Results : Smuts Irene River : Smuts Trail Run on Sunday @ 07:00, 13th January 2019

Search Download Share to Facebook
G Gender Position O Overall Position C Category Position Dog Run
21km:Male [29]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA3476 Musa Nkosi 21km Male 27 Senior (19-29) 01:30:14
2 2 1 TA3460 Reginald Poopedi 21km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 01:30:32
3 3 2 TA2908 Filane Ezekiel 21km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:42:19
4 4 3 TA2474 Tim Price 21km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 01:51:44
5 5 1 TRAIL11118 Jurgens Potgieter 21km Male 41 Veteran (40-49) 01:52:39
6 6 4 TA2659 Henri Van Blerk 21km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:54:32
7 8 2 TA2473 Andrew Leeburn 21km Male 28 Senior (19-29) 01:56:05
8 9 2 TRAIL10013 Chris Dorfling 21km Male 45 Veteran (40-49) 01:57:00
9 10 3 TA2951 Ashley Benatar 21km Male 45 Veteran (40-49) 02:04:16
10 11 1 TA2654 Piers Pirow 21km Male 53 Master (50-59) 02:04:31
11 15 3 TA3019 Ruan Mathee 21km Male 23 Senior (19-29) 02:13:15
12 18 2 TA2617 Gerhard Mare 21km Male 54 Master (50-59) 02:14:23
13 19 4 TA2903 Roelof Mocke 21km Male 24 Senior (19-29) 02:15:41
14 20 5 TA2696 Michael Van Niekerk 21km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 02:17:11
15 21 6 TRAIL12994 Ruan Smit 21km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 02:18:15
16 23 7 TA2523 Martin Groenewald 21km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 02:23:01
17 25 4 TA2938 Claude Geldenhuys 21km Male 40 Veteran (40-49) 02:24:42
18 26 5 TA2974 Estienne Janse Van Rensburg 21km Male 25 Senior (19-29) 02:25:47
19 28 5 TA2506 Pieter Slabber 21km Male 43 Veteran (40-49) 02:32:10
20 30 6 TA2687 Heinrich Birkner 21km Male 25 Senior (19-29) 02:34:34
21 31 6 TA2489 Fannie Lehlare Maeyane 21km Male 40 Veteran (40-49) 02:35:59
22 32 7 TA2645 Marius Potgieter 21km Male 41 Veteran (40-49) 02:39:05
23 36 8 TA2944 David Radloff 21km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 02:42:07
24 37 9 TA2942 Samuel Mothemane 21km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 02:48:00
25 39 10 TA2959 Matthew Abdo 21km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 02:52:52
26 41 11 TA3474 Dale Norris 21km Male 36 Sub-Veteran (30-39) 03:05:03
27 42 8 TA2434 Noko Makgoka 21km Male 40 Veteran (40-49) 03:05:07
28 43 12 TA2971 Andrew Wilkins 21km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 03:05:15
29 44 3 TA2439 Chris Faraday 21km Male 54 Master (50-59) 03:11:18
21km:Female [15]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 7 1 TA3482 Liza Maritz 21km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 01:54:58
2 12 1 TA2664 Mane Bester 21km Female 23 Senior (19-29) 02:04:39
3 13 2 TA2420 Aletta Harmse 21km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 02:10:33
4 14 3 TA0296 Desiree Malan 21km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 02:11:00
5 16 2 TA2669 Sune Mathee 21km Female 23 Senior (19-29) 02:13:23
6 17 3 TA3535 Michelle Le Grange 21km Female 28 Senior (19-29) 02:14:07
7 22 4 TA3407 Lozaun Scott 21km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 02:21:49
8 24 1 TA2508 Maitele Tshifularo 21km Female 49 Veteran (40-49) 02:24:29
9 27 4 TA2964 Michaela Sramkova 21km Female 25 Senior (19-29) 02:26:09
10 29 2 TA3070 Sam Ryder 21km Female 45 Veteran (40-49) 02:32:42
11 33 5 TA3021 Retha Slabber 21km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 02:40:08
12 34 6 TA2541 Maryke Bolton 21km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 02:40:13
13 35 7 TA2673 Kirsty Hedding 21km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 02:41:48
14 38 5 TA3466 Surita Jansen Van Vuuren 21km Female 27 Senior (19-29) 02:48:51
15 40 6 TA2906 Prudence Mdaka 21km Female 28 Senior (19-29) 03:05:00
15km:Male [46]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA2949 Altus Badenhorst 15km Male 29 Senior (19-29) 01:10:06
