Results : Smuts Irene River : Smuts Trail Run Walk on Sunday @ 07:00, 3rd February 2019

Search Download Share to Facebook
G Gender Position O Overall Position C Category Position Dog Run
21km:Male [19]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TRAIL12471 Adam Moroko 21km Male 40 Veteran (40-49) 01:29:45
2 2 2 TRAIL10013 Chris Dorfling 21km Male 45 Veteran (40-49) 01:50:58
3 3 1 TA2471 Chris Van Der Merwe 21km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 01:51:58
4 4 2 TA2666 Aaron Larkens 21km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 01:55:12
5 5 3 TA2987 Abe Kempen 21km Male 42 Veteran (40-49) 01:57:40
6 6 1 TA3532 Mark Steinhaus 21km Male 29 Senior (19-29) 02:06:47
7 7 4 TRAIL12341 Charles Norman 21km Male 40 Veteran (40-49) 02:08:22
8 8 3 TA2484 Mark Tait 21km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 02:11:37
9 9 5 TA2603 John Eksteen 21km Male 42 Veteran (40-49) 02:11:57
10 10 4 TA2629 Bertus Mouton 21km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 02:12:01
11 12 1 TA2901 Desmond Klein 21km Male 63 Grand-Master (60+) 02:19:40
12 13 6 TA2505 Joseph Machokogo 21km Male 49 Veteran (40-49) 02:21:41
13 14 5 TA3059 Etienne Jordaan 21km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 02:23:31
14 15 6 TA3498 Johan Schoombie 21km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 02:23:38
15 16 7 TA3026 Ben Yang 21km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 02:25:43
16 18 8 TA2506 Marius Van Rensburg 21km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 02:30:29
17 19 9 TA2992 Paul Chiliza 21km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 02:43:23
18 20 2 TRAIL10254 Alex Maree 21km Male 28 Senior (19-29) 02:44:50
19 21 10 TA2680 John Yongtaoo 21km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 02:51:35
21km:Female [3]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 11 1 TA2670 Michelle Le Grange 21km Female 28 Senior (19-29) 02:18:11
2 17 1 TA2906 Ashleigh Fisher 21km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 02:25:47
3 22 1 TA3069 Gabrielle Jenssen 21km Female 41 Veteran (40-49) 03:13:28
15km:Male [17]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TRAIL12417 Scelo Mashaba 15km Male 18 16 to 18 01:09:13
2 2 1 TA2549 Carl Wiesner 15km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 01:23:39
3 4 1 TA3497 Andrew Laing 15km Male 40 Veteran (40-49) 01:31:09
4 6 2 TA3537 Justin Heaney 15km Male 43 Veteran (40-49) 01:32:33
5 7 2 TA2656 Karl-heinz Michel 15km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 01:34:56
6 8 3 TA2912 Andrew Aitken 15km Male 46 Veteran (40-49) 01:35:15
7 9 3 TA2973 Jimmy Letsoalo 15km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 01:35:36
8 11 4 TA2691 Ted Wood 15km Male 48 Veteran (40-49) 01:35:44
9 12 1 TA2420 Theo Pieterse 15km Male 52 Master (50-59) 01:36:51
10 14 2 TRAIL12500 Hein De Wet 15km Male 51 Master (50-59) 01:38:26
11 16 1 TA2441 Geoff Lupton-smith 15km Male 61 Grand-Master (60+) 01:44:26
12 19 2 TRAIL10171 Hennie Prinsloo 15km Male 64 Grand-Master (60+) 01:50:27
13 20 4 TA2988 Reinhardt Paulson 15km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:50:56
14 21 3 TRAIL12643 Bryan Mccourt 15km Male 52 Master (50-59) 01:52:45
15 23 5 TA2541 Wade Swart 15km Male 43 Veteran (40-49) 01:54:19
16 25 3 TA2481 Andre Lourens 15km Male 65 Grand-Master (60+) 02:03:24
