Results : Smuts Irene River : RiverWalk & Run on Saturday @ 07:00, 12th January 2019

Search Download Share to Facebook
G Gender Position O Overall Position C Category Position Dog Run
10km:Male [21]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA2998 Reginald Poopedi 10km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 00:46:06
2 3 1 TA2696 Ockert Van Schalkwyk 10km Male 46 Veteran (40-49) 00:51:35
3 4 2 TA2611 Jaco Du Toit 10km Male 45 Veteran (40-49) 00:51:39
4 5 2 TA2453 Eugene Cohn 10km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 00:58:42
5 7 3 TA3494 Zamo Kunene 10km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 01:00:25
6 9 1 TA2581 Jacques Engelbrecht 10km Male 50 Master (50-59) 01:06:45
7 12 2 TA3479 Vincent Monyamane 10km Male 51 Master (50-59) 01:08:18
8 13 3 TA2508 David Brits 10km Male 40 Veteran (40-49) 01:08:33
9 15 4 TA3070 Max Faul 10km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 01:10:00
10 18 3 TA2950 Anders Nordstrom 10km Male 59 Master (50-59) 01:10:56
11 19 4 TA3474 Clint Holing 10km Male 54 Master (50-59) 01:11:08
12 20 5 TA2654 Sanele Ndaba 10km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 01:14:54
13 21 4 TA2964 Johan Van Der Walt 10km Male 43 Veteran (40-49) 01:15:20
14 25 6 TA2444 Mzuyanda Dlanga 10km Male 36 Sub-Veteran (30-39) 01:20:51
15 26 1 TA2693 Deon Swanepoel 10km Male 65 Grand-Master (60+) 01:21:44
16 27 5 TA2982 Gerhard Schoeman 10km Male 50 Master (50-59) 01:22:21
17 31 1 TA3436 Robert Perry 10km Male 26 Senior (19-29) 01:23:56
18 33 6 TA2680 Charles Nebrigic 10km Male 58 Master (50-59) 01:25:07
19 34 2 TA2552 Quintus Smahman 10km Male 64 Grand-Master (60+) 01:25:10
20 35 7 TA3459 Patryk Michalowski 10km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 01:28:34
21 48 5 TA3028 Greg Maruszewski 10km Male 47 Veteran (40-49) 01:40:17
10km:Female [35]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA3053 Cecile Prinsloo 10km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 00:35:46
2 6 2 TA3017 Charlene Alberts 10km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:59:29
3 8 3 TA2417 Annelise Cockcroft 10km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:06:37
4 10 4 TA2436 Julie-anne Scott 10km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:07:48
5 11 1 TA3003 Michelle Marx 10km Female 22 Senior (19-29) 01:08:12
6 14 5 TRAIL12299 Janeane Watt 10km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 01:09:39
7 16 6 TA2931 Luette Faul 10km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:10:05
8 17 1 TA2684 Urshula Horn 10km Female 43 Veteran (40-49) 01:10:11
9 22 2 TA3481 Bernadette Cohn 10km Female 29 Senior (19-29) 01:16:50
10 23 7 TA2467 Frane Van Der Walt 10km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 01:17:50
11 24 2 TA3491 Rebone Mokoena 10km Female 42 Veteran (40-49) 01:18:33
12 28 1 TA2665 Frankie Alessio 10km Female 61 Grand-Master (60+) 01:23:36
13 29 2 TA3489 Lesley Billington 10km Female 61 Grand-Master (60+) 01:23:38
14 30 3 TA2969 Bianca Jacobs 10km Female 25 Senior (19-29) 01:23:48
15 32 8 TRAIL12876 Antje Bruchner 10km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:24:24
16 36 9 TA3465 Gillian Michalowski 10km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 01:28:43
17 37 4 TA3506 Tamlyn Kylie Wells 10km Female 29 Senior (19-29) 01:29:32