2 2 1 TA2466 Philippus Carel Breytenbach 15km Male 42 Veteran (40-49) 01:13:07
3 3 2 TA2485 Bruce Turvey 15km Male 43 Veteran (40-49) 01:14:59
4 4 1 TA2668 Jacobus Claasen 15km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 01:15:55
5 5 3 TRAIL12385 Gerhard Beukes 15km Male 42 Veteran (40-49) 01:17:57
6 6 4 TA3033 Niel Muller 15km Male 45 Veteran (40-49) 01:20:07
7 7 2 TA2978 Armin Botha 15km Male 26 Senior (19-29) 01:20:34
8 9 2 TA3028 Leon Claassen 15km Male 36 Sub-Veteran (30-39) 01:24:06
9 11 3 TA2926 Henno Cronje 15km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 01:26:02
10 12 4 TA2621 Christo Nel 15km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 01:26:06
11 13 5 TRAIL12917 Dewald Van Wyk 15km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 01:26:35
12 14 6 TA2624 Nathan Komarnisky 15km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 01:27:11
13 15 7 TA2905 Heinrich Malan 15km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:28:07
14 16 5 TRAIL11132 Eric Ndou 15km Male 40 Veteran (40-49) 01:29:55
15 17 6 TRAIL12341 Charles Norman 15km Male 40 Veteran (40-49) 01:30:13
16 18 8 TA3494 Werner Barnes 15km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:30:28
17 19 9 TA3462 Bertus Mouton 15km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:31:07
18 20 7 TA3539 John Eksteen 15km Male 42 Veteran (40-49) 01:31:12
19 23 8 TA2680 William Harris 15km Male 46 Veteran (40-49) 01:31:24
20 24 9 TRAIL12471 Adam Moroko 15km Male 40 Veteran (40-49) 01:37:35
21 25 3 TRAIL12928 Saki Marais 15km Male 28 Senior (19-29) 01:38:03
22 26 10 TA3479 Tobie Reyneke 15km Male 46 Veteran (40-49) 01:38:09
23 27 11 TA3499 Guy Fyvie 15km Male 49 Veteran (40-49) 01:38:17
24 28 10 TA2985 Lucas Jansen Van Vuuren 15km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 01:39:35
25 31 11 TA2601 Ayanda Ndlovu 15km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 01:40:39
26 32 1 TA2505 Geoff Lupton-smith 15km Male 61 Grand-Master (60+) 01:41:13
27 35 12 TA2480 Theunis Bosch 15km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 01:42:06
28 37 12 TA2554 Jaco Van Heerden 15km Male 49 Veteran (40-49) 01:42:23
29 38 13 TA2915 Piet Van Wyk 15km Male 47 Veteran (40-49) 01:42:26
30 39 2 TRAIL10171 Hennie Prinsloo 15km Male 63 Grand-Master (60+) 01:42:48
31 40 4 TA2522 Francois Van Der Merwe 15km Male 24 Senior (19-29) 01:43:55
32 41 14 TRAIL11023 Grant Hall 15km Male 48 Veteran (40-49) 01:44:03
33 42 5 TA2553 Jamie Hazel 15km Male 29 Senior (19-29) 01:45:36
34 45 13 TA2682 Danie Human 15km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 01:47:16
35 46 6 TRAIL10254 Alex Maree 15km Male 28 Senior (19-29) 01:47:48
36 49 14 TA3536 Greig Watt 15km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 01:51:23
37 50 7 TA2470 Takura Wekwete 15km Male 27 Senior (19-29) 01:52:16
38 51 8 TA2611 Chris Frost 15km Male 29 Senior (19-29) 01:52:32
39 54 15 TRAIL11847 James Wood 15km Male 41 Veteran (40-49) 01:56:04
40 56 15 TRAIL12326 Rijako Meintjes 15km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 01:59:14
41 57 1 TA2969 Pierre Du Bruyn 15km Male 54 Master (50-59) 02:04:20
42 60 3 TRAIL12320 Trevor Smythe 15km Male 62 Grand-Master (60+) 02:08:29
43 64 16 TA3484 Daryl Viljoen 15km Male 45 Veteran (40-49) 02:10:13
44 66 2 TA3488 Hans Joythe 15km Male 57 Master (50-59) 02:13:59
45 70 16 TRAIL12356 Davon Du Bruyn 15km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 02:22:46
46 76 4 TA2498 Elbert Loubser 15km Male 61 Grand-Master (60+) 02:53:25
15km:Female [31]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 8 1 TA3026 Adel Terblanche 15km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 01:21:22
2 10 1 TA3065 Nadine Breytenbach 15km Female 41 Veteran (40-49) 01:25:03
3 21 1 TA2481 Anrie Van Wyk 15km Female 27 Senior (19-29) 01:31:15
4 22 2 TA2585 Claudette Engelbrecht 15km Female 26 Senior (19-29) 01:31:17
5 29 2 TA3032 Leatitia Jansen Van Vuuren 15km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 01:39:39