17 27 6 TRAIL12287 Phil Zaayman 15km Male 48 Veteran (40-49) 02:03:38
15km:Female [13]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 3 1 TA2921 Alexa Brown 15km Female 27 Senior (19-29) 01:25:19
2 5 2 TA3479 Rinel Mclaren 15km Female 26 Senior (19-29) 01:31:45
3 10 3 TA2669 Katie Hill 15km Female 27 Senior (19-29) 01:35:40
4 13 4 TA2673 Jessica Hemer 15km Female 26 Senior (19-29) 01:37:02
5 15 5 TA2650 Tamryn Paulsen 15km Female 27 Senior (19-29) 01:42:06
6 17 1 TA2950 Gerda Pieterse 15km Female 51 Master (50-59) 01:46:32
7 18 1 TA2967 Hannake Jordaan 15km Female 41 Veteran (40-49) 01:47:17
8 22 1 TA2501 Cheri Marshall 15km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:54:15
9 24 2 TA3477 Bongiwe Ngcobo 15km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:57:44
10 26 2 TA2473 Ronell Maree 15km Female 57 Master (50-59) 02:03:26
11 28 3 TA2917 Doreen Nell 15km Female 52 Master (50-59) 02:19:22
12 29 3 TA2585 Stephanie Meintjes 15km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 02:21:35
13 30 1 TA3446 Suzan Holden 15km Female 64 Grand-Master (60+) 02:28:34
10km:Male [26]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA1835 Reatlegile Mosweu 10km Male 14 12 to 15 00:41:36
2 2 1 TA1852 Franco Van Der Merwe 10km Male 17 16 to 18 00:46:20
3 3 1 TA0658 Tshepho Nchabeleng 10km Male 20 Senior (19-29) 00:47:34
4 5 2 TA2307 Joshua Ward 10km Male 27 Senior (19-29) 00:52:31
5 7 1 TA1018 Anton Van Der Bijl 10km Male 42 Veteran (40-49) 00:52:59
6 9 3 TA0773 Bradley Robertson 10km Male 27 Senior (19-29) 00:56:22
7 10 1 TA1888 Andre Jacobs 10km Male 52 Master (50-59) 00:57:37
8 11 4 TA1044 Ewald Rossouw 10km Male 27 Senior (19-29) 00:58:21
9 12 2 TA0711 Donovan Shirley 10km Male 44 Veteran (40-49) 00:59:56
10 13 1 TA2345 Werner Jakoby 10km Male 63 Grand-Master (60+) 01:00:04
11 14 3 TA0637 Jabez Steenkamp 10km Male 46 Veteran (40-49) 01:02:53
12 16 2 TA1868 Peter Hemer 10km Male 62 Grand-Master (60+) 01:04:28
13 17 2 TRAIL10877 Alec Avierinos 10km Male 50 Master (50-59) 01:05:22
14 19 3 TA2203 Gerald Steyn 10km Male 67 Grand-Master (60+) 01:07:35
15 20 4 TA1837 Brett Claasen 10km Male 44 Veteran (40-49) 01:07:43
16 25 5 TA2170 Gerrie Holtzhousen 10km Male 42 Veteran (40-49) 01:11:19
17 31 3 TA0824 Paul Mullon 10km Male 59 Master (50-59) 01:16:07
18 33 4 TRAIL10759 Allen West 10km Male 64 Grand-Master (60+) 01:17:01
19 34 1 TA1838 Conrad Naude 10km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 01:17:33
20 43 2 TA1889 John Dean 10km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 01:27:10
21 51 6 TRAIL12520 Charles Muller 10km Male 48 Veteran (40-49) 01:35:08
22 53 4 TA1034 Ken Swettenham 10km Male 56 Master (50-59) 01:36:45
23 58 7 TA1021 James Fox 10km Male 43 Veteran (40-49) 01:42:39
24 60 8 TA1111 Nicholas Meintjes 10km Male 41 Veteran (40-49) 01:43:50
25 62 5 TA2111 Karl Peter Musica 10km Male 63 Grand-Master (60+) 01:48:10
26 63 6 TA2331 Elbert Loubser 10km Male 62 Grand-Master (60+) 01:54:11
10km:Female [39]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 4 1 TA2128 Janelle Verster 10km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:52:28
2 6 1 TA1029 Michaela Surtees 10km Female 26 Senior (19-29) 00:52:44
3 8 1 TA2145 Jeanine Storm 10km Female 40 Veteran (40-49) 00:54:27
4 15 2 TA2961 Lara Brookstein 10km Female 26 Senior (19-29) 01:03:42