18 38 3 TA2554 Marita Van Taak 10km Female 41 Veteran (40-49) 01:30:12
19 39 5 TA2498 Letrisha Naicker 10km Female 29 Senior (19-29) 01:30:54
20 40 10 TA2974 Vertharani Naicker 10km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:30:59
21 41 4 TA3068 Yvette Greyvenstein 10km Female 44 Veteran (40-49) 01:31:11
22 42 5 TA3440 Shauna Costley 10km Female 46 Veteran (40-49) 01:32:00
23 43 6 TA3014 Flora Mokgohloa 10km Female 47 Veteran (40-49) 01:34:26
24 44 11 TA3488 Andrea Canepa 10km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:35:10
25 45 3 TA2905 Mercia Swanepoel 10km Female 62 Grand-Master (60+) 01:36:36
26 46 7 TA3467 Isabel Nel 10km Female 45 Veteran (40-49) 01:36:38
27 47 6 TA2531 Lindiwe Nkosi 10km Female 29 Senior (19-29) 01:37:01
28 49 12 TA2592 Nwabisa Daniels 10km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:45:25
29 50 8 TA3021 Zurika Louw 10km Female 49 Veteran (40-49) 01:47:29
30 51 1 TA2624 Linda Meyer 10km Female 50 Master (50-59) 01:50:30
31 52 9 TA3532 Wilma Van Der Merwe 10km Female 46 Veteran (40-49) 01:52:01
32 53 13 TA2506 Sipholau Bola 10km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 01:52:27
33 54 14 TA2942 Morudisi Sebekedi 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:52:30
34 55 10 TA3011 Modiegi Sibanyoni 10km Female 40 Veteran (40-49) 02:05:39
35 56 15 TA3049 Makgokolotso Gloria Thabeng 10km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 02:06:05
5km:Male [49]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA2222 Tando Sihoyiya 5km Male 12 12 to 15 00:25:51
2 3 1 TA1161 Francois Schaap 5km Male 47 Veteran (40-49) 00:28:43
3 4 1 TA1103 Carter Faul 5km Male 9 Under 11 00:28:51
4 6 1 TA2232 Pieter Roux 5km Male 26 Senior (19-29) 00:29:56
5 8 1 TA2170 Shane Gouldie 5km Male 59 Master (50-59) 00:31:21
6 9 2 TA1832 Ruan Ickerman 5km Male 27 Senior (19-29) 00:31:25
7 11 2 TA0705 Dean Meiring 5km Male 15 12 to 15 00:32:24
8 14 1 TA2180 Regardt Van Vuuren 5km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 00:35:02
9 15 2 TA1874 Wovws Mitchsll 5km Male 47 Veteran (40-49) 00:35:08
10 18 3 TA0424 Brandon Erlank 5km Male 24 Senior (19-29) 00:37:04
11 19 3 TA1154 Kuoakwashe Masvaya 5km Male 41 Veteran (40-49) 00:37:24
12 20 2 TA0673 Graham Rudolph 5km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 00:37:26
13 26 2 TA1873 Alberto Nothnagel 5km Male 50 Master (50-59) 00:38:42
14 31 4 TA2129 Johnathan Lotriet 5km Male 26 Senior (19-29) 00:41:29
15 32 1 TA1812 Anton Botha 5km Male 60 Grand-Master (60+) 00:42:03
16 34 4 TA0666 Masimba Dauramanzi 5km Male 42 Veteran (40-49) 00:42:58
17 36 5 TA0806 Johannes Erick Roodt 5km Male 24 Senior (19-29) 00:44:54
18 38 6 TA2273 Conrad Pretoruis 5km Male 24 Senior (19-29) 00:45:02
19 40 3 TA0826 Tj Van Eeden 5km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 00:45:34
20 47 2 TA1827 Cogan Horn 5km Male 6 Under 11 00:47:44
21 52 5 TA0767 Riaan Swart 5km Male 42 Veteran (40-49) 00:49:03
22 58 4 TA2221 Jacques Basson 5km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 00:52:32
23 64 2 TA2143 Magavishnu Naicker 5km Male 63 Grand-Master (60+) 00:54:28
24 65 5 TA2269 Bastiaan Van Der Heever 5km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 00:54:42
25 67 6 TA0768 Neilk Bester 5km Male 49 Veteran (40-49) 00:55:19
26 68 3 TA1071 Thor Bester 5km Male 9 Under 11 00:55:20