6 30 3 TA2544 Carla Lea Farina 15km Female 29 Senior (19-29) 01:39:42
7 33 3 TA3491 Janine Smythe 15km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 01:42:00
8 34 4 TRAIL10041 Desiree Du Trevou 15km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 01:42:03
9 36 2 TA3472 Merinda Kamfer 15km Female 43 Veteran (40-49) 01:42:16
10 43 5 TA2943 Natalie Ausmeier 15km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 01:46:32
11 44 4 TRAIL12888 Stashia Smit 15km Female 27 Senior (19-29) 01:46:43
12 47 5 TA2950 Emma Dos Santos 15km Female 28 Senior (19-29) 01:48:01
13 48 6 TA2979 Marilize Human 15km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 01:50:24
14 52 7 TA2595 Cindy Wills 15km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:54:47
15 53 6 TA2967 Pearl Molopa 15km Female 29 Senior (19-29) 01:55:00
16 55 1 TA2917 Brenda Thompson 15km Female 56 Master (50-59) 01:58:25
17 58 8 TRAIL11464 Tracy Lee Goncalves 15km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 02:05:20
18 59 9 TA2431 Malgosia Kijko 15km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 02:08:12
19 61 3 TA2954 Heidi Botha 15km Female 40 Veteran (40-49) 02:08:51
20 62 10 TRAIL12328 Natasha Botha 15km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 02:09:13
21 63 11 TRAIL12330 Candice Van Dyk 15km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 02:09:21
22 65 2 TA2436 Wilma Du Plooy 15km Female 51 Master (50-59) 02:10:41
23 67 1 TA2629 Marilyn Kamp 15km Female 65 Grand-Master (60+) 02:18:37
24 68 4 TA3532 Juliah Ngwanatheko Kgalema 15km Female 41 Veteran (40-49) 02:22:03
25 69 7 TA2953 Chantelle Pieterse 15km Female 29 Senior (19-29) 02:22:45
26 71 5 TA2940 Liezel Anderson 15km Female 46 Veteran (40-49) 02:35:23
27 72 6 TA2581 Mary - Anne Loubser 15km Female 49 Veteran (40-49) 02:35:44
28 73 7 TA3467 Jenny Cairms 15km Female 45 Veteran (40-49) 02:36:01
29 74 12 TA3085 Lizle Loots 15km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 02:37:55
30 75 2 TA3056 Anne Reynolds 15km Female 62 Grand-Master (60+) 02:38:01
31 77 3 TA2497 Marie Van Dyk 15km Female 70 Grand-Master (60+) 02:53:30
10km:Male [48]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TRAIL13076 Reatlegile Mosweu 10km Male 14 12 to 15 00:47:17
2 2 2 TRAIL10005 Tiaan Dorfling 10km Male 14 12 to 15 00:47:21
3 5 1 TA1016 Charl-stephan Nienaber 10km Male 25 Senior (19-29) 00:49:20
4 6 1 TA2163 Gert Steyn 10km Male 58 Master (50-59) 00:53:19
5 7 1 TRAIL11732 Terrence Brink 10km Male 45 Veteran (40-49) 00:56:24
6 8 2 TA0754 Donovan Shirley 10km Male 44 Veteran (40-49) 00:57:39
7 9 3 TA1072 Prince Motswenyane 10km Male 43 Veteran (40-49) 00:58:14
8 10 4 TA0601 Miros Kaffka 10km Male 49 Veteran (40-49) 01:00:07
9 11 5 TA0675 Etienne Stroebel 10km Male 45 Veteran (40-49) 01:00:25
10 12 6 TA1062 Conrad Langerman 10km Male 44 Veteran (40-49) 01:02:18
11 19 7 TA0693 Shayne Reynolds 10km Male 43 Veteran (40-49) 01:04:59
12 20 1 TA1879 Francois Labuschagne 10km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 01:05:32
13 21 2 TA2296 Naas Terblanche 10km Male 36 Sub-Veteran (30-39) 01:05:49
14 22 8 TA1044 Duncan James 10km Male 44 Veteran (40-49) 01:06:40
15 23 3 TA2156 Wayne Swanepoel 10km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 01:06:55
16 26 4 TA0759 Werner Geldenhuys 10km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 01:07:49
17 27 2 TA0752 Seitlamo Mokane 10km Male 52 Master (50-59) 01:07:55
18 28 9 TA2126 Martin Pretorius 10km Male 42 Veteran (40-49) 01:07:57
19 30 5 TA0806 Derek Mccarthy 10km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 01:08:07
20 31 10 TA0751 Werner Henning 10km Male 48 Veteran (40-49) 01:08:54
21 32 6 TA1828 Ryan David Woodford 10km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 01:09:23
22 33 7 TA0645 Etienne Jordaan 10km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 01:09:25
23 35 11 TRAIL12499 Sello Matjila 10km Male 42 Veteran (40-49) 01:09:42