5 18 2 TA0739 Kelly Summerfield 10km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 01:05:52
6 21 2 TRAIL13015 Nadia Bosch 10km Female 47 Veteran (40-49) 01:08:14
7 22 3 TA0767 Jody Klaasen 10km Female 27 Senior (19-29) 01:09:37
8 23 3 TA0850 Carla Joubert 10km Female 40 Veteran (40-49) 01:10:23
9 24 3 TA1063 Corrie Wright 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:11:01
10 26 4 TA1879 Simone Hurly 10km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 01:12:41
11 27 4 TA1860 Tania Van Peer 10km Female 45 Veteran (40-49) 01:13:42
12 28 5 TA0645 Nkeki Kotsedi 10km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:14:02
13 29 4 TA2342 Nicola Scurr 10km Female 27 Senior (19-29) 01:15:07
14 30 5 TA0732 Chelsea Fuller 10km Female 28 Senior (19-29) 01:15:08
15 32 6 TRAIL11074 Larissa West 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:16:58
16 35 6 TA0680 Amandie Pretorius 10km Female 25 Senior (19-29) 01:17:34
17 36 5 TA2299 Ninette Eckard 10km Female 44 Veteran (40-49) 01:17:46
18 37 6 TA2254 Anneli Van Den Berg 10km Female 41 Veteran (40-49) 01:18:58
19 38 7 TA1112 Joandri Maas 10km Female 23 Senior (19-29) 01:20:40
20 39 7 TA2252 Johanni Smit 10km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:21:32
21 40 8 TA1900 Thobile Ntuli 10km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 01:22:58
22 41 9 TA0665 Keshni Khadija Mahomed 10km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 01:23:09
23 42 7 TA2153 Silvana Carraggi 10km Female 48 Veteran (40-49) 01:23:56
24 44 10 TA1867 Kelly Deane 10km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 01:27:13
25 45 1 TA2224 Esme Van Der Merwe 10km Female 52 Master (50-59) 01:27:56
26 46 8 TRAIL10200 Rhona Avierinos 10km Female 48 Veteran (40-49) 01:27:58
27 47 11 TA5555 Rufaro Changamire 10km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 01:28:53
28 48 12 TRAIL12990 Ingrid Betton 10km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 01:29:57
29 49 13 TA0618 Lorraine Nzimande 10km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:30:47
30 50 2 TA2130 Annalien Oosthuizen 10km Female 52 Master (50-59) 01:33:51
31 52 3 TA0857 Lynn Fisher 10km Female 57 Master (50-59) 01:35:21
32 54 1 TA1810 Lyn Saunders 10km Female 68 Grand-Master (60+) 01:38:52
33 55 4 TA0992 Lorraine Kruger 10km Female 57 Master (50-59) 01:38:54
34 56 9 TA0817 Gugu Zulu 10km Female 42 Veteran (40-49) 01:39:43
35 57 14 TA1103 Rugare Tendai Tofa 10km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 01:40:20
36 59 10 TA1039 Amanda Fox 10km Female 43 Veteran (40-49) 01:43:46
37 61 15 TA2240 Liza Weideman 10km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:46:17
38 64 5 TA2159 Rona Van Tonder 10km Female 58 Master (50-59) 01:55:45
39 65 2 TA1162 Hermien Velleman 10km Female 68 Grand-Master (60+) 01:55:47
5km:Male [28]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TRAIL12479 Thato Mogotsi 5km Male 11 Under 11 00:20:54
2 2 1 TA0216 Tshepo Ntsotsho 5km Male 17 16 to 18 00:22:09
3 3 2 TA0297 Thomas Breytenbach 5km Male 16 16 to 18 00:26:55
4 4 1 TA0429 Craig Noble 5km Male 46 Veteran (40-49) 00:27:01
5 5 1 TA0009 Wynand Boshoff 5km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 00:28:24
6 6 1 TA0237 Coleman Brits 5km Male 21 Senior (19-29) 00:29:57
7 9 3 TA1774 Jandre Van Peer 5km Male 17 16 to 18 00:30:15