27 69 7 TA1863 Karabo Tamenti 5km Male 41 Veteran (40-49) 00:56:20
28 70 8 TA1893 Christo Van Wyk 5km Male 44 Veteran (40-49) 00:58:20
29 72 7 TA2217 Anton Mostert 5km Male 26 Senior (19-29) 00:58:27
30 76 9 TA2203 Carlo Cesano 5km Male 49 Veteran (40-49) 00:58:46
31 80 8 TA1105 Johan Viljoen 5km Male 23 Senior (19-29) 00:59:23
32 81 9 TA2156 Thys Faber 5km Male 19 Senior (19-29) 00:59:25
33 90 6 TA2125 Wade Evans 5km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 01:00:11
34 101 4 TA2318 Ruben Van Niekerk 5km Male 7 Under 11 01:01:51
35 102 10 TA0665 Kobus Visser 5km Male 48 Veteran (40-49) 01:01:53
36 104 5 TA0728 Johnty Van Niekerk 5km Male 9 Under 11 01:02:01
37 105 11 TA2247 Francois Van Niekerk 5km Male 43 Veteran (40-49) 01:02:03
38 107 6 TA1017 Liam Cavanagh 5km Male 10 Under 11 01:02:12
39 109 7 TA1880 Kemp Swanepoel 5km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 01:02:21
40 111 3 TA1810 Ferdie Mostert 5km Male 55 Master (50-59) 01:02:29
41 114 8 TA0817 Marko Blom 5km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 01:03:11
42 117 9 TA0732 Regart Swanepoel 5km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 01:04:49
43 120 10 TA1850 Quentin Opperman 5km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 01:06:17
44 122 11 TA0727 Ian Swanepoel 5km Male 35 Sub-Veteran (30-39) 01:08:03
45 124 7 TA0773 Dian Swanepoel 5km Male 7 Under 11 01:08:09
46 128 12 TA1024 Jaco Visser 5km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 01:13:01
47 130 13 TA1867 Jurie Beyers 5km Male 37 Sub-Veteran (30-39) 01:13:12
48 137 14 TA1064 Tylon Van Veenhuyzen 5km Male 32 Sub-Veteran (30-39) 01:17:31
49 139 12 TA1163 Lance Eder 5km Male 40 Veteran (40-49) 01:17:45
5km:Female [90]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA2150 Cherylene Hogan 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 00:25:55
2 5 1 TA0645 Sarah Brewer 5km Female 23 Senior (19-29) 00:29:52
3 7 2 TA2242 Crystal Muller 5km Female 28 Senior (19-29) 00:31:19
4 10 2 TA1888 Erika De Bruin 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:32:02
5 12 3 TA2138 Adriana De Kock 5km Female 29 Senior (19-29) 00:34:39
6 13 4 TA1062 Denise Nelson 5km Female 29 Senior (19-29) 00:34:56
7 16 5 TA1045 Robyn Ferguson 5km Female 19 Senior (19-29) 00:35:51
8 17 1 TA2307 Danica Meiring 5km Female 18 16 to 18 00:36:23
9 21 3 TA1886 Alicia Crerar 5km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 00:37:29
10 22 6 TA0233 Ashton Angilley 5km Female 23 Senior (19-29) 00:37:39
11 23 4 TA0996 Evelyn Rademeyer 5km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 00:38:06
12 24 5 TA2285 Ruby Bothma 5km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 00:38:16
13 25 1 TA0000 Glizelle Langerman 5km Female 42 Veteran (40-49) 00:38:32
14 27 2 TA2153 Vicky Hawkins 5km Female 44 Veteran (40-49) 00:40:07
15 28 6 TA0866 Johanni Smit 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:40:12
16 29 1 TA1808 Isebella Smit 5km Female 52 Master (50-59) 00:40:18
17 30 7 TA2227 Danica Labuschagne 5km Female 27 Senior (19-29) 00:40:23
18 33 8 TA1165 Whitney Mbalati 5km Female 26 Senior (19-29) 00:42:34
19 35 7 TRAIL12170 Cornelia Hutchinson 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 00:43:50
20 37 9 TA0717 Aliciacia Koen 5km Female 23 Senior (19-29) 00:44:59