24 37 3 TA0233 Graeme Wright 10km Male 55 Master (50-59) 01:10:03
25 38 8 TA2318 Reinhardt Paulson 10km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:10:13
26 40 1 TA1807 Gerald Steyn 10km Male 67 Grand-Master (60+) 01:10:40
27 41 9 TA2174 Syndey Marope 10km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:10:47
28 42 4 TA1038 Paul Mullon 10km Male 59 Master (50-59) 01:11:29
29 43 1 TA1165 Ryno Reyneke 10km Male 3 Under 11 01:12:02
30 49 12 TRAIL12287 Phil Zaayman 10km Male 48 Veteran (40-49) 01:13:57
31 50 5 TA0992 John Kollen 10km Male 59 Master (50-59) 01:14:08
32 51 13 TA1071 Eppo Joubert 10km Male 48 Veteran (40-49) 01:14:33
33 53 2 TRAIL10759 Allen West 10km Male 64 Grand-Master (60+) 01:15:01
34 55 14 TA2217 Jacques Blaauw 10km Male 44 Veteran (40-49) 01:15:45
35 56 10 TA0643 Jan Erasmus 10km Male 36 Sub-Veteran (30-39) 01:15:48
36 58 11 TA0084 Shaun Ringler 10km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 01:16:42
37 64 2 TA1873 Dean Limper 10km Male 29 Senior (19-29) 01:18:45
38 69 12 TA0185 Albie Jacobs 10km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:21:41
39 76 3 TA2205 Bert Van Den Raad 10km Male 73 Grand-Master (60+) 01:23:22
40 79 4 TA0861 Gerald Bolton 10km Male 60 Grand-Master (60+) 01:24:08
41 85 3 TA1065 Danie Malan 10km Male 13 12 to 15 01:26:08
42 86 1 TA1120 Ruan Reyenke 10km Male 16 16 to 18 01:26:16
43 93 6 TRAIL11476 Charles Marais 10km Male 59 Master (50-59) 01:30:04
44 95 15 TA0815 Samuel James Aldum 10km Male 48 Veteran (40-49) 01:31:31
45 108 5 TA0608 John Tringham 10km Male 76 Grand-Master (60+) 01:40:22
46 111 3 TA1852 Cornelius Eloff 10km Male 29 Senior (19-29) 01:50:25
47 112 4 TA1887 Jc De Wit 10km Male 26 Senior (19-29) 01:50:28
48 123 13 TA2240 Ian Neethling 10km Male 36 Sub-Veteran (30-39) 02:16:06
10km:Female [75]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 3 1 TRAIL10004 Nerissa Van Der Walt 10km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:47:55
2 4 1 TA1027 Suane Nienaber 10km Female 25 Senior (19-29) 00:49:09
3 13 1 TA1827 Julie Hutchison 10km Female 48 Veteran (40-49) 01:03:16
4 14 2 TA0789 Eunize Engelbrecht 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:03:21
5 15 3 TRAIL12299 Janeane Watt 10km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 01:03:25
6 16 1 TA0767 Linda Van Der Colff 10km Female 51 Master (50-59) 01:03:27
7 17 2 TA0807 Tamryn Paulsen 10km Female 27 Senior (19-29) 01:04:44
8 18 2 TA1173 Penny Bowren 10km Female 50 Master (50-59) 01:04:48
9 24 4 TA2157 Michelle Van Wyk 10km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:07:15
10 25 5 TA2109 Annelien Basson 10km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:07:47
11 29 6 TA1055 Catherine Mc Carthy 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:08:00
12 34 7 TA2155 Megan Hunter 10km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 01:09:40
13 36 2 TRAIL13015 Nadia Bosch 10km Female 47 Veteran (40-49) 01:09:59
14 39 8 TA0863 Geneve Richard 10km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 01:10:22
15 44 3 TRAIL10522 Elsje Eloff 10km Female 45 Veteran (40-49) 01:12:44
16 45 4 TA2122 Angela Steenkamp 10km Female 45 Veteran (40-49) 01:12:45
17 46 5 TRAIL12648 Sandra Dalton 10km Female 46 Veteran (40-49) 01:12:55
18 47 6 TRAIL12646 Heidi Dalton 10km Female 42 Veteran (40-49) 01:12:58
19 48 9 TA1825 Michelle Gonsalves 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:13:35
20 52 10 TA2149 Louise Montgomery 10km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 01:14:55
21 54 11 TRAIL11074 Larissa West 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:15:07
22 57 12 TA1129 Paula Venzke 10km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:16:33
23 59 3 TRAIL12290 Georgina Bester 10km Female 54 Master (50-59) 01:17:11
24 60 4 TA0666 Aletha Van Den Bergh 10km Female 51 Master (50-59) 01:17:13
25 61 7 TA2124 Gabs Janssen 10km Female 40 Veteran (40-49) 01:17:16
26 62 13 TA2345 Ashleigh Fisher 10km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 01:17:41