8 11 2 TA0126 Ulrich Matthiae 5km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 00:31:56
9 12 2 TA0488 Dewald De Jager 5km Male 23 Senior (19-29) 00:32:00
10 13 3 TA2985 Luxolo Lengs 5km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 00:32:04
11 14 2 TA0397 Menno Fokkens 5km Male 11 Under 11 00:32:17
12 15 3 TA0529 Duart Breedt 5km Male 23 Senior (19-29) 00:32:58
13 17 2 TRAIL11357 Ian Van Der Merwe 5km Male 48 Veteran (40-49) 00:34:55
14 25 3 TA0402 Foeta Swj Nel 5km Male 43 Veteran (40-49) 00:37:00
15 26 4 TA1752 Brandon Clifford 5km Male 24 Senior (19-29) 00:37:07
16 31 1 TA0151 Jan Fokkens 5km Male 51 Master (50-59) 00:38:07
17 38 1 TA0211 Kungothand0 Majeke 5km Male 12 12 to 15 00:40:58
18 55 4 TA0312 Richard Werner 5km Male 47 Veteran (40-49) 00:49:09
19 59 4 TA0247 Christo Nel 5km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 00:50:21
20 60 3 TA0576 Schalk Nel 5km Male 7 Under 11 00:50:24
21 64 4 TA0353 Ethan Watson 5km Male 6 Under 11 00:51:49
22 67 4 TA1727 Thomas De Vries 5km Male 16 16 to 18 00:52:09
23 68 2 TA0122 Thomas De Vries 5km Male 59 Master (50-59) 00:53:00
24 69 5 TA0348 Andre Lubbe 5km Male 43 Veteran (40-49) 00:53:12
25 81 6 TA1575 Gavin Watson 5km Male 46 Veteran (40-49) 00:56:58
26 91 5 TA1728 Fin Van Der Walt 5km Male 2 Under 11 01:32:43
27 92 3 TA0357 Rolene Van Yl 5km Male 58 Master (50-59) 01:32:45
28 95 4 TA0384 Gunther Schwob 5km Male 57 Master (50-59) 01:52:54
5km:Female [68]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 7 1 TA0196 Desray Rath 5km Female 24 Senior (19-29) 00:30:02
2 8 1 TA0547 Lisa Noble 5km Female 44 Veteran (40-49) 00:30:07
3 10 1 TA1755 Donne Breytenbach 5km Female 16 16 to 18 00:30:47
4 16 2 TA0030 Chane Werner 5km Female 21 Senior (19-29) 00:33:43
5 18 3 TA1680 Lucricia De Wit 5km Female 24 Senior (19-29) 00:35:33
6 19 1 TA1657 Jo-anne Hobday 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:35:35
7 20 2 TA0161 Bernice Van Der Merwe 5km Female 46 Veteran (40-49) 00:36:20
8 21 3 TA0179 Rijkie Terblanche 5km Female 45 Veteran (40-49) 00:36:25
9 22 4 TA0448 Maigon Archer 5km Female 23 Senior (19-29) 00:36:30
10 23 5 TA0209 Jeshika Gopal 5km Female 24 Senior (19-29) 00:36:33
11 24 4 TA0508 Nel Sonja 5km Female 44 Veteran (40-49) 00:36:58
12 27 1 TA0487 Angela Jenkinson 5km Female 50 Master (50-59) 00:37:12
13 28 5 TA0364 Madeline Lubbe 5km Female 43 Veteran (40-49) 00:37:40
14 29 2 TA0486 Karlee De Vries 5km Female 17 16 to 18 00:37:44
15 30 6 TA0204 Jana Van Aardt 5km Female 40 Veteran (40-49) 00:37:47
16 32 2 TA0169 Celeste Van Den Berg 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:38:12
17 33 7 TA0434 Elize Nel 5km Female 47 Veteran (40-49) 00:39:49
18 34 1 TA0029 Etnah Wolfaardt 5km Female 63 Grand-Master (60+) 00:40:00
19 35 3 TA0333 Stacy Poggenpoel 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:40:08
20 36 4 TA0376 Catherine Timm 5km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 00:40:46
21 37 6 TA0153 Joy Meyer 5km Female 26 Senior (19-29) 00:40:49
22 39 5 TA2210 Julene Rousseau 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:41:54
23 40 6 TA0258 Angelique Kriel 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:42:00
24 41 7 TA0433 Frances Smith 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:42:07