21 39 10 TA2161 Landi Boshoff 5km Female 23 Senior (19-29) 00:45:05
22 41 11 TA1034 Nicole Haywood 5km Female 28 Senior (19-29) 00:46:27
23 42 12 TA2224 Megan Blamire 5km Female 28 Senior (19-29) 00:46:49
24 43 8 TA2174 Elizabeth Du Preez 5km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 00:47:09
25 44 9 TA0627 Mel Olivier 5km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 00:47:17
26 45 10 TA1120 Susan Visagie 5km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 00:47:26
27 46 1 TA0709 Jodie Faul 5km Female 8 Under 11 00:47:36
28 48 2 TA0815 Linda Botha 5km Female 57 Master (50-59) 00:48:03
29 49 11 TA2155 Charmaine Faul 5km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 00:48:25
30 50 3 TA0803 Dorothea Grobler 5km Female 44 Veteran (40-49) 00:48:34
31 51 12 TA0711 Christl Bouwer 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:48:38
32 53 4 TA0693 Colette Swart 5km Female 40 Veteran (40-49) 00:49:05
33 54 5 TA1035 Caren Meiring 5km Female 45 Veteran (40-49) 00:50:38
34 55 13 TA2255 Monique De Wit 5km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 00:51:27
35 56 14 TA2311 Claudette Kruger 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:51:31
36 57 3 TA0675 Queen Mbalat 5km Female 55 Master (50-59) 00:52:18
37 59 13 TA0863 Leliz´┐Ż Herbst 5km Female 23 Senior (19-29) 00:52:36
38 60 15 TA1159 Sarisha Naicker 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:52:38
39 61 6 TA1837 Tanya Schoeman 5km Female 48 Veteran (40-49) 00:54:09
40 62 7 TA2345 Hester Van Der Walt 5km Female 42 Veteran (40-49) 00:54:13
41 63 16 TA1174 Charline Jay 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:54:16
42 66 17 TA1894 Sithembiso Malevu 5km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 00:55:09
43 71 18 TA2157 Karien Van Wyk 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:58:22
44 73 14 TA1861 Hermi Davids 5km Female 27 Senior (19-29) 00:58:28
45 74 8 TA2331 Francine Lamprecht 5km Female 44 Veteran (40-49) 00:58:31
46 75 9 TA1033 Rene Vd Merve 5km Female 47 Veteran (40-49) 00:58:37
47 77 4 TA0695 Annemarie Nieuwenhuizen 5km Female 57 Master (50-59) 00:58:49
48 78 5 TA2121 Jackie Nolte 5km Female 54 Master (50-59) 00:58:51
49 79 15 TA0643 Ruinda Faber 5km Female 23 Senior (19-29) 00:59:20
50 82 10 TA1038 Kobie Labuschagne 5km Female 42 Veteran (40-49) 00:59:36
51 83 1 TA1828 Kayla Harmse 5km Female 14 12 to 15 00:59:38
52 84 19 TA1882 Rihanda Cesano 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 00:59:49
53 85 2 TA2293 Cabby Cesano 5km Female 14 12 to 15 00:59:51
54 86 20 TA1156 Hester Strydom 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:59:54
55 87 2 TA1179 Anja Strydom 5km Female 6 Under 11 00:59:55
56 88 21 TA0759 Maryke Scheun 5km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 01:00:01
57 89 22 TA2299 Jamie-lee Fisher 5km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 01:00:08
58 91 23 TA1118 Tsholofelo Tamenti 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:00:15
59 92 3 TA1166 Oreratile Tamenti 5km Female 8 Under 11 01:00:18
60 93 3 TA2319 Megan Cesano 5km Female 13 12 to 15 01:00:21
61 94 6 TA2333 Carine Van Den Berg 5km Female 51 Master (50-59) 01:00:28
62 95 11 TA1835 Riekie Van Den Berg 5km Female 47 Veteran (40-49) 01:00:30
63 96 7 TA1173 Almari Visser 5km Female 50 Master (50-59) 01:00:41