27 63 3 TA2153 Jesica Swart 10km Female 19 Senior (19-29) 01:18:42
28 65 8 TA0240 Bronwyn Van Wyk 10km Female 42 Veteran (40-49) 01:19:25
29 66 4 TA0158 Sharne Geyser 10km Female 29 Senior (19-29) 01:20:45
30 67 9 TA0369 Yolandi Zaayman 10km Female 40 Veteran (40-49) 01:20:49
31 68 1 TA0665 Rina Pretorius 10km Female 66 Grand-Master (60+) 01:20:54
32 70 14 TA1118 Candice Brachoven 10km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 01:22:21
33 71 5 TA2304 Natasha Du Toit 10km Female 22 Senior (19-29) 01:22:24
34 72 15 TA2299 Marne Van Der Westhuyzen 10km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:22:27
35 73 2 TA2307 Valerie Geldenhuys 10km Female 60 Grand-Master (60+) 01:22:34
36 74 5 TA2273 Mariana Dreyer 10km Female 58 Master (50-59) 01:22:36
37 75 16 TA0632 Cornelle Dewar 10km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 01:22:39
38 77 17 TA1017 Tamsyn Brooks 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:23:36
39 78 18 TA0709 Colette Curle 10km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:23:45
40 80 10 TA2143 Marjon Meyer 10km Female 49 Veteran (40-49) 01:24:39
41 81 3 TA0817 Brigitte Madlener 10km Female 60 Grand-Master (60+) 01:24:40
42 82 4 TA1105 Lyn De Bruin 10km Female 66 Grand-Master (60+) 01:25:27
43 83 11 TA1162 Anneli Van Den Berg 10km Female 41 Veteran (40-49) 01:25:43
44 84 6 TA2247 Lynnette Van Den Bergh 10km Female 22 Senior (19-29) 01:25:59
45 87 7 TA2305 Lucricia De Wit 10km Female 24 Senior (19-29) 01:26:34
46 88 19 TA2243 Jo-anne Hobday 10km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 01:26:36
47 89 5 TA1033 Lieve Geuens 10km Female 66 Grand-Master (60+) 01:26:52
48 90 12 TA0390 Joanne Attenborough 10km Female 47 Veteran (40-49) 01:27:59
49 91 8 TA1824 Primrose Mkhwanazi 10km Female 24 Senior (19-29) 01:28:46
50 92 20 TA2138 Marelie Woodford 10km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 01:28:48
51 94 13 TA0673 Johan Van Rensburg 10km Female 49 Veteran (40-49) 01:31:05
52 96 14 TA2203 Yolanda Smit 10km Female 44 Veteran (40-49) 01:31:34
53 97 15 TA2150 Helen Greeff 10km Female 45 Veteran (40-49) 01:33:19
54 98 16 TA1868 Jacqueline Kempen 10km Female 40 Veteran (40-49) 01:33:45
55 99 21 TA2311 Carli Pretorius 10km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 01:33:49
56 100 17 TA2214 Shelley Cianfanelli 10km Female 42 Veteran (40-49) 01:33:53
57 101 18 TA1877 Jolene Thwaites 10km Female 40 Veteran (40-49) 01:34:06
58 102 6 TA1175 Suzanne Ayres 10km Female 52 Master (50-59) 01:35:14
59 103 19 TRAIL12156 Nicolette Coetzee 10km Female 45 Veteran (40-49) 01:35:39
60 104 20 TA1812 Susan De Bruin 10km Female 46 Veteran (40-49) 01:36:30
61 105 21 TA1179 Tasneem Mathurani 10km Female 40 Veteran (40-49) 01:36:34
62 106 22 TA2252 Louise Middlemiss 10km Female 45 Veteran (40-49) 01:38:13
63 107 23 TA1874 Priashna Baboolal 10km Female 42 Veteran (40-49) 01:39:39
64 109 6 TA0627 Suzan Holden 10km Female 64 Grand-Master (60+) 01:41:16
65 110 7 TA0795 Wilna Scholtz 10km Female 50 Master (50-59) 01:45:21
66 113 9 TA0996 Donique Guy 10km Female 24 Senior (19-29) 01:51:00
67 114 24 TA2219 Chandra Booysen 10km Female 47 Veteran (40-49) 01:55:17
68 115 25 TA1801 Raelean Melaia 10km Female 44 Veteran (40-49) 01:55:20
69 116 10 TA0844 Jolene Van Heerden 10km Female 25 Senior (19-29) 01:59:35
70 117 11 TA0667 Colene Van Heerden 10km Female 24 Senior (19-29) 01:59:38
71 118 26 TA1034 Louise Claassen 10km Female 45 Veteran (40-49) 01:59:43
72 119 8 TA2232 Therese Viljoen 10km Female 51 Master (50-59) 02:00:47
73 120 27 TA0768 Christa Swart 10km Female 45 Veteran (40-49) 02:00:50
74 121 12 TA1832 Ilona Van Der Berg 10km Female 25 Senior (19-29) 02:15:41
75 122 22 TA2242 Elne Van Der Berg 10km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 02:15:48
5km:Male [66]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA1582 Ricardo Rebelo 5km Male 21 Senior (19-29) 00:22:30
2 2 2 TA0487 Nic Atkins 5km Male 28 Senior (19-29) 00:22:43