25 42 8 TA1757 Charlie Gouveia 5km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 00:43:01
26 43 7 TA0002 Nonhlanhla Magagula 5km Female 24 Senior (19-29) 00:43:58
27 44 2 TA0244 Margriet Du Plooy 5km Female 56 Master (50-59) 00:44:08
28 45 9 TA0254 Natalie Perrigil 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:45:18
29 46 10 TA0310 Charlene Meadway 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:45:20
30 47 8 TA1671 Bronwyn Blaine 5km Female 27 Senior (19-29) 00:45:27
31 48 9 TA1655 Katherine Blaine 5km Female 23 Senior (19-29) 00:45:30
32 49 11 TA1674 Nomthandaza Magagula 5km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 00:45:56
33 50 8 TA0344 Megan Marais 5km Female 40 Veteran (40-49) 00:48:43
34 51 1 TA0414 Lika Brits 5km Female 7 Under 11 00:48:49
35 52 9 TA0253 Meliza Brits 5km Female 46 Veteran (40-49) 00:48:53
36 53 10 TA0401 Juanita Mawer 5km Female 47 Veteran (40-49) 00:48:57
37 54 11 TA0413 Helena Werner 5km Female 45 Veteran (40-49) 00:49:07
38 56 12 TA0229 Mukhatshelwa Khubana 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:49:57
39 57 13 TA0227 Sanja Schutte 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:50:03
40 58 12 TA0302 Diane Watson 5km Female 42 Veteran (40-49) 00:50:17
41 61 13 TA0331 Nomgcobo Majeke 5km Female 40 Veteran (40-49) 00:50:27
42 62 10 TA0292 Cassandra Zipp 5km Female 23 Senior (19-29) 00:50:46
43 63 3 TA0163 Linda Beukes 5km Female 53 Master (50-59) 00:51:41
44 65 2 TA0600 Emily Watson 5km Female 8 Under 11 00:51:52
45 66 14 TA0215 Hannetjie De Vries 5km Female 46 Veteran (40-49) 00:52:07
46 70 15 TA1660 Leigh Claasen 5km Female 44 Veteran (40-49) 00:53:36
47 71 2 TA0416 Gerry Mullon 5km Female 62 Grand-Master (60+) 00:53:54
48 72 16 TA0284 Fikile Kubheka 5km Female 45 Veteran (40-49) 00:53:56
49 73 14 TA1700 Pulane Sibanda 5km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 00:54:05
50 74 3 TA0440 Ilona Klein 5km Female 60 Grand-Master (60+) 00:54:31
51 75 4 TA0398 Riana Marx 5km Female 54 Master (50-59) 00:54:55
52 76 4 TA0283 Jane Steyn 5km Female 65 Grand-Master (60+) 00:54:57
53 77 15 TA1684 Deonette Hayes 5km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 00:55:02
54 78 16 TRAIL12727 Jenny Prinsloo 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:55:05
55 79 17 TA1557 Esther Muller 5km Female 49 Veteran (40-49) 00:56:11
56 80 17 TA1629 Corene Crous 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:56:15
57 82 3 TA6666 Nokutenda Charehwa 5km Female 16 16 to 18 01:00:20
58 83 11 TA0185 Tanisha Olivier 5km Female 28 Senior (19-29) 01:01:36
59 84 5 TA1708 Diane Busch 5km Female 51 Master (50-59) 01:01:46
60 85 5 TA1620 Elise Loubser 5km Female 66 Grand-Master (60+) 01:01:55
61 86 6 TA2222 Tillie Adlam 5km Female 57 Master (50-59) 01:06:00
62 87 7 TA0666 Petro Geldenhuys 5km Female 53 Master (50-59) 01:06:00
63 88 18 TA1467 Maria Van Der Merwe 5km Female 40 Veteran (40-49) 01:07:55
64 89 18 TA1593 Debbie Smith 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 01:07:59
65 90 12 TA1625 Rhandzu Khoza 5km Female 29 Senior (19-29) 01:27:59
66 93 19 TA0449 Frane Van Der Walt 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 01:32:47
67 94 20 TA1064 Belinda Cawood 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:37:31
68 96 21 TA0197 Lihle Mpotshane 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 02:10:04