64 97 12 TA2240 Celeste Harmse 5km Female 41 Veteran (40-49) 01:00:43
65 98 4 TA0841 Minkne Broodryk 5km Female 8 Under 11 01:01:06
66 99 24 TA1825 Ulane Broodryk 5km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:01:08
67 100 5 TA2122 Cady Honeyborne 5km Female 11 Under 11 01:01:39
68 103 13 TA2309 Janette Cavannagh 5km Female 41 Veteran (40-49) 01:01:57
69 106 14 TA1804 Anneke Van Der Walt 5km Female 44 Veteran (40-49) 01:02:09
70 108 25 TA2304 Karlien Swanepoel 5km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 01:02:17
71 110 8 TA0807 Antoinette Mostert 5km Female 52 Master (50-59) 01:02:26
72 112 15 TA2163 Amanda Albertyn 5km Female 45 Veteran (40-49) 01:02:35
73 113 16 TA2210 Kristen Lamprecht 5km Female 19 Senior (19-29) 01:02:39
74 115 9 TA0857 Elizabeth Bouwer 5km Female 56 Master (50-59) 01:04:41
75 116 10 TA1830 Sandra Crous 5km Female 58 Master (50-59) 01:04:45
76 118 17 TA1068 Rozell Slabbert 5km Female 22 Senior (19-29) 01:05:01
77 119 16 TA1813 Suemeya Hanif 5km Female 41 Veteran (40-49) 01:05:08
78 121 26 TA2290 Nadia Opperman 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 01:06:20
79 123 27 TA2243 Danel Swanepoel 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 01:08:06
80 125 17 TA1030 Louise Jerling 5km Female 44 Veteran (40-49) 01:08:59
81 126 2 TA2152 Cara Trung 5km Female 16 16 to 18 01:09:08
82 127 28 TA2314 Christine Bauermeister 5km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 01:11:22
83 129 29 TA0719 Bernadette Visser 5km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 01:13:02
84 131 18 TA2115 Tayla Van Brakel 5km Female 23 Senior (19-29) 01:16:57
85 132 19 TA0739 Stephanie Thomas 5km Female 21 Senior (19-29) 01:17:06
86 133 11 TA2213 Khlita Bhetge 5km Female 56 Master (50-59) 01:17:12
87 134 12 TA1817 Sigrid Pickering 5km Female 57 Master (50-59) 01:17:16
88 135 1 TA2252 Glenda Saxby 5km Female 65 Grand-Master (60+) 01:17:22
89 136 30 TA1168 Sephra Duncan 5km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 01:17:30
90 138 31 TA2303 Cheryl Eder 5km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:17:41
2km:Male [5]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA0290 Philip De Kock 2km Male 62 Grand-Master (60+) 00:34:08
2 7 1 TA0390 Daryl Viljoen 2km Male 45 Veteran (40-49) 00:37:16
3 9 1 TA0333 Bradley Venter 2km Male 23 Senior (19-29) 00:38:09
4 11 2 TA1655 George Le Grange 2km Male 27 Senior (19-29) 00:40:29
5 14 2 TA1693 Henry Leslie 2km Male 44 Veteran (40-49) 00:44:07
2km:Female [11]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA0220 Alma Dry 2km Female 56 Master (50-59) 00:30:01
2 3 1 TA0043 Carina De Kock 2km Female 61 Grand-Master (60+) 00:34:19
3 4 2 TA1552 Adelaine Botha 2km Female 84 Grand-Master (60+) 00:36:39
4 5 2 TA0297 Adele Botha 2km Female 53 Master (50-59) 00:36:41
5 6 1 TA1660 Lizle Loots 2km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 00:37:12
6 8 1 TA0286 Charlene Marais 2km Female 26 Senior (19-29) 00:37:44
7 10 2 TA0001 Leries De Lange 2km Female 20 Senior (19-29) 00:38:12
8 12 3 TA0500 Danielle Botha 2km Female 25 Senior (19-29) 00:43:37
9 13 1 TA0359 Lynelle Holmes 2km Female 42 Veteran (40-49) 00:44:01
10 15 2 TA0349 Lynsey Foot 2km Female 35 Sub-Veteran (30-39) 00:44:38
11 16 2 TA0292 Matuloe Masemola 2km Female 40 Veteran (40-49) 01:31:02