3 3 1 TA0000 Tshepo Ntsotsho 5km Male 16 16 to 18 00:22:44
4 4 1 TA0381 Graeme Coetzee 5km Male 45 Veteran (40-49) 00:23:16
5 6 1 TA0508 Johnie Jonker 5km Male 60 Grand-Master (60+) 00:25:02
6 7 3 TA0574 Leon Van Zyl 5km Male 27 Senior (19-29) 00:26:10
7 8 1 TA1596 Coenraad Rossouw 5km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 00:26:29
8 9 2 TA0005 Johann Du Toit 5km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 00:26:50
9 10 1 TA0031 Juan Breytenbach 5km Male 12 12 to 15 00:26:59
10 11 2 TA0318 Michael Candy 5km Male 12 12 to 15 00:27:05
11 13 1 TA0331 Waldo Breytenbach 5km Male 10 Under 11 00:27:33
12 14 1 TA0386 Stephen Erasmus 5km Male 52 Master (50-59) 00:27:36
13 15 2 TA0618 John Verster 5km Male 41 Veteran (40-49) 00:27:50
14 16 4 TA0464 Kobus Swanepoel 5km Male 22 Senior (19-29) 00:27:55
15 17 5 TA0085 Ewald Rossouw 5km Male 26 Senior (19-29) 00:27:59
16 18 2 TRAIL12982 Rufan Palm 5km Male 62 Grand-Master (60+) 00:28:19
17 19 6 TA0486 Jason Wright 5km Male 22 Senior (19-29) 00:29:56
18 20 7 TA0001 Stefan Meyer 5km Male 19 Senior (19-29) 00:30:01
19 21 3 TA0339 Lourens Gerber 5km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 00:30:07
20 24 8 TA1516 Bevan Gouldie 5km Male 27 Senior (19-29) 00:30:47
21 26 3 TA1830 Steven Van Schanke 5km Male 43 Veteran (40-49) 00:31:56
22 27 2 TA0211 Willem Obbes 5km Male 50 Master (50-59) 00:32:29
23 28 4 TA0272 Blaise Candy 5km Male 40 Veteran (40-49) 00:32:33
24 29 5 TA0440 Andre Schutte 5km Male 42 Veteran (40-49) 00:32:35
25 32 6 TA0425 Jonathan Harflett 5km Male 47 Veteran (40-49) 00:34:33
26 34 3 TA1572 Philiph Stander 5km Male 54 Master (50-59) 00:35:05
27 36 7 TA0404 Anthony Cousins 5km Male 40 Veteran (40-49) 00:35:14
28 38 9 TA1700 Hendrik Goosen 5km Male 29 Senior (19-29) 00:35:28
29 40 3 TA0250 Gawie Pretorius 5km Male 68 Grand-Master (60+) 00:35:36
30 44 10 TA0349 Jason Boone 5km Male 27 Senior (19-29) 00:36:21
31 46 2 TA0204 Dieter Crafford 5km Male 17 16 to 18 00:37:01
32 50 11 TA0094 Tom Mascher 5km Male 21 Senior (19-29) 00:37:15
33 52 8 TA0392 Simon Kantor 5km Male 47 Veteran (40-49) 00:37:27
34 53 4 TA0333 Irvine Lehloo 5km Male 36 Sub-Veteran (30-39) 00:38:37
35 56 12 TA0155 Kyle Laranja 5km Male 29 Senior (19-29) 00:39:00
36 57 5 TA0287 Robert Wright 5km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 00:39:12
37 59 9 TA0462 Gerrit-jan Albers 5km Male 47 Veteran (40-49) 00:39:21
38 64 6 TA1613 Julian Kuik 5km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 00:40:36
39 66 2 TA0244 Henk Veldsman 5km Male 10 Under 11 00:41:28
40 67 10 TA1655 Johan Veldsman 5km Male 43 Veteran (40-49) 00:41:46
41 69 11 TA0573 Daniel Muller 5km Male 41 Veteran (40-49) 00:42:02
42 70 4 TA0436 Ferdinand Viljoen 5km Male 55 Master (50-59) 00:42:04
43 72 12 TA1552 Jacques Botha 5km Male 48 Veteran (40-49) 00:42:09
44 74 5 TA0416 Johannes Van Niekerk 5km Male 50 Master (50-59) 00:42:56
45 81 7 TA0210 Jacques Human 5km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 00:43:56
46 83 8 TA0402 Matt Lotter 5km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 00:44:11
47 85 4 TA0371 Tinus Erasmus 5km Male 70 Grand-Master (60+) 00:44:16
48 90 13 TA0332 Dewald Van Der Westhuizen 5km Male 23 Senior (19-29) 00:44:27
49 92 6 TA0161 Jan Van Peer 5km Male 51 Master (50-59) 00:46:10
50 95 13 TA1692 Andre Ross 5km Male 42 Veteran (40-49) 00:46:19
51 98 14 TA0051 Renda Tshifularo 5km Male 21 Senior (19-29) 00:46:31
52 99 15 TA0304 Garry Grant 5km Male 26 Senior (19-29) 00:46:40
53 102 16 TA0322 Renier Snyman 5km Male 28 Senior (19-29) 00:47:13
54 105 5 TA0362 Malcolm Mackenzie 5km Male 66 Grand-Master (60+) 00:47:56
55 107 14 TA0297 Nadeem Hoosen 5km Male 42 Veteran (40-49) 00:48:30
56 111 15 TRAIL12157 Francois Coetzee 5km Male 44 Veteran (40-49) 00:48:55
57 115 3 TA0195 Joseph Jerrisen 5km Male 12 12 to 15 00:49:47
58 117 7 TA0312 Warren Flodd 5km Male 51 Master (50-59) 00:49:51
60 134 8 TA0427 Phillip Schutte 5km Male 54 Master (50-59) 00:54:59
