 TA2143 Moloko Masipa 5km Male 26 Senior (19-29) 00:39:53
9 34 2 TA0192 Zane Bosman 5km Male 28 Senior (19-29) 00:43:18
10 35 4 TA1757 Liam Cavannagh 5km Male 10 Under 11 00:43:45
11 38 5 TA0352 Noah Taylor 5km Male 8 Under 11 00:44:55
12 39 2 TA1774 Stuart Taylor 5km Male 50 Master (50-59) 00:44:59
13 42 3 TA0356 Pieter Brits 5km Male 43 Veteran (40-49) 00:45:44
14 44 4 TA0282 Aymard Tsiela 5km Male 45 Veteran (40-49) 00:46:18
15 47 1 TRAIL20636 Malcolm Mackenzie 5km Male 66 Grand-Master (60+) 00:49:01
16 51 3 TA0339 Cobus Fourie 5km Male 51 Master (50-59) 00:52:22
17 53 6 TA0245 Michael Cole 5km Male 8 Under 11 00:58:10
18 62 1 TA1752 Bjorn Ludewig 5km Male 16 16 to 18 01:07:10
19 63 5 TA0515 Klaus Ludewig 5km Male 41 Veteran (40-49) 01:07:13
20 65 4 TA0051 Gunther Schwob 5km Male 57 Master (50-59) 01:45:56
5km:Female [46]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA0529 Louise Briers 5km Female 40 Veteran (40-49) 00:27:34
2 4 1 TA0086 Eune Terblanche 5km Female 16 16 to 18 00:31:41
3 6 1 TA0600 Emma Strydom 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:32:48
4 7 2 TRAIL20674 Meliza Brits 5km Female 46 Veteran (40-49) 00:32:50
5 8 1 TA1617 Sesethu Makuzeni 5km Female 11 Under 11 00:33:46
6 10 2 TA0565 Chantelle Roddan 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 00:34:02
7 11 1 TA1829 Paula Taylor 5km Female 50 Master (50-59) 00:34:36
8 12 3 TRAIL20000 Glizelle Langerman 5km Female 42 Veteran (40-49) 00:35:07
9 14 4 TA2180 Conita Van Rensburg 5km Female 48 Veteran (40-49) 00:36:56
10 15 3 TA0490 Lianne Casper 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:37:05
11 16 5 TA1620 Rijkie Terblanche 5km Female 46 Veteran (40-49) 00:37:08
12 17 1 TA0409 Aarifah Karrim 5km Female 22 Senior (19-29) 00:37:11
13 19 6 TA1519 Alida Amsenga 5km Female 47 Veteran (40-49) 00:37:17
14 20 4 TA0398 Celeste Torline 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:37:25
15 22 2 TA2168 Bernice Mouton 5km Female 23 Senior (19-29) 00:37:38
16 23 5 TA0364 Stacy Poggenpoel 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:38:09
17 24 7 TA0296 Sanette Corbett 5km Female 43 Veteran (40-49) 00:38:16
18 25 3 TRAIL20693 Minke Brits 5km Female 19 Senior (19-29) 00:39:35
19 27 6 TA2656 Roxanne Wessels 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:41:25
20 28 7 TA0453 Sonja Basson 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:42:00
21 29 8 TA0158 Sajida Sahib 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:42:40
22 30 8 TA1547 Ruweda Karrim 5km Female 47 Veteran (40-49) 00:42:48
23 31 4 TRAIL11018 Carla Van Coller 5km Female 29 Senior (19-29) 00:43:09
24 32 9 TA0320 Isabel Nel 5km Female 46 Veteran (40-49) 00:43:13
25 33 5 TA0291 Jorika Burger 5km Female 24 Senior (19-29) 00:43:16
26 36 10 TA0156 Janette Cavannagh 5km Female 41 Veteran (40-49) 00:43:54
27 37 6 TA1868 Kgabo Lekota 5km Female 26 Senior (19-29) 00:44:01
28 40 9 TA0348 Seipati Mathole 5km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 00:45:11
29 41 2 TA0346 Lika Brits 5km Female 7 Under 11 00:45:42
30 43 10 TA0457 Belinda Cawood 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:46:08
31 45 2 TRAIL20919 Caron Mackenzie 5km Female 54 Master (50-59) 00:46:24
32 46 11 TA0232 Michelle Van Coller 5km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 00:46:29
33 48 3 TA1797 Birgit Holt 5km Female 55 Master (50-59) 00:49:05
34 49 12 TA0184 Claudette Swanevelder 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:52:09
35 50 11 TA0445 Melissa Fourie 5km Female 45 Veteran (40-49) 00:52:21
36 52 3 TA1759 Ashlei Mole 5km Female 10 Under 11 00:58:08
37 54 4 TA0369 Aisha Manisha 5km Female 10 Under 11 00:58:15
38 55 13 TA0440 Ada Stroebel 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:58:43
39 56 14 TA1527 Yolandie Kapp 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:58:48
40 57 12 TA0151 Mamohau Tsiela 5km Female 48 Veteran (40-49) 01:02:33
41 58 15 TRAIL20554 Jacqui Grove 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:04:09
42 59 2 TA0424 Dane Crafford 5km Female 17 16 to 18 01:07:01
43 60 13 TA1571 Sue Ludewig 5km Female 43 Veteran (40-49) 01:07:04
44 61 7 TA0421 Abigail Craffford 5km Female 20 Senior (19-29) 01:07:06
45 64 8 TA0392 Dorah Letshedi 5km Female 29 Senior (19-29) 01:45:06
46 66 9 TA0185 Katlego Mokatse 5km Female 26 Senior (19-29) 01:48:11