61 140 6 TA0320 Nick Wolmarans 5km Male 69 Grand-Master (60+) 00:58:09
62 143 17 TA0043 Giuliano Dos Santos 5km Male 28 Senior (19-29) 00:58:20
63 146 9 TA1647 Rene Van Der Walt 5km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 01:02:22
64 153 9 TA0394 Gerhard Potgieter 5km Male 56 Master (50-59) 01:03:53
65 155 18 TA0445 Arno Potgieter 5km Male 22 Senior (19-29) 01:03:59
66 156 19 TA0414 Christo Gouwh 5km Male 29 Senior (19-29) 01:04:04
67 159 16 TA0576 Gerhard Van Dyk 5km Male 43 Veteran (40-49) 01:04:11
5km:Female [95]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 5 1 TRAIL12931 Dieneke Beukes 5km Female 10 Under 11 00:24:59
2 12 1 TA0348 Karisma Erasmus 5km Female 25 Senior (19-29) 00:27:29
3 22 2 TA0444 Christine Cousins 5km Female 10 Under 11 00:30:14
4 23 1 TA9999 Monica Booysen 5km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 00:30:15
5 25 2 TA0288 Lizali Blom 5km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 00:31:44
6 30 1 TA0264 Angela Jenkinson 5km Female 50 Master (50-59) 00:33:42
7 31 3 TA0328 Zandre Kuik 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:34:16
8 33 2 TA0299 Felicia Effener 5km Female 23 Senior (19-29) 00:34:40
9 35 1 TA0147 Vlasta Kaffka 5km Female 17 16 to 18 00:35:10
10 37 1 TA0391 Tania Van Peer 5km Female 45 Veteran (40-49) 00:35:23
11 39 3 TA1684 Maryke Dykman 5km Female 24 Senior (19-29) 00:35:32
12 41 2 TA0030 Cyndy Obbes 5km Female 47 Veteran (40-49) 00:35:56
13 42 4 TA0370 Jacky Watt 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:35:59
14 43 3 TA0267 Glizelle Langerman 5km Female 42 Veteran (40-49) 00:36:10
15 45 2 TA0500 Elzaan Terblance 5km Female 17 16 to 18 00:36:55
16 47 4 TA0458 Rijkie Terblanche 5km Female 45 Veteran (40-49) 00:37:02
17 48 2 TRAIL12359 Linda Fourie 5km Female 52 Master (50-59) 00:37:05
18 49 4 TA0313 Boitumelo Mokgele 5km Female 27 Senior (19-29) 00:37:10
19 51 5 TA0047 Rosalind Roy 5km Female 46 Veteran (40-49) 00:37:21
20 54 5 TA0238 Ella Manana 5km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 00:38:41
21 55 6 TA1571 Michelle Laranja 5km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 00:38:59
22 58 5 TA0176 Marike Jacobs 5km Female 28 Senior (19-29) 00:39:16
23 60 7 TA1612 Amelia Wright 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:39:23
24 61 8 TRAIL12665 Adri Slabbert 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:39:38
25 62 6 TA1737 Adrie Blaauw 5km Female 43 Veteran (40-49) 00:40:08
26 63 7 TA0168 Silvana Carraggi 5km Female 48 Veteran (40-49) 00:40:24
27 65 9 TA0286 Kim Taylor 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:40:40
28 68 10 TA0156 Retha Veldsman 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:41:48
29 71 11 TA0276 Emsie Albers 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:42:06
30 73 8 TA0188 Sougnet Van Niekerk 5km Female 49 Veteran (40-49) 00:42:51
31 75 9 TA0121 Madeleine Schwarz 5km Female 47 Veteran (40-49) 00:42:59
32 76 6 TA1727 Carmen Schwarz 5km Female 24 Senior (19-29) 00:43:04
33 77 3 TA1620 Kamano Motswenyane 5km Female 6 Under 11 00:43:46
34 78 3 TRAIL13008 Sonja Petzer 5km Female 53 Master (50-59) 00:43:48
35 79 7 TA1519 Mercy Moloto 5km Female 26 Senior (19-29) 00:43:52
36 80 8 TA1673 Lourine Botha 5km Female 25 Senior (19-29) 00:43:54
37 82 12 TA0151 Magrietha Kruger 5km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 00:43:59
38 84 4 TA0472 Lynn Fisher 5km Female 57 Master (50-59) 00:44:15
39 86 13 TA0254 Lindi Kotze 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:44:20
40 87 14 TA1755 Bridget Green 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:44:21
41 88 15 TA0229 Nicole Alderson 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:44:23
42 89 9 TA0290 Nicole Lang 5km Female 20 Senior (19-29) 00:44:25
43 91 16 TA0428 Kim Craye 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 00:45:00
44 93 10 TA0269 Diana Van Wyk 5km Female 42 Veteran (40-49) 00:46:14
45 94 17 TA0234 Karenza Brits 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 00:46:16
46 96 11 TRAIL11232 Patricia Minihold 5km Female 45 Veteran (40-49) 00:46:20
47 97 18 TA0515 Celiwe Ross 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:46:24
48 100 10 TA0284 Chantall Grant 5km Female 28 Senior (19-29) 00:46:42
49 101 11 TA0357 Zelnari Lourens 5km Female 29 Senior (19-29) 00:46:45
50 103 12 TA0045 Annelie Snyman 5km Female 27 Senior (19-29) 00:47:16
51 104 5 TA0490 Caron Mackenzie 5km Female 54 Master (50-59) 00:47:49
52 106 13 TA1622 Lucinda De Villiers 5km Female 28 Senior (19-29) 00:48:00
53 108 19 TA0023 Cindy Gumede 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:48:38
54 109 20 TA1625 Mariam Marlie 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:48:48
55 110 21 TA0680 Elandrie Zietsman 5km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 00:48:50
56 112 14 TA0198 Tumelo Mogapi 5km Female 29 Senior (19-29) 00:48:58
57 113 22 TA0356 Lucinda Evert 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:49:13
58 114 23 TA0407 Ronell Van Niekerk 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:49:16
59 116 24 TA0413 Georgina Jerissen 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:49:49
60 118 12 TA0479 Megan Marais 5km Female 40 Veteran (40-49) 00:49:54
61 119 15 TA1768 Ciska Van Aswegen 5km Female 26 Senior (19-29) 00:50:12
62 120 6 TA0227 Hester Van Aswegen 5km Female 53 Master (50-59) 00:50:17
63 121 25 TRAIL12727 Jenny Prinsloo 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:50:23
64 122 7 TA0283 Susarah Janse Van Vuuren 5km Female 59 Master (50-59) 00:51:10
65 123 8 TA0302 Debbie Nieuwoudt 5km Female 54 Master (50-59) 00:51:35
66 124 26 TA0280 Desiré Botha 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:51:58
67 125 27 TA1799 Adele Pretorius 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:52:00
68 126 13 TA1837 Elise Vorster 5km Female 46 Veteran (40-49) 00:52:54
69 127 14 TA0273 Colette Taylor 5km Female 45 Veteran (40-49) 00:53:09
70 128 15 TA1774 Tania Botha 5km Female 47 Veteran (40-49) 00:53:15
71 129 9 TA1657 Frances Stander 5km Female 53 Master (50-59) 00:53:42
72 130 16 TA0291 Lise Walters 5km Female 49 Veteran (40-49) 00:53:46
73 131 17 TA1728 Lucy Erasmus 5km Female 49 Veteran (40-49) 00:53:50
74 132 1 TA0080 Louise Williams 5km Female 65 Grand-Master (60+) 00:54:02
75 133 2 TA0145 Linda Horne 5km Female 65 Grand-Master (60+) 00:54:04
76 135 18 TA1741 Marika Schutte 5km Female 47 Veteran (40-49) 00:55:02
77 136 19 TA0010 Estelle Filen 5km Female 47 Veteran (40-49) 00:55:14
78 137 28 TA0295 Makubalo Nomzabalazo 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:56:56
79 138 20 TA1715 Nicolette Muller 5km Female 44 Veteran (40-49) 00:58:02
80 139 3 TA1661 Allet Wolmarans 5km Female 70 Grand-Master (60+) 00:58:06
81 141 4 TA1726 Di Bolton 5km Female 60 Grand-Master (60+) 00:58:14
82 142 10 TA0398 Rene Du Bruyn 5km Female 54 Master (50-59) 00:58:18
83 144 5 TA0495 Helen Nel 5km Female 65 Grand-Master (60+) 00:58:29
84 145 11 TA1838 Marlene Van Heerden 5km Female 50 Master (50-59) 01:01:41
85 147 29 TA0401 Frane Van Der Walt 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 01:02:27
86 148 12 TA0260 Rolene Van Zyl 5km Female 58 Master (50-59) 01:02:38
87 149 21 TA0463 Angela Meuwsen-srerling 5km Female 49 Veteran (40-49) 01:02:46
88 150 6 TA0253 Hellen Meuwsen Dost 5km Female 68 Grand-Master (60+) 01:03:23
89 151 22 TA0002 Lynn Meuwsen-sterling 5km Female 47 Veteran (40-49) 01:03:32
90 152 30 TA0527 Elne Potgieter 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:03:49
91 154 13 TA1749 Almari Potgieter 5km Female 52 Master (50-59) 01:03:56
92 157 16 TA0232 Vevanya Niadoo 5km Female 28 Senior (19-29) 01:04:07
93 158 23 TA0559 Leske Van Dyk 5km Female 40 Veteran (40-49) 01:04:08
94 160 31 TA1747 Sane Ngidi 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:09:39
95 161 24 TA1708 Lapologang Medupe 5km Female 40 Veteran (40-49) 01:43:01